انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سرعت کم وایرلس در مانجارو در مکبوک پرو (حل شد)  (دفعات بازدید: 1014 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین SLACKER

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 868
سلام
تازه ترین نسخه مانجارو kde رو روی مکبوک پرو mid 2012 نصب کردم. سرعت اینترنت خیلی خیلی کم بود. اینترنت سرچ کردم و رسیدم به این اینک
https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=217326و طبقه گفته یکی از کاربران این بسته ها رو نصب کردم
broadcom-wl-dkms بعد این دستور sudo systemctl mask NetworkManager.service بعد نصب این بسته sudo pacman -S connman
بعد این رو نوشته بود که نتونستم انجامش بدم
Put the following into: /etc/connman/main.conf
[General]
BackgroundScanning = false
بعد نصب اين بسته cmst
بعد نوشته بود كه بايد اينها رو دوباره نصب كنم linux-lts 4.4.38-1
linux-lts-headers 4.4.38-1 كه من نصبش نكردم   ;D
بعد اين رو نوشته بود كه انجامش ندادم
Connman Configuration
# /etc/connman/main.conf
[General]
BackgroundScanning = false
سرعت اينترنت بهتر شد. بعد سيستم رو روشن كردم ديدم پايين صفحه اصلا ايكون وايرلس نيست. اين دستور رو زدم
NetworkManager start
ايكون وايرلس اومد ولي كارت شبكه نبود. دوباره بسته broadcom-wl-dkms دوباره ميخواستم نصب كنم كه ايرور مشكل با كرنل رو داد و يادم اومد اين ها رو نصب نكردم
linux-lts 4.4.38-1
linux-lts-headers 4.4.38-1
موقع نصب linux-lts-headers ديدم بسته broadcom-wl-dkms رو حذف و دوباره نصب كرد بعد با زدن دستور NetworkManager restart كارت شبكه كار كرد و سرعت بهتر شده بود. سرعت عالي نيست ولي بهتر بعد از نصب مانجارو بود
الان هر بار كه لپ تاپ رو روشن كنم بايد اين دستور NetworkManager start رو بزنم تا ايكون وايرلس بياد
الان توي ترمينال ifconfig و iwconfig كار نميكنه. وقتي اين دستورها رو ميزنم ميگه اينجور دستوري نيست
راهي هست كه سرعت بهتر بشه ؟ و خراب كاري هايي كه كردم درست بشه  ](*,)
مشخصات لپ تاپ
Macbook pro mid 2012
Macbook pro 9.2
چيپ وايرلس BCM4331
كه ميدونم همه با اين چيپ مشكل دارن
اگه ميشه بنويسيد كه چيكار بايد انجام بدم. لينك جايي رو نديد كه نميتونم انگليسي بخونم.
ممنون
« آخرین ویرایش: 06 دی 1398، 01:25 ب‌ظ توسط SLACKER »
اسلکور

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
پاسخ : سرعت کم وایرلس در مانجارو
« پاسخ #1 : 05 دی 1398، 02:06 ب‌ظ »
مک بوک انچنان از لینوکس ساپورت نمیکنه ولی اوبونتو یه سری ابزار داره که با مک کنار بیاد پس پیشنهاد میکنم رو مک بوک اوبونتو نصب بکنید

آفلاین SLACKER

• Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 05 دی 1398، 05:07 ب‌ظ »
مک بوک انچنان از لینوکس ساپورت نمیکنه ولی اوبونتو یه سری ابزار داره که با مک کنار بیاد پس پیشنهاد میکنم رو مک بوک اوبونتو نصب بکنید
از گنوم خوشم نمياد. بهتره كوبونتو نصب كنم
ابزارهايي كه گفتيد اوبونتو براي مك داره رو بايد دانلود كنم يا همراه كوبونتو هست؟
ممنون
اسلکور

آفلاین SLACKER

• Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 06 دی 1398، 01:24 ب‌ظ »
مانجارو رو پاك كردم و كوبونتو نصب كردم. بعد نصب وايرلس مكبوك رو نشناخت. اين بسته رو نصب كردم و درست شد :
  bcmwl-kernel-sourceبراي كسي كه مكبوك داشته باشه و اوبونتو نصب كنه وايرلس رو نميشناسه احتمالا و بايد اين رو نصب كنه. چند مشكل ديگه هست كه تايپيك جديد باز ميكنم
حل شد رو مينويسم
ممنون
اسلکور