انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فریز شدن صفحه نصب اوبونتو  (دفعات بازدید: 1123 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین S.H.E.I.K.H

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
فریز شدن صفحه نصب اوبونتو
« : 25 بهمن 1398، 09:56 ب‌ظ »
سلام دوستان
بنده روی دو تا لپتاپ مختلف اوبونتو نصب کردم یکی msi gs73 که به راحتی نصب شد و یکی هم lenovo g505 که با این لپتاپ مشکل دارم

مشخصات دقیق لپتاپ بنده این هست
AMD E1 2100 with radeon hd 8210
و دو گیگ رم که خب نشون میده سیستم ضعیفی هست ضمنا ssd ندارم

نسخه های مختلف اوبونتو رو تست کردم 18.04 و 19.10 روی usb بوتیبل کردم هم با rufus هم با نرم افزار خود ubuntu
مشکل بنده فریز شدن صفحه نصب بعد از ۵ دقیقه از فشردن دکمه پاور و بوت کردن از رو فلش هست

همه چیز درسته وارد محیط لایو میشم و هیچ مشکلی نیست حتی صفحه نصب هم میاد اما بعد از ۵ دقیقه همه چیز فریز میشه و صفحه ثابت میمونه حتی موس هم حرکت نمیکنه

در حالت acpi off و nomodeset هم تست کردم باز مشکل فریز شدن رو دارم

اما یک نکته جالب بگم بنده مجموعه کینگ پرند داشتم دیدم نسخه ۱۸.۰۴ که لانگ ترم ساپورت هست داره از روی dvd پرند که بوت میکنم صفحه نصب فریز نمیشه و اوبونتو به خوبی نصب میشه

و میرم سراغ سوال دوم بنده بعد از نصب اوبونتو برام یکسری آپدیت میاد حدود ۴۰۰ مگ که خب طبیعیه (البته بگم درایور اختصاصی موجود نیست) که بعد از آپدیت سیستمم ناپایدار میشه و انواع و اقسام باگ ها ایجاد میشه برام برای مثال plymoth که وظیفه بوت انیمیشن (splash screen) بر عهده داره موقع خاموش کردن انیمیشن اوبونتو رو نشون میده اما موقع روشن کردن لپتاپ انیمیشنش نشون داده نمیشه و حالت تکست میاد مینویسه ubuntu 18.04 و چند تا نقطه زیرش (از حالت گرافیکی به تکست میره) در صورتی که قبل آپدیت این مشکل نیست

سرور دانلود آپدیت سرور جهانی هست و همچنین فقط آپدیت های LTS دانلود میکنم و نه روزانه

ممنون میشم این دو مشکل بنده را حل بفرمایید کل سایت های خارجی رو یک ماه زیر و رو کردم و این دو مشکلم حل نشد که نشد

سپاس

پ ن : یه نکته یادم رفت بگم من هاردمو قبل نصب اوبونتو یکبار low level format هم کردم یعنی هیچ سیستم عاملی روش ندارم و هارد خام خام هست
« آخرین ویرایش: 25 بهمن 1398، 10:03 ب‌ظ توسط S.H.E.I.K.H »

آفلاین S.H.E.I.K.H

• Newbie
  • *
پاسخ : فریز شدن صفحه نصب اوبونتو
« پاسخ #1 : 27 بهمن 1398، 09:11 ب‌ظ »
عزیزان کسی راه حلی نداره؟

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #2 : 27 بهمن 1398، 11:27 ب‌ظ »
سلام
سلامت فایل iso دانلودی خودتون رو با چک کردن sha256sum و ... چک کنید شاید فایل دانلودی سالم نباشه. روی لپ‌تاپی که دو گیگ رم داره بهتره لوبونتو یا زوبونتو نصب کنید. اوبونتو جواب نمیده.

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
« پاسخ #3 : 28 بهمن 1398، 12:56 ق‌ظ »
نقل‌قول
سلام دوستان
بنده روی دو تا لپتاپ مختلف اوبونتو نصب کردم یکی msi gs73 که به راحتی نصب شد و یکی هم lenovo g505 که با این لپتاپ مشکل دارم

نسخه های مختلف اوبونتو رو تست کردم 18.04 و 19.10 روی usb بوتیبل کردم هم با rufus هم با نرم افزار خود ubuntu
مشکل بنده فریز شدن صفحه نصب بعد از ۵ دقیقه از فشردن دکمه پاور و بوت کردن از رو فلش هست

همه چیز درسته وارد محیط لایو میشم و هیچ مشکلی نیست حتی صفحه نصب هم میاد اما بعد از ۵ دقیقه همه چیز فریز میشه و صفحه ثابت میمونه حتی موس هم حرکت نمیکنه

اما یک نکته جالب بگم بنده مجموعه کینگ پرند داشتم دیدم نسخه ۱۸.۰۴ که لانگ ترم ساپورت هست داره از روی dvd پرند که بوت میکنم صفحه نصب فریز نمیشه و اوبونتو به خوبی نصب میشه
شاید از درایور گرافیکت باشه. توزیعی مثل Xubuntu رو تست کن ببین این مشکل پیش میاد.
اگر مشکل سرجاش بود وقتی سیستم کرش کرد، با Ctrl + Alt + f2 برو به ترمینال برو، لاگین کن بعد خروجی dmesg رو برام بزار.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین S.H.E.I.K.H

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 29 بهمن 1398، 10:48 ب‌ظ »
سلام
سلامت فایل iso دانلودی خودتون رو با چک کردن sha256sum و ... چک کنید شاید فایل دانلودی سالم نباشه. روی لپ‌تاپی که دو گیگ رم داره بهتره لوبونتو یا زوبونتو نصب کنید. اوبونتو جواب نمیده.

سلام ممنون از پاسختون فایل iso سالم هست چک کردم
توی نسخه های مختلف این مشکلو دارم

آفلاین S.H.E.I.K.H

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 29 بهمن 1398، 10:59 ب‌ظ »
نقل‌قول
سلام دوستان

شاید از درایور گرافیکت باشه. توزیعی مثل Xubuntu رو تست کن ببین این مشکل پیش میاد.
اگر مشکل سرجاش بود وقتی سیستم کرش کرد، با Ctrl + Alt + f2 برو به ترمینال برو، لاگین کن بعد خروجی dmesg رو برام بزار.

با xubuntu هم این مشکلو دارم
وقتی کرش میکنه همه چی فریز میشه اون دکمه ها هم کار نمیکنه متاسفانه :(

آنلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
« پاسخ #6 : 30 بهمن 1398، 03:32 ق‌ظ »
بلافاصله بعد از ورود به نصب Xubuntu به جای نصب وارد تست توزیع بدون نصب بشید.

بعد از دقایقی کارکردن، تست کردن اینترنت، بررسی سرعت سیستم و... از درون همین محیط زنده اقدام به نصب کنید.

دقیق اعلام کنید در این قسمت چه تنظیماتی انجام دادید

نقل‌قول

شما احتمالا موارد زیر را در حین بوت به grub پاس می‌دهید.
در حین بوت بازدن e وارد تنظیمات شوید.
و اصلاح زیر را انجام دهید.

Add radeon.modeset=0 to this line : GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"
so that it reads : GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash radeon.modeset=0"

این عبارت را هم به جای  radeon.modeset=0  امتحان کنید.
radeon.runpm=0

لینک‌های مرتبط

« آخرین ویرایش: 30 بهمن 1398، 03:51 ق‌ظ توسط esmaeelE »

آفلاین S.H.E.I.K.H

• Newbie
  • *
« پاسخ #7 : 30 بهمن 1398، 06:48 ب‌ظ »
بلافاصله بعد از ورود به نصب Xubuntu به جای نصب وارد تست توزیع بدون نصب بشید.

بعد از دقایقی کارکردن، تست کردن اینترنت، بررسی سرعت سیستم و... از درون همین محیط زنده اقدام به نصب کنید.

دقیق اعلام کنید در این قسمت چه تنظیماتی انجام دادید

نقل‌قول

شما احتمالا موارد زیر را در حین بوت به grub پاس می‌دهید.
در حین بوت بازدن e وارد تنظیمات شوید.
و اصلاح زیر را انجام دهید.

Add radeon.modeset=0 to this line : GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"
so that it reads : GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash radeon.modeset=0"

این عبارت را هم به جای  radeon.modeset=0  امتحان کنید.
radeon.runpm=0

لینک‌های مرتبط

در چندین حالت مختلف تست کردم uefi و legacy بدون تنظیمات خاص وارد لایو شدم فریز شد acpi خاموش کردم فریز شد حتی nomodeset هم زدم باز فریز شد

وقتی از فلش بوت میکنید اولش میپرسه محیط گرافیکی میخوای یا نه یکی از کلیدای کیبوردو بزنی وارد محیط ساده میشی از اونجا میتونی acpi خاموش کنی و nomodeset تیک بزنی
همچنین با ادیتی که فرمودین هم تست کردم همچنان فریز میشه

فقط و فقط وقتی از رو live cd اوبونتو شرکت نرم افزاری پرند که بوت میکنم این مشکل نیست و به خوبی نصب میشه

حالا جدای از اینا بوت انیمیشنمو نمیدونین چطوری میتونم درست کنم؟

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
« پاسخ #8 : 30 بهمن 1398، 08:08 ب‌ظ »
منم همین مشکلو داشتم یه بار شانسی نصب شد دیگه بهش دست نزدم و استفاده کردم. هم ۱۹.۱۰ و هم ۱۸.۰۴ رو امتحان کردم هر دوتا بعد از دو دقیقه فریز میشدن .البته این مشکل از سیستم من بود .شما Secure Boot رو اگه روشن هست از بایوس فیر فعال کنین .اگر غیر فعال هست یه بار فعال کنین و دوباره امتحان کنین .
plymouth رو هم نفهمیدم منظورتون رو اگه میشه یه عکس بفرستین.

اینجا

یه اموزش هست میتونین plymouth رو دوباره نصب کنین
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین S.H.E.I.K.H

• Newbie
  • *
« پاسخ #9 : 30 بهمن 1398، 09:58 ب‌ظ »
منم همین مشکلو داشتم یه بار شانسی نصب شد دیگه بهش دست نزدم و استفاده کردم. هم ۱۹.۱۰ و هم ۱۸.۰۴ رو امتحان کردم هر دوتا بعد از دو دقیقه فریز میشدن .البته این مشکل از سیستم من بود .شما Secure Boot رو اگه روشن هست از بایوس فیر فعال کنین .اگر غیر فعال هست یه بار فعال کنین و دوباره امتحان کنین .
plymouth رو هم نفهمیدم منظورتون رو اگه میشه یه عکس بفرستین.

اینجا

یه اموزش هست میتونین plymouth رو دوباره نصب کنین

تست کردم هردوحالتو باز فریز شد

Plymouth برای بوت انیمیشن اوبونتو هست همون صفحه که بعد روشن کردن میاد مینویسه ubuntu زیرش نقطه های loading هست
از حالت عکس به حالت text رفته

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
« پاسخ #10 : 05 اسفند 1398، 01:23 ق‌ظ »
نقل‌قول
با xubuntu هم این مشکلو دارم
وقتی کرش میکنه همه چی فریز میشه اون دکمه ها هم کار نمیکنه متاسفانه :(
تو این مواقع روی سیستم Openssh اجرا میکنم که بتونم از سیستم دیگه وصل شم و لاگ رو بخونم.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me