انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل کارکرد  (دفعات بازدید: 696 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین --محسن--

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
مشکل کارکرد
« : 28 دی 1398، 05:40 ب‌ظ »
با سلام.من تازه ابونتو رو نصب کردم.با چنان ذوقی ویندوز رو پاک کردم که نگو.ولی حالا که ابونتو رو نصب کردم چند تامشکل خیلی تو چشه:1)اول اینکه در عرض چند دقیقه چنان داغ میکنه که مث اینکه یکی دو ساعت با ویندوز باهاش کار کردی.2)بعضی وقت ها "موس" کلا هنگ میکنه3)بیشتر وقت ها خاموش شدنش خیلی طول میکشه و مجبور میشم با دکمه پاور،خاموشش کنم4)در ضمن اینکه روی  آیکون تنظیمات یا وبکم که کلیک میکنم بازشون کنم،بازم هنگ میکنه و مجبور میشم با پاور،خاموشش کنم...واقعیتش با هدف اینکه میخواستم برنامه نویسی کنم،ابونتو رو نصبش کردم که کم کم یادش بگیرم.ولی تو همین چند روزه،یه خورده دل زده ام کرده.در ضمن مشخصات لپ تاپم هم خوبه:Intel i7.Ram8G.Nvidia4G.ولی بازم مشکل از کجاس نمیدونم.مرسی از همگی.

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • Manjaro+Cinnamon
پاسخ : مشکل کارکرد
« پاسخ #1 : 28 دی 1398، 08:17 ب‌ظ »
از آخرین نسخه اوبونتو استفاده کن نسخه ۱۹.۱۰
درایور کارت گرافیک چون ان‌ویدیا است باید نصب کنی شاید به خاطر کارت گرافیک سیستم کند شده

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
« پاسخ #2 : 28 دی 1398، 08:53 ب‌ظ »
به احتمال زیاد از کارت گرافیک هست.
انویدیا یه قول‌هایی داده بابت پشیبانی بهتر از لینوکس، ظاهرا یکی دو روز پیش هم یه چیزهایی منتشر کرده (مطمئن نیستم).
ولی میشه صورت مساله رو پاک کرد... بعضی از سیستم‌ها توی UEFI یا BIOS برای غیرفعال کردن درایور کارت گرافیک تنظیماتی دارن، شما تنظیمات مادربورد رو چک کن شاید مشکلت حل شد.

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #3 : 28 دی 1398، 09:15 ب‌ظ »
با سلام.من تازه ابونتو رو نصب کردم.با چنان ذوقی ویندوز رو پاک کردم که نگو.ولی حالا که ابونتو رو نصب کردم چند تامشکل خیلی تو چشه:1)اول اینکه در عرض چند دقیقه چنان داغ میکنه که مث اینکه یکی دو ساعت با ویندوز باهاش کار کردی.2)بعضی وقت ها "موس" کلا هنگ میکنه3)بیشتر وقت ها خاموش شدنش خیلی طول میکشه و مجبور میشم با دکمه پاور،خاموشش کنم4)در ضمن اینکه روی  آیکون تنظیمات یا وبکم که کلیک میکنم بازشون کنم،بازم هنگ میکنه و مجبور میشم با پاور،خاموشش کنم...واقعیتش با هدف اینکه میخواستم برنامه نویسی کنم،ابونتو رو نصبش کردم که کم کم یادش بگیرم.ولی تو همین چند روزه،یه خورده دل زده ام کرده.در ضمن مشخصات لپ تاپم هم خوبه:Intel i7.Ram8G.Nvidia4G.ولی بازم مشکل از کجاس نمیدونم.مرسی از همگی.
درود دوست عزیز، مشکل از اوبونتو و گنو/لینوکس نیست، مشکل از انویدیاست.
متاسفانه درایور های انویدیا متن باز نیستن (فعلا) و طبق لایسنس گنو نمیتونن بصورت پیش فرض در سیستم عامل موجود باشن.
با این حال اوبونتو 19.10 درایور ها رو در داخل فایل .iso جای داده و میتونید نصب کنید.
در صورتی که اوبونتو جواب نداد
میتونین از pop os ، نسخه مناسب انویدیا استفاده کنید.
و یا اپن سوزه.
و درضمن، چندین تایپک قبل تر باز کردید و پاسخی ندادید که مشکلتون حل شده یا خیر.
« آخرین ویرایش: 28 دی 1398، 09:41 ب‌ظ توسط mrostd »

آفلاین SLACKER

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 868
« پاسخ #4 : 28 دی 1398، 09:40 ب‌ظ »
لپ تاپی داشتم وقتی فدورا یا اوپن سوزه روش نصب میکردم هنگ میکرد. ولی با اوبونتو مینت مانجارو ارچ دبیان عادی کار میکرد اصلا هنگ نمیکرد
اگه میتونی مینت (mint) نصب کن به نظرم بهتر باشه
———————————————————
برای گرما نگاه کن کدوم برنامه زیاد از cpu استفاده میکنه. فن رو نگاه کن چقدر داره میچرخه شاید روی 2000 ثابت مونده باشه.
درایور کارت گرافیک رو نصب کن یا اگه میتونی خاموشش کن

اسلکور