انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: اسکریپتی برای تصحیح خودکار اسم فایل‌های موسیقی  (دفعات بازدید: 1033 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
شاید براتون پیش آمده باشه که میخواید یک پوشه آلبوم موسیقی رو در گوشی یا کامپیوتر خودتون با یک نرم‌افزار پخش موسیقی پخش کنید ولی ترتیب پخش درست نیست. یکی از دلایل عمده اینه که اسم فایل‌هاتون از نظر نرم‌افزاری که استفاده می‌کنید درست نیست. فرض کنیم اسم فایل‌هاتون به این شکل باشه:

۱- ....
۲- ...
۳- ...
۴- ...
.
.
.
۱۰- ...
۱۱- ...

از نظر بعضی نرم‌افزارهای پخش اول باید فایل شماره ۱ پخش بشه و بعد فایل ۱۰ .

یک اسکریپت نوشتم که این مشکل رو حل کنه. توضیحات بیشتر رو در این لینک نوشتم. امیدوارم به دردتون بخوره.

« آخرین ویرایش: 30 آذر 1398، 11:20 ب‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
بسیار عالی و قابل تقدیر.

تجربه بنده که به شدت موسیقی گوش می‌دم این هست که از ابزارهایی استفاده کنم که برای پخش متکی به تگ‌های فایل موسیقی باشند و نه اسم File که برای Scrobe کردنشون هم مشکلی نباشه. عموما هم تگ‌ها همیشه کامل و صحیح هستند و در شرایطی که اینطور نیست ابزار easytag بسیار عالی هست. این ابزار می‌تون پترن نام فایل و پوشه رو بگیره و تگ‌ها رو فیکس کنه.

پ.ن: یک مشکلی که با وبسایت شما دارم اینکه بدون جاوااسکریپت به درستی کار‌ نمی‌کنه و باید default style رو غیرفعال کنم تا محتوا رو ببینم.
« آخرین ویرایش: 01 دی 1398، 12:33 ق‌ظ توسط M!lad »
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
سلام
سپاس از لطفتون 🌹
همون طور که در مقاله توضیح دادم، این اسکریپت تمام پوشه‌های زیرشاخه رو هم جستجو می‌کنه و همه فایل ها رو اصلاح میکنه. یعنی اگر شما دایرکتوری موسیقی خودتون رو بهش بدید، اسم همه فایل ها یک جا اصلاح میشه.