انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: بهترین تجربه کار با توزیع های لینوکس (منهای اوبونتو)  (دفعات بازدید: 2915 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sonic69

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 376
سلام

خیلی برام هیجان انگیز هست تا بدوم سایر کاربران گنو لینوکس (منهای اوبونتو،کوبونتو،زوبونتو و ....) از چه توزیع و میز کاری استفاده می کنند و آیا از سرعت و عملکرد سیستمشون رضایت دارند؟
و اگر می تونید بگید که چرا رفتید سمت اون توزیع

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • Manjaro+Cinnamon
سلام

خیلی برام هیجان انگیز هست تا بدوم سایر کاربران گنو لینوکس (منهای اوبونتو،کوبونتو،زوبونتو و ....) از چه توزیع و میز کاری استفاده می کنند و آیا از سرعت و عملکرد سیستمشون رضایت دارند؟
فدورا گزینه اول چون شرکت ردهت حمایتش می‌کنه و عملکرد بهتری دارد گزینه دوم اوبونتو فقط به خاطر معروف بودنش و تعداد نرم افزار ها توزیع مورد استفاده من است گزینه سوم مانجارو به علت مرکز نرم افزاری واحد دیگه نیازی به PPA نیست و نصبش به سختی آرچ نیست

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
فدورا و میزکار گنوم
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین msajadi832

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 331
  • http://appza.ir
    • اپزا: ابزار هوشمند کسب و کار شما
مانجارو و میزکار گنوم
چون بروزتر هست و آماده به استفاده. با اوبونتو خیلی مشکلات داشتم.
در ضمن Pacman و AUR هم خیلی عالین!
میزکار گنوم هم به خاطر اینکه خیلی شیک و آماده به استفاده هست. ولی بقیه پیشفرض شیک نیس و نیاز به تغییرات خیلی زیادی داره تا زیبا بشه
« آخرین ویرایش: 04 دی 1398، 12:11 ب‌ظ توسط msajadi832 »

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
عموما به جز اوبونتو:

Debian
Arch Linux
Slackware

هر سه با مدیرپنجره OpenBox و پیکربندی خودم. همشون اوکی هستند. Arch و Debian رو این روزا بیشتر ترجیح می‌دم به خاطر مخازن، Dependency Resolution، مستندات، داشتن سیسیتمی که نزدیک باشه با کسایی که سوالاتشون  رو جواب می‌دم و سرورهایی که باهاشون کار می‌کنم و... ترازو بیشتر سمت Debian هست.
« آخرین ویرایش: 04 دی 1398، 01:59 ب‌ظ توسط M!lad »
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
در سرورها Debian. در Raspberry Pi هم Raspbian. و برای بقیهٔ مصرف‌ها هم اوبونتو. تقریبا توزیع دیگه‌ای استفاده نمی‌کنم.

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
  • بهترین موسیقی دنیا=شنیدن صوت قرآن
بیشتر از دبیان استفاده می کنم بنظرم آزادی بیشتری به کاربر می دهد.
از xfce استفاده می کنم چون بنظرم  میزکار مدرنیه (بیشتر وظایف یک میزکار مدرن رو داره)، سبک ، پایداره و همچنین بهتر می تونم شخصی سازیش کنم.
نپرسید کشورتان چه کاری می‌تواند برای شما انجام دهد. بپرسید شما چه کاری می‌توانید برای کشورتان انجام دهید.   جان اف. کندی

آزادی در پرتو قانون. همانند هوایی است که ما تنفس می کنیم. دوایت آیزنهاور

آفلاین farvahar_68

• Full Member
  • *
  • ارسال: 140
آرچ و مانجارو : غلتان و مخازن بی نظیر  همراه با میزکار کی دی ای پلاسما : زیبا ؛ مدرن ؛ روون

چند روز پیش بعد از مدت ها اوبونتو نصب کردم...انگار هر سال سنگین تر و کندتر از قبل میشه مصرف منابع چیزی حدود دو برابر اون چیزی بود که الان توی مانجارو با پلاسما دارم
این جهان زندان و ما زندانیان....
حفره کن زندان و خود را وارهان...

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
از همه بیشتر از ارچ + کی دی ای خوشم اومد
دوباره هم بهش بر می گردم بعد امتحانا

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 260
  • Arch + Lxqt +compiz
سلام
آرچ + lxqt + compiz از 2013 نصبش کردم و هنوز دارمش خیلی سبک مستندات عالی شخصی سازی از صفر تا 100

انتخاب دوم فدورا 2009 تا 2013

انتخاب سوم هم ابونتو از 2006 تا همین اواخر داشتمش کمتر بش سر میزدم 

بستگی به خودت داره فرق ارچ با بقیه اینه که اگه یه خورده کنجکاو باشی دلیل نصب هر چیزیو می فهمی و چیزایی که بدرت نمیخوره نصب نمیکنی در واقع نیازت باعث میشه اطلاعاتت هم راجع به گنو لینوکس بالاتر بره
« آخرین ویرایش: 05 دی 1398، 08:08 ب‌ظ توسط mojtabazn »

آفلاین ###darklinux$$$

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
  • ارزان زیستن به معنی حکم شما بر پول است نه تنگدستی
سلام

فدورا گزینه اول چون شرکت ردهت حمایتش می‌کنه و عملکرد بهتری دارد گزینه دوم اوبونتو فقط به خاطر معروف بودنش و تعداد نرم افزار ها توزیع مورد استفاده من است گزینه سوم مانجارو به علت مرکز نرم افزاری واحد دیگه نیازی به PPA نیست و نصبش به سختی آرچ نیست
خدا وکیل مانجارو این جوریه :)

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
باسلام
من هم از debian + openbox + lxpanel که خودم پیکربندیش کردم.
دلیل سبکی راحتی و اینکه میدونم چی نصب کردم و چرا ;D

آفلاین ubuntulove74

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
تنها سیستم عاملم که تو لپ تاپم هست ==> Ubuntu 18.04

تو پی سی دسکتاپ ==» CentOS 6.9 که به خاطر نرم افزار Cadence virtuoso و modelsim که نسخه اینتله و استیودنت و رایگان ، اینا نرم افزارای مخصوص رشته معماری کامپیوتر و الکترونیک هستن ‌
البته به خاطر این نرم افزارا مجبور شدم سنت او اس نصب کنم وگرنه بعد اینکه ارشدم رو تموم کردم یه توزیع مبتنی بر ماندریوا میزنم گزینه مد نظرم mageia هست یا شایدم open mandriva

و البته اصل کاریش رو من نگفتم
یه پاپی لینوکس ورژن bionic دارم رو فلش که انصافا با هیچ توزیعی عوض نمی کنم خیلی جالبه ، فلشم دو تا پارتیشن داره یکیش CDFS همون پارتیشنای سی دی و دی وی دی که فقط read only هست که توش ایمیج پاپی لینوکس دارم کل حجم این پارتیشن ایمیج پاپی لینوکس فقط چندصد مگابایته باهاش تو هر رایانه ای خواستم (رایانه دانشگاه ، فامیل و ...) بوت میکنم  کارامو انجام میدم هر برنامه هم خواستم نصب میکنم بعد تو اون یکی پارتیشن فلش کارامو سیو میکنم  یعنی سیژن سیو میشه تو اون یکی پارتیشن سه و نیم گیگی فلش ، خود توزیع پاپی لینوکس دویست و خورده ای مگ حجمشه! با نرم افزار فعلا شده ۵۰۰ مگ ! ۵۰۰ مگ تو یک فلش ۴ گیگابایتی
نتیجه اینکه می تونم حتی غیر از توریع پاپی و متعلقاتش ، هنوز سه گیگ حجم واسه ذخیره کردن داده (فیلم و عکس و ‌.‌...)تو پارتیشن دومی داشته باشم.

پاپی لینوکس واقعا شاهکاره نیازی به هیچ استوریجی نداره تو رم بارگذاری میشه یعنی چند برابر سرعت سیستم عامل های دیگه داره بعد اینکه کار هاتو انجام دادی میتونی ،  پروسسه رو تو هارد یا فلش ذخیره کنی‌.

پاپی لینوکس و نرم افزارهایی که نصب کردم رو ( اگه بیشترشو بارگذاری کنی ) بیشتر از ۴۰۰ مکابایت فضای رم اشغال نمیکنه!

آفلاین ###darklinux$$$

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
  • ارزان زیستن به معنی حکم شما بر پول است نه تنگدستی
آرچ و مانجارو : غلتان و مخازن بی نظیر  همراه با میزکار کی دی ای پلاسما : زیبا ؛ مدرن ؛ روون

چند روز پیش بعد از مدت ها اوبونتو نصب کردم...انگار هر سال سنگین تر و کندتر از قبل میشه مصرف منابع چیزی حدود دو برابر اون چیزی بود که الان توی مانجارو با پلاسما دارم
اوبونتو میز کار گنوم شخصی سازی شدس طبیعیه که انقد سنگین باشه چون گنوم خودش سنگینه و ابزار های اوبونتو هم سنگین همین وضع میشه اگه میخواین ubuntu رون داشته باشین kubuntu خوبه xubuntu هم عالیه دسکتاپ های kde و xfce روی هر توضیعی باشن خوبن
در نتیجه سنگینی یه توزیع به خود توزیع ربط نداره به دسکتاپش ربط داره و به ابزار هایی که روی اون نصبه اگه خیلی دیگه روی این حرفتون هستین ubuntu mini نصب کنین با دستور
sudo apt install htopو بعد نوشتن htop میبینین که میزان استفاده از رم صفر میباشد ;D خیلیم خوب توی همون محیط کد نویسی لذت ببرید
پ مسئله سنگین بودن نیست مسئله انتخاب بد شما بوده

آفلاین farvahar_68

• Full Member
  • *
  • ارسال: 140

اوبونتو میز کار گنوم شخصی سازی شدس طبیعیه که انقد سنگین باشه چون گنوم خودش سنگینه و ابزار های اوبونتو هم سنگین همین وضع میشه اگه میخواین ubuntu رون داشته باشین kubuntu خوبه xubuntu هم عالیه دسکتاپ های kde و xfce روی هر توضیعی باشن خوبن
در نتیجه سنگینی یه توزیع به خود توزیع ربط نداره به دسکتاپش ربط داره و به ابزار هایی که روی اون نصبه اگه خیلی دیگه روی این حرفتون هستین ubuntu mini نصب کنین با دستور
sudo apt install htopو بعد نوشتن htop میبینین که میزان استفاده از رم صفر میباشد ;D خیلیم خوب توی همون محیط کد نویسی لذت ببرید
پ مسئله سنگین بودن نیست مسئله انتخاب بد شما بوده

من که انتخابم در هر صورت آرچ و مانجارو هست...دلیلشم غلتان بودن و به روز بودن و مخازن بی نظیرشه...

اوبونتو رو بعد مدت ها نصب کردم تا ببینم در چه حاله :D

به هر حال اوبونتو با همین میزکار شخصی سازی شده گنومش تعریف میشه....به نظر من اوبونتو خوب عمل نکرده تو سالهای اخیر و همینطور گنوم

خیلی از کاربرایی که به دنیای لینوکس میان با اوبونتو شروع میکنن و توزیع مهمی بوده و هست و شخصا دوس دارم همیشه عالی عمل کنه
ولی الان کسی از ویندوز به اوبونتو بیاد اون حرفی که شنیده گنو لینوکس منابع کمتری از ویندوز مصرف میکنه رو نمیبینه!!
در مورد گنوم هم واسم عجیبه چرا اینقد سنگین شده
با این که kde plasma امکانات بیشتری داره...جلوه های بصری بیشتری داره و سنگین تر به نظر میاد در عمل سبک تره
خودم یه زمانی عاشق گنوم بودم!!ولی خب دارن بد عمل میکنن
این جهان زندان و ما زندانیان....
حفره کن زندان و خود را وارهان...