انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حذف شدن منوی بوت اوبونتو  (دفعات بازدید: 927 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین MAHDIII

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 36
حذف شدن منوی بوت اوبونتو
« : 16 اسفند 1398، 04:25 ب‌ظ »
سلام و درود به همه دوستان.

بنده روی لپ تاپم یه ویندو 10 داشتم که اومودم ابونتو در کنارش نصب کردم و یه مدتی هم ازش استفاده کردم. بدون اینکه وارد تنظیماتی بشم چیزی رو دستکاری کنم یا برنامه ای نصب کنم یکدفعه هنگام روشن کردن سیستم دیگه منوی بوت برام باز نشد و خوکار ویندوز 10 اجرا شد. هرکاری هم کردم دیگه منوی بوت که قبلا میومد و باید سیستم عامل رو جهت بوت شدن انتخاب میکردی نیومد.

کلا غیب شد همچی. مجددا خدمتتون میگم اصلا هیچ چیزی رو دستکاری نکردم چه تو اوبونتو و چه داخل ویندوز. حالا اگه با این مسئله قبلا روبرو شدین منو راهنمایی کنید. ممنون

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
پاسخ : حذف شدن منوی بوت اوبونتو
« پاسخ #1 : 16 اسفند 1398، 04:26 ب‌ظ »
برو تو تنظیمات بایوس secure boot رو خاموش کن از تو ویندوز هم fast boot رو خاموش کن

آفلاین MAHDIII

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 36
« پاسخ #2 : 16 اسفند 1398، 04:35 ب‌ظ »
فست بود غیر فعال بود. هم داخل ویندوز و هم اوبونتو. یعنی خودم زمانی که میخواستم اوبونتو نصب کنم طبق آموزشی که داشتم بوت سریع رو غیر فعال کردم قبلش. (غیر فعال بود کلا)
و اینکه داخل اوبونتو هم سراغ تنظیمات بوت نرفتم درواقع همونطور که خدمتتون گفتم مدتی داشتم استفاده میکردم و درست بود. یکدفعه اینطوری شد.

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #3 : 16 اسفند 1398، 04:45 ب‌ظ »
فست بود غیر فعال بود. هم داخل ویندوز و هم اوبونتو. یعنی خودم زمانی که میخواستم اوبونتو نصب کنم طبق آموزشی که داشتم بوت سریع رو غیر فعال کردم قبلش. (غیر فعال بود کلا)
و اینکه داخل اوبونتو هم سراغ تنظیمات بوت نرفتم درواقع همونطور که خدمتتون گفتم مدتی داشتم استفاده میکردم و درست بود. یکدفعه اینطوری شد.
secure boot چی ؟ بایوس سیستم رو بیارید یه نگاه بکنید