انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سرعت پایین در دانلود برنامه ها از software  (دفعات بازدید: 676 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sonic69

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 376
سلام

من وقتی می خوام برنامه ای رو از برنامه Software (فروشگاه اوبونتو) دانلود کنم فوق العاده سرعت پایینی دارم :(((

در صورتی که اگر خودم مستقیم با کد از ترمینال برنامه رو دانلود کنم خیلی سریع برنامه دانلود و نصب میشه

مثلا قصد اشتتم گوگل کروم رو از مرکز برنامه ها بگیرم نیم ساعت صبر کردم نوار پیشرفتش نصف هم نشد اما وقتی با ترمینال با دستور sudo apt install  زدم کمتر از ۵ دقیقه نصب شد :)

چه کنم؟

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
چیزی که با APT نصب می‌کنید، از مخازن اصلی نصب میشه، ولی ممکنه نرم‌افزاری که از Software نصب می‌کنید، توسط Snap نصب بشه. مثلا کروم به صورت پیش‌فرض در مخازن قرار نداره. پیشنهاد هم می‌کنم که از Snap استفاده نکنید، سرعت پایینی داره و با مشکلاتی همراهه که گاهی بسیار اذیت می‌کنند.

آفلاین sonic69

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 376
دقیقا nixoeen عزیز همینطور که گفتی هست

1- چرا پیشنهاد می کنی از snap استفاده نکنم؟

2- چه راهکاری داری برای اینکه بتونم از نرم افزار هایی که داخل مخازن نیست و بهش نیاز دارم استفداده کنم

آفلاین helium

• Full Member
  • *
  • ارسال: 168
سلام
نقل‌قول
چه راهکاری داری برای اینکه بتونم از نرم افزار هایی که داخل مخازن نیست و بهش نیاز دارم استفداده کنم
در صورتی که برنامه سایت مشخصی دارد صفحهٔ install یا download رو مشاهده کنید و مطابق توزیعتون بسته‌ای که نیاز هست نصب کنید یا مشاهده صفحهٔ ویکی و راهنماهای مربوطه برنامه.
مشاهده فایل readme داخل سورس یا خواندن سورس برای نصب و اجرا.
زمانی که برنامه متن‌باز هست رفتن به صفحهٔ کدها و مخزن برنامه، رفتن به صفحهٔ نسخه‌ها و دریافت نسخه متناسب با نیازتون.
اگر قصد دارید می‌توانید برنامه‌ای رو شخصا از روی سورس build کنید.
برنامه‌ای برای اوبونتو می‌خواهید ولی در مخازن اوبونتو پیدا نمیشه، بررسی کردن توزیع‌هایی برپایه دبیان که فایل باینری برنامه و بسته‌های مربوط داخل مخازنش هست (این مثال قابل تعمیم هست)
پرسش در انجمن و جامعهٔ کاربری مربوطه هم یاری‌دهنده هست.
و ...
به خدا چنان امیدوار باش که اگر گناه جن و انس را بیاوری به تو رحم کند.

لقمان حکیم

آفلاین ###darklinux$$$

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
  • ارزان زیستن به معنی حکم شما بر پول است نه تنگدستی
سلام

من وقتی می خوام برنامه ای رو از برنامه Software (فروشگاه اوبونتو) دانلود کنم فوق العاده سرعت پایینی دارم :(((

در صورتی که اگر خودم مستقیم با کد از ترمینال برنامه رو دانلود کنم خیلی سریع برنامه دانلود و نصب میشه

مثلا قصد اشتتم گوگل کروم رو از مرکز برنامه ها بگیرم نیم ساعت صبر کردم نوار پیشرفتش نصف هم نشد اما وقتی با ترمینال با دستور sudo apt install  زدم کمتر از ۵ دقیقه نصب شد :)

چه کنم؟
دوست عزیز فروشگاه اوبونتو در دو جرء کامل خلاصه میشه snap و apt اگر میخواید برنامه هایی رو که میخواید دانلود کنید از apt باشه از لیست برنامه ها استفاده کنید ولی اگر میخواید برنامه ای که دانلود میکنید از snap باشه همین که فروشگاه رو باز کنید عکس برنامه ها رو میبینید
اگر در قسمت جستوجو برنامه ای رو سرچ کردید و میخواید از apt باشه توضیحات برنامه رو باز کنید در یه قسمت نوشته
prodacted by snap or snapstor
مواظب باش این اسم یا همچین چیزی نداشته باشه منظورم همون لیست پایین یا آخر برنامس که شامل ۵ یا ۶ گزینه میشه الان دقیق یادم نیست

آفلاین ###darklinux$$$

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
  • ارزان زیستن به معنی حکم شما بر پول است نه تنگدستی
دقیقا nixoeen عزیز همینطور که گفتی هست

اولا snap در ایران کند هست دوما وقتی برنامه ای رو از snap نصب میکنی دسترسی به سایر درایو ها نداره فقط به درایو اصلی سیستم درسترسی داره ;)

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
چون مثل مخازن اصلی کنترل نمیشن، تست نمیشن و گروه امنیتی اوبونتو هم در مورد اون‌ها کاری انجام نمیده.

2- چه راهکاری داری برای اینکه بتونم از نرم افزار هایی که داخل مخازن نیست و بهش نیاز دارم استفداده کنم
بستگی به نرم‌افزارش داره.