انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چند زبان برنامه نویسی یاد بگیرم؟  (دفعات بازدید: 2345 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین قاسم طلایی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 116
چند زبان برنامه نویسی یاد بگیرم؟
« : 18 اسفند 1398، 09:20 ق‌ظ »
با سلام خدمت دوستان
من توسعه وب با html و css و php رو یاد گرفتم و چندتا کار هم انجام دادم.پایتون یاد گرفتم و کتابخانه های pyqt5 و django رو یاد گرفتم و با پایتون نرم افزار ویندوز و لینوکس و هم چنین سایت می نویسم.هنوز وارد بازارکار نشدم ولی چند تا کار پروژه ای انجام دادم.می خواستم بپرسم با توجه به بازارکار برنامه نویسی در ایران(که من اطلاعی ازش ندارم)بهتره روی همینا تمرکز کنم یا زبان جدیدی یاد بگیرم.آخه به سرم زده که کاتلین هم یاد بگیرم تا بتونم نرم افزار اندروید بنویسم.

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
پاسخ : چند زبان برنامه نویسی یاد بگیرم؟
« پاسخ #1 : 18 اسفند 1398، 11:43 ق‌ظ »
با سلام خدمت دوستان
من توسعه وب با html و css و php رو یاد گرفتم و چندتا کار هم انجام دادم.پایتون یاد گرفتم و کتابخانه های pyqt5 و django رو یاد گرفتم و با پایتون نرم افزار ویندوز و لینوکس و هم چنین سایت می نویسم.هنوز وارد بازارکار نشدم ولی چند تا کار پروژه ای انجام دادم.می خواستم بپرسم با توجه به بازارکار برنامه نویسی در ایران(که من اطلاعی ازش ندارم)بهتره روی همینا تمرکز کنم یا زبان جدیدی یاد بگیرم.آخه به سرم زده که کاتلین هم یاد بگیرم تا بتونم نرم افزار اندروید بنویسم.
هرچی بیشتر زبان برنامه نویسی بلد باشی بهتره

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
« پاسخ #2 : 18 اسفند 1398، 02:53 ب‌ظ »

هرچی بیشتر زبان برنامه نویسی بلد باشی بهتره
البته اما یادگیری زبان های مختلف زیاد ممکنه باعث پایین آمدن کیفیت کار بشود ، در یک یا چند زبان پرکاربرد حرفه ای شوید بهتر است ، مگر اینکه بتوانید در تمام زبان ها حرفه ای شوید

با سلام خدمت دوستان
اگر میخواهید زبان جدیدی یاد بگیرید پیشنهاد من جاواست، که هم پرکاربرد هست و هم در برنامه تو برنامه نویسی اندروید کاربرد داره، البته همون کاتلین هم خوبه چون روی ماشین جاوا اجرا میشه و مزایای جاوا رو هم داره

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 276
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #3 : 18 اسفند 1398، 02:59 ب‌ظ »
با سلام خدمت دوستان
جوا هم برات خوبه. از نظر من فکرت اصلا سمت بازار کار نره بهتره. یه سایت بزن برنامه نویسی آموزش بده بفروش. توی ایران حقوق برنامه نویسا خیلی پایینه. اگه میتونی و شرایط اش رو داری ویزای اکسپرس اینتری کانادا رو بگیر برو اونجا با حقوق خوب کار کن. موسسه ملکپور برای این کار خوبه. اگه هم میخوای توی ایران بمونی همین کاری که گفتم رو بکن . دیگه من راهنماییت کردم تصمیم با خودته.
ما نمیتوانیم به مانند یک سوزن از جامعه بیرون بزنیم، ما همراه با جامعه پیش میرویم پس باید به افزایش سواد جامعه کمک کنیم تا خودمان باسواد شویم
«خلاصه ی نقل قولی از جادی»

آفلاین قاسم طلایی

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 18 اسفند 1398، 05:06 ب‌ظ »
متشکر از دوستانی که راهنمایی کردند. اگر دوستان دیگر هم لطف کنند نظرات و تجربیاتشون رو بگن ممنون میشم.

آفلاین AmirHo3einZ

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 79
« پاسخ #5 : 18 اسفند 1398، 05:46 ب‌ظ »
بنظرم نرو سراغ زبون دیگه ای. همینایی که بلدی رو سعی کن حرفه ای شی. من ۱ ساله صبح تا شب دارم پی اچ پی و لاراول یاد میگیرم هنوز خیلی مونده تا جرعت کنم بگم حرفه ای شدم. همین اچ تی ام ال سی اس اس یه دنیاعه واسه خودش چه برسه به برنامه نویسی. جاوااسکریپت و کتابخونه هاشم اگه تونستی یاد بگیر با پی اچ پی ترکیبشون کنی خیلی حرکتای بزرگی میتونی بزنی.. موفق باشی

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #6 : 18 اسفند 1398، 05:54 ب‌ظ »
من کاملا مخالفم چون هر زبون کاربرد خودشو داره و مثلا هیچوقت نمیشه با پی اچ پی یادگیری ماشین کار کرد یا زبون آر اپ دسکتاپ ساخت هرچند بعضی زبون ها سعی میکنن همه کاره باشن ولی معمولا کامل نمیشه مثلا اندروید تو پایتون خیلی ضعیف یا هوش مصنوعی تو جاوا اسکریپت به نظرم تا میتونی یاد بگیر به علاوه اینو در نظر بگیر وقتی if و for و این چیزای اولیه رو بلدی یاد گرفتن سینتکس کار یه هفته است من خودم سینتکس جاوا اسکریپتو تو این مدت یاد گرفتم

آفلاین قاسم طلایی

• Full Member
  • *
« پاسخ #7 : 18 اسفند 1398، 06:00 ب‌ظ »
بنظرم نرو سراغ زبون دیگه ای. همینایی که بلدی رو سعی کن حرفه ای شی. من ۱ ساله صبح تا شب دارم پی اچ پی و لاراول یاد میگیرم هنوز خیلی مونده تا جرعت کنم بگم حرفه ای شدم. همین اچ تی ام ال سی اس اس یه دنیاعه واسه خودش چه برسه به برنامه نویسی. جاوااسکریپت و کتابخونه هاشم اگه تونستی یاد بگیر با پی اچ پی ترکیبشون کنی خیلی حرکتای بزرگی میتونی بزنی.. موفق باشی
به نظر من برای وارد شدن به کار نیاز نیست که زبان رو 100 درصد بلد باشی. من خودم php رو تو کار یاد گرفتمو و دستم باز شده. البته نظر شما هم محترمه.

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
« پاسخ #8 : 18 اسفند 1398، 06:26 ب‌ظ »
به نظر من یه زبان برنامه نویسی رو در حد حرفه ای یادبگیری کافیه.
شما انقدر عمر نمی کنی که بتونی داخل چند زبان برنامه نویسی و ابزارهای آنها حرفه ای بشی و ازشون استفاده کنی.

اگر تصمیم به ادامه php دارید، فقط php رو ادامه بدید و کار با فریم ورک ها و ابزارهاشو یاد بگیرید.
مثلا laravel, yii, wordpress, joomla و ... رو حرفه ای یادبگیرید.
روش ها و الگوهای توسعه نرم افزار رو یادبگیرید.
به سیستم عامل اون حوزه مسلط باشید(مثلا توزیع های لینوکس رو برای php مسلط یا حرفه ای یاد بگیرید).
و بعضی چیزا که با php استفاده میشه مثل css , html, js در حد تسلط و نه حرفه ای یاد بگیرید.
برای پایتون یا هر زبان برنامه نویسی دیگه ای هم همینطور.

برای ورود به بازار کار باید حرفه ای یا کاملا مسلط باشید. و الان هم اگر نگاه کنید به شرکت ها از یه نفر ده تا تخصص نامربوط به هم رو نمی خوان.

به یاد داشته باشید یک زبان برنامه نویسی رو در عرض یه روز میشه یادگرفت ولی مسلط و حرفه ای شدن بهش شاید چندین ماه طول بکشه(به غیر از تسلط به فریمورک هاو ابزارهای مرتبط)

برای بازار کار هم سایت های استخدامی رو ببینید مثل "ای استخدام" یا امثال اونها بر اساس شهر خودتون یا جاهایی که می تونید بعد از کرونا بهشون مهاجرت کنید فیلتر کنید ببینید چه تخصص هایی بیشتر می خوان

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #9 : 18 اسفند 1398، 10:14 ب‌ظ »
سلام قاسم. اینم نظر من:
هر وقت سایتی که توسعه می‌دی نیازهای گوناگون را پاسخ بده، معلومه توی این زمینه یاد گرفتی و باید پیشرفت کنی! الآن خیلی‌ها ادعا می‌کنند مثلاً توسعه‌دهندهٔ وبند ولی محصولشون
 نه سبکه که بشه با هر سرعتی باز کرد، نه دسترس‌پذیره که همه بتونن باش کار کنن، نه سادگی و زیبایی را با هم داره که سلیقه‌های گوناگون را پوشش بده، نه با دستگاه‌ها و مرورگرهای گوناگون باز می‌شه، نه اصولی رعایت کرده که مدت‌ها بشه ابزارهاش را کم و زیاد کرد، نه منعطفه که بشه سفارشی‌سازیش کرد، نه امنه، نه آزاده، نه …
در بخش برنامه‌های رایانه‌ای هم همین‌جور …
پس یک زبان و فریمورک را خوب بشناسی و با سرعت و دقت کافی کار باکیفیت و ماندگار بدی بهتره تا مثل بیشتر کارهای بازار امروز …

+ هیچ‌وقت فکر نکن زبان را یاد گرفتی؛ نکته‌های ریز زیادی سال‌ها بعد خودشون را نشون می‌دن؛ مثلاً کجا بهتره تغییر متغیر بدی، کجا حافظه را کم و زیاد کنی، کجا از چه فرمتی استفاده کنی (مثلاً عکس png, svg, ...)، کجا از چه روش ریاضی‌ای پیش بری و … همین نکته‌های ریز در ابعاد بزرگ تأثیر زیادی داره؛ مثل باگی که با ۲۸ بار پاک‌کردن رمز را باز می‌کرد و …
در جاهای حساس، ممکنه شرکتی با ده‌ها برنامه‌نویس خیلی خوب باز دنبال یک استاد بگرده تا اون نکتهٔ ریز را براشون پیدا کنه و برای این کار کلی هزینه می‌کنه و …
« آخرین ویرایش: 18 اسفند 1398، 10:27 ب‌ظ توسط بهنام … »
:) :)

آفلاین قاسم طلایی

• Full Member
  • *
« پاسخ #10 : 18 اسفند 1398، 11:53 ب‌ظ »
سلام قاسم. اینم نظر من:
هر وقت سایتی که توسعه می‌دی نیازهای گوناگون را پاسخ بده، معلومه توی این زمینه یاد گرفتی و باید پیشرفت کنی! الآن خیلی‌ها ادعا می‌کنند مثلاً توسعه‌دهندهٔ وبند ولی محصولشون
 نه سبکه که بشه با هر سرعتی باز کرد، نه دسترس‌پذیره که همه بتونن باش کار کنن، نه سادگی و زیبایی را با هم داره که سلیقه‌های گوناگون را پوشش بده، نه با دستگاه‌ها و مرورگرهای گوناگون باز می‌شه، نه اصولی رعایت کرده که مدت‌ها بشه ابزارهاش را کم و زیاد کرد، نه منعطفه که بشه سفارشی‌سازیش کرد، نه امنه، نه آزاده، نه …
در بخش برنامه‌های رایانه‌ای هم همین‌جور …
پس یک زبان و فریمورک را خوب بشناسی و با سرعت و دقت کافی کار باکیفیت و ماندگار بدی بهتره تا مثل بیشتر کارهای بازار امروز …

+ هیچ‌وقت فکر نکن زبان را یاد گرفتی؛ نکته‌های ریز زیادی سال‌ها بعد خودشون را نشون می‌دن؛ مثلاً کجا بهتره تغییر متغیر بدی، کجا حافظه را کم و زیاد کنی، کجا از چه فرمتی استفاده کنی (مثلاً عکس png, svg, ...)، کجا از چه روش ریاضی‌ای پیش بری و … همین نکته‌های ریز در ابعاد بزرگ تأثیر زیادی داره؛ مثل باگی که با ۲۸ بار پاک‌کردن رمز را باز می‌کرد و …
در جاهای حساس، ممکنه شرکتی با ده‌ها برنامه‌نویس خیلی خوب باز دنبال یک استاد بگرده تا اون نکتهٔ ریز را براشون پیدا کنه و برای این کار کلی هزینه می‌کنه و …
متشکر که نظرتون رو گفتید

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
« پاسخ #11 : 19 اسفند 1398، 12:42 ق‌ظ »
می خواستم بپرسم با توجه به بازارکار برنامه نویسی در ایران(که من اطلاعی ازش ندارم)بهتره روی همینا تمرکز کنم یا زبان جدیدی یاد بگیرم.
زبان تنها ابزاره. مهم یادگیری پایه‌های برنامه‌نویسی، الگوریتم‌ها و مهندسی نرم‌افزار هستش. بعدش می‌تونید در زمانی کمتر از یک ماه یک زبان جدید یاد بگیرید و باهاش برنامه بنویسید.

آفلاین قاسم طلایی

• Full Member
  • *
« پاسخ #12 : 19 اسفند 1398، 08:38 ق‌ظ »
می خواستم بپرسم با توجه به بازارکار برنامه نویسی در ایران(که من اطلاعی ازش ندارم)بهتره روی همینا تمرکز کنم یا زبان جدیدی یاد بگیرم.
زبان تنها ابزاره. مهم یادگیری پایه‌های برنامه‌نویسی، الگوریتم‌ها و مهندسی نرم‌افزار هستش. بعدش می‌تونید در زمانی کمتر از یک ماه یک زبان جدید یاد بگیرید و باهاش برنامه بنویسید.
پس به نظر شما این مهارت جدید رو یاد بگیرم؟

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #13 : 19 اسفند 1398، 10:28 ق‌ظ »
شما گفتید پایتون و پی اچ پی بلدید پس میتونید هرچیزی رو سریع و راحت یاد بگیرید الان تستی یه چیز مثل راست یا ارلنگ را شروع کن ببین چقدر سریع و راحت یاد میگیری

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
« پاسخ #14 : 19 اسفند 1398، 02:00 ب‌ظ »
پیشنهادم یادگیری پایه‌های برنامه‌نویسی، الگوریتم‌ها و مهندسی نرم‌افزار هستش. بعد از اون‌ها هم پایه‌های هوش‌مصنوعی یا شبکه یا هر چیزی که می‌خواید در اون زمینه برنامه بنویسید.