انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بوتیبل فلش  (دفعات بازدید: 692 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 276
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
بوتیبل فلش
« : 22 اسفند 1398، 01:33 ب‌ظ »
سلام دوستان عزیز . بنده میخوام lubuntu نصب کنم چن سیستمم تو دبیان درست کار نمیکنه و مسرف سیپیو خیلی بالاس. یه نرم افزار برای بوتیبل فلش نیاز داشتم لطفا با کد نصب بگید راحت نصبش کنم.
ما نمیتوانیم به مانند یک سوزن از جامعه بیرون بزنیم، ما همراه با جامعه پیش میرویم پس باید به افزایش سواد جامعه کمک کنیم تا خودمان باسواد شویم
«خلاصه ی نقل قولی از جادی»

آفلاین SLACKER

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 868
پاسخ : بوتیبل فلش
« پاسخ #1 : 22 اسفند 1398، 02:18 ب‌ظ »
اسلکور

آفلاین \SmHk/

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 318
  • کاربر کوبونتو بودم
« پاسخ #2 : 22 اسفند 1398، 04:49 ب‌ظ »
سلام دوستان عزیز . بنده میخوام lubuntu نصب کنم چن سیستمم تو دبیان درست کار نمیکنه و مسرف سیپیو خیلی بالاس. یه نرم افزار برای بوتیبل فلش نیاز داشتم لطفا با کد نصب بگید راحت نصبش کنم.
اگه با کامپیوتر نمیتونی میتونی با برنامه هایی که برای اندروید هست هم میتونی امتحان کنی
Etch droid یا drivedroid که البته طرز کارشون فرق میکنه دومی گوشی تبدیل به فلش میشه و باید روت باشه

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
« پاسخ #3 : 22 اسفند 1398، 06:59 ب‌ظ »
راحت ترین کار استفاده از دستور dd هست ، فرمت کلی به صورت زیر هست

sudo dd if=[path_to_iso] of=[path_to_usb]
مثلا اگر سیستم فلش رو بعنوان sdb میشناسه برای دیسک لوبونتو میشه
sudo dd if=/home/user/Downloads/lubuntu-18.04-alternate-i386.iso of=/dev/sdbقبلش حتما تو gparted  یا با دستور fdisk -l چک کنید ببینید فلش شما به جه آدرسی شناخته میشه که اشتباهی مثلا یک هارد اکسترنال رو پاک نکنید
دقت کنید آدرس فلش رو بهش بدید نه پارتیشن های اون امثلا اگر آخر دستور بنویسید sdb1 یا sdc1  و ... عملیات انجام میشه اما فلش بوت نمیشه

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • Manjaro+Cinnamon
« پاسخ #4 : 22 اسفند 1398، 07:14 ب‌ظ »
با برنامه disk هم می توان فایل ایزو را روی فلش بوتیبل کرد، به صورت پیشفرض روی همه توزیع ها هست