انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: تجربه ی کار با lubuntu  (دفعات بازدید: 1695 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 276
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
تجربه ی کار با lubuntu
« : 06 فروردین 1399، 11:24 ب‌ظ »
با سلام. بنده میخوام برم سراغ lubuntu و نصبش کنم. (چون رم سیستم ام کمه) . میشه تجربتون رو ازش بهم بگید. و اینکه یکسری توصیه بهم بکنید که مثلا کدوم نسخه ی lubuntu رو بگیرم یا بعد از نصب چه برنامه هایی رو نصب کنم؟
« آخرین ویرایش: 09 فروردین 1399، 10:51 ق‌ظ توسط M.RAJ »
ما نمیتوانیم به مانند یک سوزن از جامعه بیرون بزنیم، ما همراه با جامعه پیش میرویم پس باید به افزایش سواد جامعه کمک کنیم تا خودمان باسواد شویم
«خلاصه ی نقل قولی از جادی»

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
پاسخ : تجربه ی کار با lubuntu
« پاسخ #1 : 06 فروردین 1399، 11:37 ب‌ظ »
توزیع بانمکیه من حتی یه مدت رو سیستم خودم داشتمش با اینکه رمم ۱۲ ه
برای تست ویندو منیجر ها توضیع خوبیه
توصیه هاش هم مثل ابونتو است چون یه توزیعن

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
« پاسخ #2 : 06 فروردین 1399، 11:53 ب‌ظ »
با سلام. بنده میخوام برم سراغ lubuntu و نصبش کنم. (چون رم سمستم ام کمه) . میشه تجربتون رو ازش بهم بگید. و اینکه یکسری توصیه بهم بکنید که مثلا کروم نسخه ی lubuntu رو بگیرم یا بعد از نصب چه برنامه هایی رو نصب کنم؟
از نظر نرم افزار فرقی با اوبونتو نداره کروم یا هر برنامه دیگری همونطور که روی اوبونتو و یا حتی دبیان نصب میشه روی اوبونتو هم نصب میشه و نسخه جداگانه نداره
و این رو بگم فکر نکنی مثلا کروم تو لوبونتو سبک تره ، کروم و سایر نرم افزارها همونقدر رم تو لوبونتو مصرف می کنند که تو سایر لینوکس ها مصرف می کنند ، خود دسکتاپ lxde و (و lxqt) و نرم افزارهاش (مثلا فایل منیجرش و ...) سبک تر هستند و سیستم وقتی بالا میاد از سایر سیستم عامل ها سبک تر هست ولی اگر بخواهی باهاش یک برنامه سنگین اجرا کنی باز هم تو یک سیستم ضعیف مشکل خواهی داشت.
غیر از اینکه لوبونتو بخاطر اینکه شخصی سازی هایی که روی دسکتاپ lxqt انجام شده و همچنین از برخی از نرمافزار های دسکتاپ kde برای کارکرد بهتر استفاده میکنه سنگین تر از دسکتاپ های lxde در سایر سیستم عامل ها است

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #3 : 06 فروردین 1399، 11:57 ب‌ظ »
بالاخره چکار کنم؟ نصب کنم یا نه؟ کدوم نسخه اش رو بگیرم؟
ما نمیتوانیم به مانند یک سوزن از جامعه بیرون بزنیم، ما همراه با جامعه پیش میرویم پس باید به افزایش سواد جامعه کمک کنیم تا خودمان باسواد شویم

آفلاین A. Rahmati

• Full Member
  • *
  • ارسال: 113
« پاسخ #4 : 08 فروردین 1399، 12:37 ب‌ظ »
اگر Lubuntu نصب کردی synapse را هم نصب کن. کار را راحت می‌کند.

Lubuntu آن منویی که در گنوم بود و هرچه می‌خواستی را می‌نوشتی ندارد. به جایش باید از این استفاده کنی.
Ubuntu Gnome 20.04 LTS

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #5 : 09 فروردین 1399، 12:59 ق‌ظ »

Lubuntu آن منویی که در گنوم بود و هرچه می‌خواستی را می‌نوشتی ندارد. به جایش باید از این استفاده کنی.
چه جالب 8)

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #6 : 09 فروردین 1399، 01:45 ق‌ظ »

چه جالب 8)
بهتره یاد بگیرید با ترمینال برنامه پیدا و نصب کنید تا اگه یه مشکلی برای رابط گرافیکی پیش اومد اذیت نشید
من خودم به جز سه ماه اول گنو/لینوکس همیشه از ترمینال نصب میکنم

آفلاین A. Rahmati

• Full Member
  • *
« پاسخ #7 : 09 فروردین 1399، 09:25 ق‌ظ »
Synapse برنامه نصب نمی‌کند. فقط کمک می‌کند فایل‌ها و برنامه‌هایی که داری را راحت‌تر پیدا کنی و بازرشان کنی.

البته که نصب برنامه درستش با ترمینال است.

حس کردم با synaptic اشتباه گرفته شد.
Ubuntu Gnome 20.04 LTS

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #8 : 09 فروردین 1399، 10:47 ق‌ظ »
Synapse برنامه نصب نمی‌کند. فقط کمک می‌کند فایل‌ها و برنامه‌هایی که داری را راحت‌تر پیدا کنی و بازرشان کنی.

البته که نصب برنامه درستش با ترمینال است.

حس کردم با synaptic اشتباه گرفته شد.
نه خودم میدونم synaptic چیه.

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #9 : 09 فروردین 1399، 10:50 ق‌ظ »
اگه اینطوریه خیلی جالبه و window manager باحالی هم داره. از اونجایی که معلومه برای افراد عادی و دسکتاپ های خانگی خیلی خوبه. من که خودم به شخصه خوشم اومد و دوست دارم اگه عمری باقی بود یه بار نصبش کنم. کی از دوستان گفت lxqt از برنامه های KDE استفاده میکنه. این دقیقا یعنی چی؟

آفلاین teamapp

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
    • تیماپ
« پاسخ #10 : 09 فروردین 1399، 10:56 ق‌ظ »
توزیع خوبیه بنرم به خصوص برای سیستم های با کانفیک پایین ولی اگه دیگه خیلی پایین بود سیستمت میتونی از پاپی لینوکس استفاده کنی که خودش از داخل رم لود میشه صفحه رسمش اینه http://puppylinux.com/ من راضی بودم ازش
تیماپ مواد موجود در انبار خودش را برای مقابله با کروناضدعفونی می کنه

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #11 : 09 فروردین 1399، 11:13 ق‌ظ »
توزیع خوبیه بنرم به خصوص برای سیستم های با کانفیک پایین ولی اگه دیگه خیلی پایین بود سیستمت میتونی از پاپی لینوکس استفاده کنی که خودش از داخل رم لود میشه صفحه رسمش اینه http://puppylinux.com/ من راضی بودم ازش
اره جادی یدونه فیلم در مورد لینوکس های ضعیف ساختپاپی هم توش بود. پاپی در اصل توزیع نیست و فقط یک ایده برای یادگیری توزیع های دیگه هستش.مثلا پاپی اوبونتو فقط بسته های ابونتو رو باز میکنه و مثلا پاپی ورژن اسلکور باینری های اسلکور رو میتونه باز کنه. شما میتونی با نصب این سیستم عامل روی فلش توزیع های مختلفی رو یاد بگیری.مثلا پاپی اوبونتو سر فلش بریزی و یاد بگیری دقیقا مثل اینه که اوبونتو رو یاد گرفتی و اگه اوبونتو نصب کنی میتونی با ترمینالش راحت کار کنی.البته توزیع هایی هم مثل tiny core هستن که فقط ۱۶ مگ حجم دارن.

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #12 : 09 فروردین 1399، 11:14 ق‌ظ »
بچه ها من شنیدم به لوبونتو بی دردسر ترین توزیع دبیان بیس هم میگن. دردسر هاش چیه؟

آفلاین A. Rahmati

• Full Member
  • *
« پاسخ #13 : 09 فروردین 1399، 11:19 ق‌ظ »
در اولین مرحله نمی‌دانی چگونه کیبرد را فارسی کنی. در دومین مرحله پدرت در می‌آید تا یک شرت‌کات درست کنی. در مرحله‌ی سوم زشت است.

در کل همان اوبونتو معمولی (گنوم) خیلی راحت‌تر است. من از لوبونتو استفاده می‌کنم چون سیستمم کم توان است.
Ubuntu Gnome 20.04 LTS

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #14 : 09 فروردین 1399، 12:05 ب‌ظ »
بچه ها من شنیدم به لوبونتو بی دردسر ترین توزیع دبیان بیس هم میگن. دردسر هاش چیه؟
بی درد سر که واژه درستی نیست، کسی که مشتاق به یادگیری باشه به چشم دردسر نگاه نمیکنه، شاید بهتر باشه بگیم چالش بر انگیز.
و اینکه از کسی که این حرفو زده بپرس منظورش از بی دردسر چیه؟ تعریف من و بقیه از بی دردسر بودن یه توزیع متفاوته.
دسکتاپ ها و توزیع هایی که برای سخت افزار های ضعیف تعبیه شدن ممکنه کم و کاستی هایی داشته باشن.
علی ایحال اگه به دید "درد سر" به این مسئله نگاه میکنی بهت توصیه میکنم سمتش نری، تو ذوقت میخوره و احتمالا وقتتو تلف میکنی.
ولی اگه دوست داری یاد بگیری و دنبال چالش هستی، میتونی نصبش کنی، کما این که لذت هم خواهی برد. :)
« آخرین ویرایش: 09 فروردین 1399، 12:17 ب‌ظ توسط mrostd »