انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل پرایمری شدن هارد دیسک  (دفعات بازدید: 637 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین tempel

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 72
مشکل پرایمری شدن هارد دیسک
« : 03 اسفند 1398، 12:05 ق‌ظ »
سلام، دوهارد دیسک داشتم که روی یکیش لینوکس دبیان نصب کردم،وروی اون یکی ویندوز همراه با داده واطلاعات زیادی ذخیره شده بود. پس از نصب دبیان، زمان دسترسی به هاردی که در اون دیتا ذخیره شده بود و فرمتش NTFS بود و همچنین ویندوز هم روش نصب بود خطای بازکردن پارتیشن های NTFS رو میداد. ومجبور شدم جهت دسترسی دوباره به دیتاها ریبوت کنم و با ویندوز کارکنم پس از ریبوت و بوت کردن سیستم با هارد ویتدوزی ، در صفحه بوت ،هارد رو لود نمیکرد وخطای hard disk is missing میداد و با اتصال هارد به سیستم دیگری متوجه شدم کل هارد حاوی دیتاها به صورت Primary دراومده و هیچ اثری از قالب بندی و پارتیشن بندی قبلی هارد واطلاعات  نبود به نظر شما باید چه کارکرد تا دوباره اطلاعات رو برگردونم باهمان پارتیشن بندی قبلی؟

آفلاین alih_net

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 596
    • سیدعلی حسینی
پاسخ : مشکل پرایمری شدن هارد دیسک
« پاسخ #1 : 03 اسفند 1398، 12:57 ق‌ظ »
اگه به ریکاوری کردن نیاز داشتید، photorec رو امتحان کنید.

آفلاین tempel

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 72
« پاسخ #2 : 03 اسفند 1398، 02:13 ق‌ظ »
اگه به ریکاوری کردن نیاز داشتید، photorec رو امتحان کنید.

حتی الامکان نمیخوام ریکاوری کنم چون دقیقا به اون پارتیشن بندی و پوشه بندی اطلاعات نیاز دارم و باتوجه به اینکه 5 پارتیشن روی هارد داشتم چه اتفاقی ممکنه افتاده باشه که کل فضای هارد رو primary کرده؟؟
واینکه هارد در disk management ویندوز به صورت کامل(1ترابایت) و یک تکه پرایمری شده ولی دیسک درایور اون در my computer حدود 30 مگابایت حجم داره پس بقیه ش کجاست(البته هنوز به صورت دستی هیچ فرمتی نکردم)؟؟
لطفا اگر کسی چیزی میدونه کمک کنه.

آفلاین A. Rahmati

• Full Member
  • *
  • ارسال: 113
« پاسخ #3 : 03 اسفند 1398، 07:57 ق‌ظ »
فکر نمی‌کنم بتوانی کاری به حز ریکاوری انجام بدهی.
در لینوکس همان photorec که مَدَّکْ اشاره کرد هست.
اگر هم به ویندوز دسترسی داری EasyRecovery هست.
من یک بار با EasyRecovery کار کردم و اطلاعات را با همان پوشه‌بندی برگرداند بنابراین شاید کمکت کند.
Ubuntu Gnome 20.04 LTS