انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: بعد از بوتیبل کردن فلش و تنظیم بایوس وبعداز ریستارت دیگه نمیتونم واردلینوکس بشم  (دفعات بازدید: 1166 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین MRNY

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
توروخدا زودتر جواب بدید ممنونتون میشم حداقل یه راهکار بگید بتونم ویندوز رو بالا بیارم
« آخرین ویرایش: 09 اردیبهشت 1399، 10:55 ق‌ظ توسط MRNY »

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
متوجه نشدم دقیقا چیکار کردی، بوتیبل کردن فلش که مشکلی ایجاد نمیکنه باید ببینی تو بایوس چه تغییراتی ایجاد کردی؟

آفلاین MRNY

• Newbie
  • *
آقایی میکنید لطفا کمک کنید خیلی من برا کارم نیازش دارم
ببینید من میخواستم بخاطر کارم ویندوز بجای لینوکس نصب کنم.خب.پس تو لینوکس فلشم رو بوتیبل کردم وبایوس رو هم رفتم فلشمو رو اولین گزینه قرار دادم خب بعدش ریستارت کردم بعدش یه صفحه سیاه اومد فکر کنم مربوط به لینوکس بود بعد حواسم نبود اینترو زدم بعد از اون موقع دیگه لینوکس تو بایوسم نیست و فقط فلشمو میخونه ولی بالا نمیاره.
تو بایوس هم اولین گزینه فلش رو قرار دادم ولی گزینه دوم که لینوکس بود رو disable گذاشتم حالا دیگه لینوکس نیست تو بایوس

خواهش میکنم دیدم سایت شما خیلی بهتر کمک می‌کنه اومدم ازتون کمک بگیرم خواهشن جواب بدید.
درضمن هروقت ریستارت میکنم منو به بایوس میبره
« آخرین ویرایش: 09 اردیبهشت 1399، 04:06 ب‌ظ توسط MRNY »

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
تو تنظیمات بایوس که چیزی به نام لینوکس یا ویندوز نداره میتونی تنظیم کنی برای بوت کردن اول از هارد بخونه یا فلش، یعنی بایوس هاردت رو نمیشناسه؟
یک عکس از تنظیمات بایوست بزار

آفلاین MRNY

• Newbie
  • *
« آخرین ویرایش: 10 اردیبهشت 1399، 09:32 ق‌ظ توسط MRNY »

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
Fast boot رو غیر فعال( disable) کن
اگر تو قسمت secure هم گزینه secure boot هست اون رو هم غیر فعال کن
اگر درست نشد روی boot option priorities هم کلیک کن و یک تصویر از گزینه های اون بده

راستی عکس هات رو یا تو سایت آپلود کن یا یک سایت مثل  http://uupload.ir تا لینک مستقیم بده
« آخرین ویرایش: 10 اردیبهشت 1399، 02:39 ب‌ظ توسط sun-pda »

آفلاین MRNY

• Newbie
  • *
خیلی ممنون که اون نکات رو گفتید طبق گفته ی شما انجام دادم ولی وقتی فلش را متصل میکنم دوباره از روی فلش بوت نمیشه.راستی برا من جالبه چرا کالی لینوکس دیگه تو بایوس نمایش داده نمیشه؟؟؟
این هم تصاویر:
http://uupload.ir/files/6mkz_1588223043864823487893182800247.jpg

http://uupload.ir/files/mfmp_15882230727066826413742247964254.jpg

http://uupload.ir/files/rzlw_15882231110085873059498298535179.jpg

ممنون بابت راهنماییتون.

آفلاین MRNY

• Newbie
  • *
راهنمایی نمیکنید؟؟😭😞

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
نقل‌قول
تو بایوس هم اولین گزینه فلش رو قرار دادم ولی گزینه دوم که لینوکس بود رو disable گذاشتم حالا دیگه لینوکس نیست تو بایوس
یادت میاد کجا لینوکس رو غیر فعال کردی؟ آیا اونجا لینوکس رو میبینی که بتونی فعالش کنی؟
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین MRNY

• Newbie
  • *
نه وقتی ریستارت کردم اینطوری شد

آفلاین SLACKER

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 868
قسمت advanced  نوشته sata
ببین داخلش چی نوشته
اسلکور

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
بعد از روشن کردن کامپیوتر دکمه esc رو چند بار فشار بده تا گزینه های بوت بیاد و از منویی که میاد هارد رو انتخاب کن تا از هارد بوت کنه
« آخرین ویرایش: 12 اردیبهشت 1399، 11:03 ب‌ظ توسط sun-pda »

آفلاین MRNY

• Newbie
  • *
رفتم تو قسمتadvanced /sata configuration اینارو نوشته :
Sata mode selection : AHCI
Sata port: 0
بقیشونو که گفته هارد چقدر حافظه داره و...

دکمه esc رو زدم منویی میاره که میگه از رو کدوم بوت بشه فکر کنم فلشمو بوتیبل کنم بزارم رو لبتاب تنظیمش کنم شاید بشه

راستی یه جا گفته بود مادربورد لبتاب جدیده وبخاطر همین از پارتیشن مجزا باید بوت بشه که گفته بود نمیدونم خراب شده یه همچین چیزی نوشته بود آیا امکان داره؟؟

آفلاین MRNY

• Newbie
  • *
اونجایی که گفتید بزارید بوت رو روی پارتیشن اصن نمیاره پارتیشن منو می‌بره به بایوس

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
تو صفحه اصلی تنظیمات بایوس دکمه f9 رو بزن و بعد پیامی که میاد تایید کن تا به تنظیمات پیش فرض برگرده
« آخرین ویرایش: 13 اردیبهشت 1399، 08:09 ب‌ظ توسط sun-pda »