انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سوال در مورد LibreOffice  (دفعات بازدید: 872 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین bahman13504

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
سوال در مورد LibreOffice
« : 12 دی 1398، 07:40 ق‌ظ »
سلام.
من با استفاده از template  بسیار خوبی که در همین فورم معرفی شده بود متنی رو تایپ کردم و حالاباید برای همکاری فرستاده بشه. مشکل آنجایی شروع میشه که من فایل رو به فرمت docx تبدیل میکنم و ارسال میکنم. تمام فونت ها بهم میریزه و شکل بسیار نامناسبی نمایش داده میشه. البته در نسخه pdf مشکلی نیست.
فونت ها همگی embed  هستند.

ممنون میشم اگر کسی راه حلی معرفی کنه.

http://persian-templates.net/

آفلاین Moammad Raufzahed

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
پاسخ : سوال در مورد LibreOffice
« پاسخ #1 : 12 دی 1398، 08:41 ق‌ظ »
با عرض سلام
من تا جایی که میدونم باید همکارتون هم فونتی که استفاده کردید رو هم نصب کرده باشه تا به صورت درست نمایش داده بشه.

آفلاین bahman13504

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 12 دی 1398، 10:45 ق‌ظ »
با عرض سلام
من تا جایی که میدونم باید همکارتون هم فونتی که استفاده کردید رو هم نصب کرده باشه تا به صورت درست نمایش داده بشه.

ممنونم از پاسخ شما. احتمالا باید روشی جز نصب کردن فونت هم باشه چون به علت License  امکان نصب فونت ها برای همه نیست.

آفلاین msajadi832

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 331
  • http://appza.ir
    • اپزا: ابزار هوشمند کسب و کار شما
« پاسخ #3 : 12 دی 1398، 11:06 ق‌ظ »
۱- File -> Properties
۲- تب Font embedding
۳- تیک Embed fonts in the document رو روشن کنید و ‌Ok
۴- حالا خروجی docx بگیرید

آفلاین bahman13504

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 12 دی 1398، 11:29 ق‌ظ »
۱- File -> Properties
۲- تب Font embedding
۳- تیک Embed fonts in the document رو روشن کنید و ‌Ok
۴- حالا خروجی docx بگیرید

ممنونم از پاسخ شما اما در پست اول عرض کردم که فونت ها embed  شده و این مشکل کماکان وجود داره.

آفلاین X-Virus

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
« پاسخ #5 : 01 بهمن 1398، 02:24 ق‌ظ »
با عرض سلام
سلام.
راستش من ۳۰ سال با پلتفرم مایکروسافت کار کردم و هرگز با این مشکلاتی که در لینوکس برخورد کردم روبرو نشدم!!! میشه یکی به من توضیح بده برای ویرایشگر متن فارسی چی استفاده میکنین؟ من کلن هرچی گشتم روی نت چیزی پیدا نکردم که به قدرت آفیس مایکروسافت باشه! کلن چیزی هست که من بگردم یا وقتموتلف نکنم روش؟ هر چیزی که نصب کردم یک مشکلی داره. مثلا WPS کلن راست به چپ نداره و یا Libre کلن مصیبت هست کار کردن باهاش! اصلن چیزی هست که بشه توش فارسی تایپ کرد و ویرایشش کرد؟ شماها داکیومنت بخواین به کسی تحویل بدین در زبان فارسی اصولا چیکار میکنین؟!؟؟ آخه این یعنی چی باید بریم زاویه تکست رو کلغییر بدیم تا راست به چپ بشه؟!؟؟! بعد نکته بعدی اینکه کلن چرا لی آوت کیبردش اینقدر فرق داره با ویندوز! لی آوت که دیگه استاندارد هست!!! و اینکه کلن میشه کی به من بگه مثلا @ یا " رو چطور در لیاوت فارسی لینکس میشه تایپ کرد!!! اینهمه سال هست این مشکل حل نشده هنوز؟! من از رد هت ۷ با این مشکل برخورد داشتم لذا هیچوقت لینوکس استفاده نکردم! الان هم مینت ریختم و خیلی راضی هستم لاکن یکسری ایرادات عجیب غریب داره که در ویندوز از نسخه ۳.۱۱ این چیزا حل شده بودن!!! بخاطر اینه که من خیلی باهاش مشکل پیدا کردم!
« آخرین ویرایش: 01 بهمن 1398، 02:32 ق‌ظ توسط X-Virus »

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
« پاسخ #6 : 01 بهمن 1398، 03:47 ق‌ظ »
open office یا libre office یا ms office همگی این مشکل رو دارند و قالبشون استاندارد نیست.
حتی ms office که قوی تر است بین ورژن های یکسان داخل سیستم عامل ها دیگه دچار مشکلی می شه و به هم ریخته نشون میده.

همشون هم با فارسی مشکل دارند.

یک راهش استفاده از latex است. از این لینک می تونید باهاش اشنا بشید
https://virgool.io/@amesforush/%D8%AF%D8%B1%D8%B3-%DB%B1-latex-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-wqqyotlkksxm

یک راه دیگه هم indesign یا نرم افزار های شبیه به اون

اگر هم فقط کارتون با ورد انجام میشه می تونید روی مجازی نصبش کنید
« آخرین ویرایش: 01 بهمن 1398، 03:57 ق‌ظ توسط warlock »

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #7 : 01 بهمن 1398، 02:39 ب‌ظ »
سلام.
راستش من ۳۰ سال با پلتفرم مایکروسافت کار کردم و هرگز با این مشکلاتی که در لینوکس برخورد کردم روبرو نشدم!!! میشه یکی به من توضیح بده برای ویرایشگر متن فارسی چی استفاده میکنین؟ من کلن هرچی گشتم روی نت چیزی پیدا نکردم که به قدرت آفیس مایکروسافت باشه! کلن چیزی هست که من بگردم یا وقتموتلف نکنم روش؟ هر چیزی که نصب کردم یک مشکلی داره. مثلا WPS کلن راست به چپ نداره و یا Libre کلن مصیبت هست کار کردن باهاش! اصلن چیزی هست که بشه توش فارسی تایپ کرد و ویرایشش کرد؟ شماها داکیومنت بخواین به کسی تحویل بدین در زبان فارسی اصولا چیکار میکنین؟!؟؟ آخه این یعنی چی باید بریم زاویه تکست رو کلغییر بدیم تا راست به چپ بشه؟!؟؟! بعد نکته بعدی اینکه کلن چرا لی آوت کیبردش اینقدر فرق داره با ویندوز! لی آوت که دیگه استاندارد هست!!! و اینکه کلن میشه کی به من بگه مثلا @ یا " رو چطور در لیاوت فارسی لینکس میشه تایپ کرد!!! اینهمه سال هست این مشکل حل نشده هنوز؟! من از رد هت ۷ با این مشکل برخورد داشتم لذا هیچوقت لینوکس استفاده نکردم! الان هم مینت ریختم و خیلی راضی هستم لاکن یکسری ایرادات عجیب غریب داره که در ویندوز از نسخه ۳.۱۱ این چیزا حل شده بودن!!! بخاطر اینه که من خیلی باهاش مشکل پیدا کردم!

سلام. برای همکاری پیوسته، اگه همهٔ جزئیات نوشته‌تون مهمه، چاره‌ای ندارید که هردو از یک چیز استفاده کنید؛ یک سیستم‌عامل و یک برنامه؛ همون وقت هم باز مشکلاتی هست که دوستمون اشاره کردند. مورد داشتیم خروجی یک ms-word‌ توی خودش وحشتناک به‌هم‌ریخته نشون داده می‌شد ولی با لیبره کمی بهتر بود. بخاطر همین لاتک و … را درست کردند.

شما که از استاندارد صحبت می‌کنید، پس باید «دگرساز راست» و کاربردش را بدونید:
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87%E2%80%8C%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%AF#%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87%E2%80%8C%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%AF_%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF_%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8Cموفق باشید.
:) :)