انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آینده در ایران  (دفعات بازدید: 2752 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 276
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
آینده در ایران
« : 08 فروردین 1399، 01:48 ق‌ظ »
سلام دوستان. من به عنوان یه برنامه نویس تازه کار میخوام بدونم موندن تو ایران برای یه برنامه نویس خوبه یا نه؟ این حرف اصلا جبهه گیری سیاسی نیس و فقط درد و دله. در استرالیا برای کسایی که پول ندارن شهریه ی دانشگاه بدن وام دانشجویی میدن . یعنی فرد وقتی دانشگاهش تموم شد و رفت سر کار باید درصدی از پولش رو بده به دولت تا بدهی هاش صاف شه. (البته این قضیه مال دانشجو ها مقیم استرالیا هستش). میخواستم بدونم تو ایران از این چیزا هست؟ . من چون فقط ۱۵ سالمه احتمالا وقت برای گرفتن آیلتس دارم و شاید تونستم برای کارشناسی ارشد بورسیه کانادا و یا استرالیا رو بگیرم. بالاخره چیکار کنم؟ شما که تجربه دارین بگین. ممنون
ما نمیتوانیم به مانند یک سوزن از جامعه بیرون بزنیم، ما همراه با جامعه پیش میرویم پس باید به افزایش سواد جامعه کمک کنیم تا خودمان باسواد شویم
«خلاصه ی نقل قولی از جادی»

آفلاین helium

• Full Member
  • *
  • ارسال: 168
پاسخ : آینده در ایران
« پاسخ #1 : 08 فروردین 1399، 07:25 ق‌ظ »
سلام، در ایران شما در دانشگاه‌های کشور مشغول به آموزش هستید و از اکثر قریب به اتفاق خدمات آن دانشگاه (امکانات درسی و آموزشی، خوابگاه، کمک‌هزینه تحصیلی و...) به رایگان استفاده می‌کنید، هنگام فارغ التحصیل شدن اصل مدرک شما نزد دانشگاه باقی می‌ماند و معادلی که دریافت می‌کنید که ارزش ترجمه ندارد. برای آزاد کردن مدرک می‌توانید مدت زمانی در سازمان/محلی که برای شما مقرر می‌گردد مشغول به کار شوید (این مورد به تعهد خدمت معروف است) در غیر این صورت می‌توانید با پرداخت هزینهٔ تعهد خدمت اصل مدرک را دریافت کنید.
دو مورد ذکر شده در بالا کلی هست البته موارد دیگری هم برای دریافت اصل مدرک وجود دارد که شامل تبصره و ... می‌شود. به هر صورت برای اپلای کردن می‌توانید اقدام کنید در این بین اگر تلاش شما بر توسعه‌فردی، افزایش علم و سابقه یا فعالیت تمیز باشد بدون شک در روند اپلای و جذب شما بسیار مؤثر است.
موفق باشید.
به خدا چنان امیدوار باش که اگر گناه جن و انس را بیاوری به تو رحم کند.

لقمان حکیم

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4863
  • masoft قدیم
« پاسخ #2 : 08 فروردین 1399، 07:26 ق‌ظ »
عموما مهاجرت بعد از گرفتن لیسانس ساده‌تر هستش، غیر از اینکه خانواده‌تون بتونن هزینه‌های تحصیل‌تون رو فراهم کنن. برای همین می‌تونید بعد از گرفتن لیسانس، برای مهاجرت اقدام کنید. احتمالا تا اون موقع هم شناخت بهتری از شرایط خواهید داشت و بهتر می‌تونید تصمیم بگیرید که بهتره بمونید یا مهاجرت کنید. البته من به این اصل اعتقاد دارم که اگر توی ایران شرایط کاری خوبی ندارید، احتمالا خارج از ایران هم همینطور خواهد بود. خوندن زبان هم در هر صورت پیشنهاد میشه، چه بخواید ایران بمونید، چه نخواید ایران بمونید.

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #3 : 10 فروردین 1399، 01:32 ق‌ظ »
فرمایش شما هم درست هستش
اما بحث یزره از موضوع دور شد. میخوام بدونم خارج رفتن برای برنامه نویسی تا دو سال دیگه به صلاح هستش یا خیر؟
ما نمیتوانیم به مانند یک سوزن از جامعه بیرون بزنیم، ما همراه با جامعه پیش میرویم پس باید به افزایش سواد جامعه کمک کنیم تا خودمان باسواد شویم

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #4 : 10 فروردین 1399، 01:11 ب‌ظ »
الان چجوری میخوای تا دوسال دیگه بری
معمولا چون دانشجو ها رو بورسیه میکنن

آفلاین mahdi7d1

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
« پاسخ #5 : 10 فروردین 1399، 01:37 ب‌ظ »
تو ایران دانشگاه دولتی پول نمی‌گیره که. فقط بعد از فارغ التحصیلی می‌تونی هر وقت بخوای پولو پرداخت کنی. البته فکر کنم تا پرداخت نکنی مدرکت آزاد نمی‌شه. تازه به اینا خوابگاه و غذای ارزون که حتی قیمتشون خنده‌داره اضافه کن. کلا ایران برای دانشگاه رفتن خیلی ارزون تره بنظرم. البته همه اینا شاید فقط برای مثلا ۱۰ دانشگاه برتر کشور صدق کنه. بقیشون نرفتنشون بهتر از رفتنه.

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #6 : 10 فروردین 1399، 08:13 ب‌ظ »
تو ایران دانشگاه دولتی پول نمی‌گیره که. فقط بعد از فارغ التحصیلی می‌تونی هر وقت بخوای پولو پرداخت کنی. البته فکر کنم تا پرداخت نکنی مدرکت آزاد نمی‌شه. تازه به اینا خوابگاه و غذای ارزون که حتی قیمتشون خنده‌داره اضافه کن. کلا ایران برای دانشگاه رفتن خیلی ارزون تره بنظرم. البته همه اینا شاید فقط برای مثلا ۱۰ دانشگاه برتر کشور صدق کنه. بقیشون نرفتنشون بهتر از رفتنه.
داداش مدرک دانشگاه بریتیش کلمبیا رو میتونی با دانشگاه شریف مقایسه کنی؟ تازه اونور حقوق برنامه نویسا فقط یکم از دکتر های عمومی کمتره. دانشگاه شریف یکی از بی اعتبار ترین دانشگاه های جهانه. رتبه ی جهانی اش حدود ۵۰۰−۶۰۰ جهانه.
نقل‌قول
الان چجوری میخوای تا دوسال دیگه بری
معمولا چون دانشجو ها رو بورسیه میکنن
داداش دانش آموز ها رو خیلی بهتر از بقیه بورسیه میکنن. حالا بورسیه هم نشدیم نشدیم. توی ۲ تا ۴ سال نمیشه ۱۷۰ میلیون پول در اورد؟ تازه توی کانادا جازه ی ۲۰ ساعت کار توی هفته رو داری. گاردین ات (فردی ک همراه ات میاد کانادا که احتمالا میشه برادر یا خواهر یا یکی از والدین) هم اجازه ی کار فول تایم رو داره.
بالاخره چه نصمیمی بگیرم؟ 

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
« پاسخ #7 : 10 فروردین 1399، 08:59 ب‌ظ »
درآمد رو به نسبت هزینه مقایسه کن. با یه سرچ داخل گوگل می تونی ببینی هزینه ی رفتن به دانشگاه خارجی و ایرانی چقدره و بررسی کنی که توانش مالی رو داری
اینطوری نیست که فقط مهندس نرم افزار یا یه مهندس باشی حقوقت اندازه یه پزشک باشه، اون طرف هم تجربه و سابقه خیلی مهمه که داخل همه شرکت ها اینارو در نظر می گیرن

به نظر من داخل ایران اگر یکمی زرنگ باشی می تونی درآمد زیادی داشته باشی.

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #8 : 11 فروردین 1399، 02:07 ق‌ظ »
درآمد رو به نسبت هزینه مقایسه کن. با یه سرچ داخل گوگل می تونی ببینی هزینه ی رفتن به دانشگاه خارجی و ایرانی چقدره و بررسی کنی که توانش مالی رو داری
اینطوری نیست که فقط مهندس نرم افزار یا یه مهندس باشی حقوقت اندازه یه پزشک باشه، اون طرف هم تجربه و سابقه خیلی مهمه که داخل همه شرکت ها اینارو در نظر می گیرن

به نظر من داخل ایران اگر یکمی زرنگ باشی می تونی درآمد زیادی داشته باشی.
نظرتون خیلی جالبه. بالاخره کشور خود آدم زندگی داخلش خیلی بهتره و راحت تره. ولی این مغز من نمیدونم چرا نمیتونه قبول کنه که من مثل یه آدم معمولی زندگی کنم. کار پس از تحصیل در کانادا خیلی راحته و اغلب اونا دنبال افراد با سواد بالا هستن. تجربه در برنامه نویسی اهمیت کمتری نسبت به بقیه داره از نظر من.
نظر شما چیه؟ با جواب این دوستمون موافقید؟

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #9 : 11 فروردین 1399، 02:49 ق‌ظ »
داداش دانش آموز ها رو خیلی بهتر از بقیه بورسیه میکنن. 
خیر، بعد از گرفتن لیسانس، اگر خوب باشید، شانس گرفتن بورسیه بیشتره.

توی ۲ تا ۴ سال نمیشه ۱۷۰ میلیون پول در اورد؟ تازه توی کانادا جازه ی ۲۰ ساعت کار توی هفته رو داری.
هزینهٔ یک سال دانشگاه در British Columbia میشه حدود ۴۰ هزار دلار است. (منبع) حدود ۱۵ هزار دلار هم برای هزینهٔ زندگی کنار بذارید، اونم در صورتی که بخواید تنها زندگی کنید. میشه ۵۵ هزار یورو معادل ۶۶۰ میلیون تومن. توی سال اول هم نباید انتظار این رو داشته باشید کار پیدا کنید، در نتیجه باید حداقل حدود ۱ میلیارد تومن داشته باشید تا بتونید بدون استرس مشکلات مالی درس بخونید. البته کشورهایی مثل آلمان هستند که تحصیل در اون‌ها رایگانه و مثل ایران لازم نیست بعد از تحصیل هزینه‌ای پرداخت کنید یا زمان معینی کار کنید تا مدرکتون آزاد بشه.

توی ایران بدلیل اینکه خیلی از مسائل حساب و کتاب نداره، میشه درآمد بالاتری نسبت به بقیهٔ کشورها داشت و اگر هدف از مهاجرت درآمد بیشتر باشه، احتمالا انتخاب اشتباهیه.

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #10 : 11 فروردین 1399، 01:36 ب‌ظ »
اگه برای اسکیل ورکر برم کانادا چی؟ اولا که تقریبا با نظرتون موافقم. اما اگه پول داشتم میرفتم استرالیا نه کانادا‌. کانادا خیلی از استرالیا ارزون تره. راحت تر هم بورسیه میده. اگه بورس تحصیلی نگیرم میرم ویزا برای کار یا همون اسکیل ورکر میگیرم.
در ایران هم باید دانشگاه شریف یا امیر کبیر در بیای تا بتونی یزره خوب درس بخونی. حالا شما ها چقدر درس خوندید تا دانشگاه در اومدید و بگید کدوم دانشگاه در اومدید. ممنون.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #11 : 11 فروردین 1399، 09:04 ب‌ظ »
برای اون هم نیاز به مدرک تحصیلی یا تجربه دارید و مدرک تحصیلی عموما نقش مهمتری بازی میکنه. در نتیجه هنوز پیشنهادم همینه که مدرک دانشگاهی رو بگیرید، بعد برای مهاجرت تصمیم بگیرید (غیر از اینکه شرایط مالی اون رو دارید). برای خوب درس‌خوندن هم نیازی نیست حتمال شریف یا امیرکبیر برید، دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه خواجه‌نصیر، دانشگاه علم‌وصنعت، ... این‌ها همه دانشگاه‌های مورد قبولی هستند.

من به دلیل جشنوارهٔ خوارزمی و المپیاد کامپیوتر می‌تونستم مستقیما بدون کنکور برم دانشگاه، ولی قبل شروع دانشگاهم از از ایران خارج شدم و توی امارات و بعد توی آلمان تحصیل کردم.

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #12 : 11 فروردین 1399، 09:30 ب‌ظ »
من به دلیل جشنوارهٔ خوارزمی و المپیاد کامپیوتر می‌تونستم مستقیما بدون کنکور برم دانشگاه، ولی قبل شروع دانشگاهم از از ایران خارج شدم و توی امارات و بعد توی آلمان تحصیل کردم.
احسنت آفرین جالب بود  =D> =D> =D> =D>

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #13 : 12 فروردین 1399، 01:00 ق‌ظ »
برای اون هم نیاز به مدرک تحصیلی یا تجربه دارید و مدرک تحصیلی عموما نقش مهمتری بازی میکنه. در نتیجه هنوز پیشنهادم همینه که مدرک دانشگاهی رو بگیرید، بعد برای مهاجرت تصمیم بگیرید (غیر از اینکه شرایط مالی اون رو دارید). برای خوب درس‌خوندن هم نیازی نیست حتمال شریف یا امیرکبیر برید، دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه خواجه‌نصیر، دانشگاه علم‌وصنعت، ... این‌ها همه دانشگاه‌های مورد قبولی هستند.

خیلی جالب شد.
ببخشید که دارم اذیت میکنم. ولی اگه میشه یکی در مورد تحصیل در آلمان بگین. زبانش سخته؟ بورسیه گرفتید؟ تحصیل در خارج از کشور کلا سخته یا خیر؟ خیلی دوست دارم بدونم. بازم ممنون از همه که پاسخ به سوال هام میدید.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #14 : 12 فروردین 1399، 04:10 ق‌ظ »
هر زبانی رو میشه با زمان و انگیزه یاد گرفت. تحصیل در آلمان سخته، ولی اون هم با تلاش و زمان و انگیزه میشه گذروندش. من برای یک سال بورسیه گرفتم، ولی درخواست برای بورسیه خیلی زیاده و افراد بسیار قوی‌ای اقدام می‌کنند، برای همین بهتره روش خیلی حساب نکنید و حداقل ۱۵ تا ۲۰ هزار یورو رو برای زندگی داشته باشید.