انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: سرعت کم اینترنت سیم کارت از طریق usb  (دفعات بازدید: 679 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • Manjaro+Cinnamon
سرعت کم اینترنت سیم کارت از طریق usb
« : 11 بهمن 1398، 07:32 ق‌ظ »
چرا سرعت اینترنت سیم کارت وقتی از طریق usb یا وای فای به کامپیوتر متصل می شود در مقایسه با سرعت اینترنت در خود گوشی تقریبا ۶ برابر کم تر است. من بیشتر فایل های بزرگ را از داخل خود گوشی دانلود می کنم سرعت اینترنت خیلی خوب و سریع است اما داخل لینوکس با دانلود منیجر های مختلف تست کردم همچنین با استفاده از سایت speedtest.net سرعت خیلی کمتر است و من تازه متوجه شدم در توزیع های مختلف مثل اوبونتو و مانجارو هم امتحان کردم در مانجارو یک درایور r8152-dkms نصب کردم که مربوط به usb ethernet adapters است اما سرعت دانلود فرقی نکرد

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • Manjaro+Cinnamon
پاسخ : سرعت کم اینترنت سیم کارت از طریق usb
« پاسخ #1 : 11 بهمن 1398، 07:44 ق‌ظ »
الان تست کردم سرعت اینترنت را از داخل گوشی هم بیشتر نشان می دهد یک فایل قبلا دانلود کرده بودم ۳۰۰ مگا بایت بود شاید بیشتر از ۲ ساعت طور کشید تا دانلود شد الان امتحان کردم با سرعت دانلود می کرد فکرد کنم تاثیر درایور باشه که تو مانجارو نصب کردم توی اوبونتو فعلا نیستم ولی اوبونتو درایور جداگانه برای نصب دارد؟

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #2 : 11 بهمن 1398، 10:11 ق‌ظ »
الان تست کردم سرعت اینترنت را از داخل گوشی هم بیشتر نشان می دهد یک فایل قبلا دانلود کرده بودم ۳۰۰ مگا بایت بود شاید بیشتر از ۲ ساعت طور کشید تا دانلود شد الان امتحان کردم با سرعت دانلود می کرد فکرد کنم تاثیر درایور باشه که تو مانجارو نصب کردم توی اوبونتو فعلا نیستم ولی اوبونتو درایور جداگانه برای نصب دارد؟
r8152 رو نصب کن

آفلاین SLACKER

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 868
« پاسخ #3 : 11 بهمن 1398، 01:33 ب‌ظ »
چرا سرعت اینترنت سیم کارت وقتی از طریق usb یا وای فای به کامپیوتر متصل می شود در مقایسه با سرعت اینترنت در خود گوشی تقریبا ۶ برابر کم تر است. من بیشتر فایل های بزرگ را از داخل خود گوشی دانلود می کنم سرعت اینترنت خیلی خوب و سریع است اما داخل لینوکس با دانلود منیجر های مختلف تست کردم همچنین با استفاده از سایت speedtest.net سرعت خیلی کمتر است و من تازه متوجه شدم در توزیع های مختلف مثل اوبونتو و مانجارو هم امتحان کردم در مانجارو یک درایور r8152-dkms نصب کردم که مربوط به usb ethernet adapters است اما سرعت دانلود فرقی نکرد
منم این مشکل رو داشتم در مانجارو و حل شد. درایور مشکل داره. این دستور رو بزنید
inxi -SM; hwinfo --netcard --bluetooth | grep -Ei "(hotplug|speed|model|status|cmd|file|detected|driver:)" | grep -v "Config S"
اسلکور