انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مهاجرت به لینوکس  (دفعات بازدید: 1709 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین behnamah

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 25
مهاجرت به لینوکس
« : 22 اسفند 1398، 04:16 ب‌ظ »
سلام به همگی
من کاربر تازه لینوکس ام.
الان اوبونتو دارم ولی میخوام پیشرفت کنم و هدفم رسیدن به بلک آرچ و یادگیری زبان های برنامه نویسی مثل c++ , python , sql هست( میخوام حرفه ای نفوذ و امنیت کار کنم )
دو تا سوال :
۱. از چی شروع کنم و دقیقا چی کار کنم؟ ( نقشه راه )
۲. منابع خوب برای یادگیری (خودآموزی) چی هست؟ (انگلیسی هم باشه مهم نیست)
ممنون از همه شما دوستان حرفه ای که وقت میزارید و پاسخ ما مبتدی ها رو میدید. سپاس.

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 276
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
پاسخ : مهاجرت به لینوکس
« پاسخ #1 : 22 اسفند 1398، 04:23 ب‌ظ »
سلام به همگی
من کاربر تازه لینوکس ام.
الان اوبونتو دارم ولی میخوام پیشرفت کنم و هدفم رسیدن به بلک آرچ و یادگیری زبان های برنامه نویسی مثل c++ , python , sql هست( میخوام حرفه ای نفوذ و امنیت کار کنم )
دو تا سوال :
ممنون از همه شما دوستان حرفه ای که وقت میزارید و پاسخ ما مبتدی ها رو میدید. سپاس.
اگه منظورتون نفوظ و امنیت هستش بهتره برید سمت kali linux . توی سایت nabegheha.com یه مدت یه آموزش حک و نفوظ بود که یزره اون موقع ها قیمتش بالا بود الان دیگه نمیدونم. برنامه نویسی بهتره از python شروع کنی. میتونی پکیج اش رو از فرادرس تهیه کنی. البته آقای jadi (جادی) توی یوتیوب یه پلی لیست درک برنامه نویسی داند و خیلی هم عالیه برو اونو ببین. هر وقت حرفه ای میخواستی امنیت کار کنی برو سمت kali linux .
ما نمیتوانیم به مانند یک سوزن از جامعه بیرون بزنیم، ما همراه با جامعه پیش میرویم پس باید به افزایش سواد جامعه کمک کنیم تا خودمان باسواد شویم
«خلاصه ی نقل قولی از جادی»

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #2 : 22 اسفند 1398، 04:24 ب‌ظ »
سلام به همگی
من کاربر تازه لینوکس ام.
دو تا سوال :
++C بدرد امنیت نمیخوره. من خودم بلد بودم . کاربرد زیبادی توی امنیت نداره.
ما نمیتوانیم به مانند یک سوزن از جامعه بیرون بزنیم، ما همراه با جامعه پیش میرویم پس باید به افزایش سواد جامعه کمک کنیم تا خودمان باسواد شویم

آفلاین behnamah

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 22 اسفند 1398، 04:30 ب‌ظ »
ممنون

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #4 : 22 اسفند 1398، 04:38 ب‌ظ »
kali چرت ترین و احمقانه ترین و فاحعه بار ترین سیستم عاملیه که تا حالا وجود داشته من حاضرم از مینیکس استفاده کنم ولی از این آشغال افزار نه
نابغه ها هم سایت مسخره ای که فقط میخوان خون مردمی که با دیدن mr.robot جو گیر شدنو تو شیشه بکنن و بسته های مسخره ای که توش نحوه استفاده از چهارتا اسکریپتو توضیح دادن رو به مردم قالب کنن
اینکه میخواید امنیت کار کنید اینجوری نیست
پایتون هم درک برنامه نویسی جادی عالیه بعدش هم پایتون پیشرفته داره جادی که خیلی چیزهای بیشتری رو توش توضیح داده ولی پولیه
آرچ لینوکس و بلک آرچ فرق دارن بلک آرچ یه چیزی مثل کالیه و مسخره است
آرچ یه توزیع برای اینه که شما یه ذره چلنج کنید و برای نصب و کانفیگ یه ذره چیز یاد بگیرید و البته کار باهاش لذت بخشه
اونی که میگن حرفه ایه آرچه نه بلک آرچ و بلک آرچ فقط یه ریمیستر مسخره است که ابزار های هک و امنیت و اسکریپت ها رو آماده داره
در کل تو همین اوبونتو بمونید lpic1 رو یاد بگیرید برنامه نویسی پایتون و چنتا چیز دیگه رو یاد بگیرید شبکه رو یاد بگیرید و این کارا

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #5 : 22 اسفند 1398، 04:39 ب‌ظ »
سلام به همگی
من کاربر تازه لینوکس ام.
دو تا سوال :
اگه منظورتون نفوظ و امنیت هستش بهتره برید سمت kali linux . توی سایت nabegheha.com یه مدت یه آموزش حک و نفوظ بود که یزره اون موقع ها قیمتش بالا بود الان دیگه نمیدونم. برنامه نویسی بهتره از python شروع کنی. میتونی پکیج اش رو از فرادرس تهیه کنی. البته آقای jadi (جادی) توی یوتیوب یه پلی لیست درک برنامه نویسی داند و خیلی هم عالیه برو اونو ببین. هر وقت حرفه ای میخواستی امنیت کار کنی برو سمت kali linux .
چرا مردمو به راه کج حل میدی؟

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #6 : 22 اسفند 1398، 04:47 ب‌ظ »
kali چرت ترین و احمقانه ترین و فاحعه بار ترین سیستم عاملیه که تا حالا وجود داشته من حاضرم از مینیکس استفاده کنم ولی از این آشغال افزار نه
نابغه ها هم سایت مسخره ای که فقط میخوان خون مردمی که با دیدن mr.robot جو گیر شدنو تو شیشه بکنن و بسته های مسخره ای که توش نحوه استفاده از چهارتا اسکریپتو توضیح دادن رو به مردم قالب کنن
اینکه میخواید امنیت کار کنید اینجوری نیست
پایتون هم درک برنامه نویسی جادی عالیه بعدش هم پایتون پیشرفته داره جادی که خیلی چیزهای بیشتری رو توش توضیح داده ولی پولیه
آرچ لینوکس و بلک آرچ فرق دارن بلک آرچ یه چیزی مثل کالیه و مسخره است
آرچ یه توزیع برای اینه که شما یه ذره چلنج کنید و برای نصب و کانفیگ یه ذره چیز یاد بگیرید و البته کار باهاش لذت بخشه
اونی که میگن حرفه ایه آرچه نه بلک آرچ و بلک آرچ فقط یه ریمیستر مسخره است که ابزار های هک و امنیت و اسکریپت ها رو آماده داره
در کل تو همین اوبونتو بمونید lpic1 رو یاد بگیرید برنامه نویسی پایتون و چنتا چیز دیگه رو یاد بگیرید شبکه رو یاد بگیرید و این کارا
با هومان موافقم.
کالی توزیع استانداردی نیست، و کسی رو هکر (یا متخصص امنیت) نکرده.
یه سری ابزار آماده و از پیش نصب شده روشه که قطعا کار یه متخصص امنیت رو راحت تر میکنه
اما در عوض هیچ کاربر تازه کاری رو متخصص امنیت نمیکنه.
بحث غیر استاندارد بودن و کاربر پیشفرض روت و... بماند.
« آخرین ویرایش: 22 اسفند 1398، 04:51 ب‌ظ توسط mrostd »

آفلاین behnamah

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 22 اسفند 1398، 04:55 ب‌ظ »
خب میشه دقیقا یه راهی رو بگید که من برم.
چه توزیعی؟
چه برنامه هایی برای برنامه نویسی؟
و چیز های دیگه ای که نیازه؟؟؟؟؟
میخوام حرفه ای نفوذ و امنیت (هک) کار کنم.

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #8 : 22 اسفند 1398، 04:58 ب‌ظ »
خب میشه دقیقا یه راهی رو بگید که من برم.
چه توزیعی؟
چه برنامه هایی برای برنامه نویسی؟
و چیز های دیگه ای که نیازه؟؟؟؟؟
میخوام حرفه ای نفوذ و امنیت (هک) کار کنم.
شما اول باید لینوکس و شبکه و برنامه نویسی یاد بگیرید برای اینکه امنیت و اینا کار کنید
توزیع هم مگه اوبونتو چشه؟میتونی فدورا یا دبیان رو هم تست کنی
برنامه نویسی پایتونو شروع کن خودت دستت میاد

آفلاین behnamah

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 22 اسفند 1398، 05:02 ب‌ظ »
سوالم احمقانست ولی من خیلی مبتدی ام . ببخشید :
لینوکس توزیع اوبونتو یاد بگیرم بعد بخوام برم سراغ توزیع های دیگه متفاوت نیست؟ منظورم اینه اگه از اول یه چیز کاربردی تر برای امنیت یاد بگیرم بهتر نیست؟

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #10 : 22 اسفند 1398، 05:04 ب‌ظ »
سوالم احمقانست ولی من خیلی مبتدی ام . ببخشید :
لینوکس توزیع اوبونتو یاد بگیرم بعد بخوام برم سراغ توزیع های دیگه متفاوت نیست؟ منظورم اینه اگه از اول یه چیز کاربردی تر برای امنیت یاد بگیرم بهتر نیست؟
نه تفاوت چندانی نداره
لینوکس خیلی کاربردیه چون اکثر سرور ها لینوکسین

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #11 : 22 اسفند 1398، 05:07 ب‌ظ »
سلام به همگی
من کاربر تازه لینوکس ام.
دو تا سوال :
چرا مردمو به راه کج حل میدی؟
اون پسره تو کانال نابغه ها اینو میگفت من از خودم ک نگفتم.

آفلاین behnamah

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #12 : 22 اسفند 1398، 05:08 ب‌ظ »
خب پس من الان پایتون رو روی همین اوبونتو شروع کنم و مفاهیم شبکه و ... رو هم یاد بگیرم.
بعدش دقیقا برنامه چیه؟

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #13 : 22 اسفند 1398، 05:09 ب‌ظ »
خب پس من الان پایتون رو روی همین اوبونتو شروع کنم و مفاهیم شبکه و ... رو هم یاد بگیرم.
بعدش دقیقا برنامه چیه؟
داش چن سالته؟

آفلاین behnamah

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #14 : 22 اسفند 1398، 05:11 ب‌ظ »
۱۸