انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نحوه اتصال دوربین گوشی اندروید به اوبونتو و پخش زنده تصویر در پلیر در اوبونتو  (دفعات بازدید: 1163 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین atashfeshan

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
سلام به همه بزرگواران عزیز

میخوام یک موبایل رو با اوبونتو شبکه بکنم به طوری که تصویر دوربین به صورت زنده داخل یک پلیر مثلا mplayer یا mpv پخش بشه و اگه امکانش باشه همزمان با گوشی فیلم بگیرم (ضبط بکنم) بعد توسط پلیر اوبونتو پخش (decode) بشه.
خیلی ممنون.

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • Manjaro+Cinnamon

میخوام یک موبایل رو با اوبونتو شبکه بکنم به طوری که تصویر دوربین به صورت زنده داخل یک پلیر مثلا mplayer یا mpv پخش بشه و اگه امکانش باشه همزمان با گوشی فیلم بگیرم (ضبط بکنم) بعد توسط پلیر اوبونتو پخش (decode) بشه.
خیلی ممنون.
نرم افزارهای screen mirroring
این نرم افزار ها تصویر صفحه نمایش موبایل را روی صفحه کامپیوتر نشان می‌دهند مثل scrcpy ولی راه اندازی آن ها شاید آسان نباشد از بقیه کمک بگیرید

آفلاین atashfeshan

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4

خیلی ممنون.
این نرم افزار ها تصویر صفحه نمایش موبایل را روی صفحه کامپیوتر نشان می‌دهند مثل scrcpy ولی راه اندازی آن ها شاید آسان نباشد از بقیه کمک بگیرید

خیلی ممنون بابت راهنمایی

روش کار مشخصه منتها نحوه انجامشه که مهمه:

1- ایجاد یک شبکه بین اوبونتو و گوشی موبایل (بدون روت گوشی)

2- پخش و ارسال فیلم از گوشی به سمت اوبونتو از طریق شبکه

3- دریافت از طریق یک نرم افزار پلیر و پخش زنده تصاویر

پیرامون موارد ۱ و ۲ نیاز به راهنمایی دارم

آفلاین علیرضا. آ.

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 333

خیلی ممنون.

خیلی ممنون بابت راهنمایی

روش کار مشخصه منتها نحوه انجامشه که مهمه:

1- ایجاد یک شبکه بین اوبونتو و گوشی موبایل (بدون روت گوشی)

2- پخش و ارسال فیلم از گوشی به سمت اوبونتو از طریق شبکه

3- دریافت از طریق یک نرم افزار پلیر و پخش زنده تصاویر

پیرامون موارد ۱ و ۲ نیاز به راهنمایی دارم
اگه میخواید میتونید برنامه IP Webcam رو رو گوشی نصب کنید، بعد با به وای فایی که کامپیوترتون بهش وصله، وصل بشید، بعد ip که اون نرم افزار میده رو تو مرورگر بزنید.

آفلاین علیرضا. آ.

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 333
‌اگه میخواید میتونید برنامه IP Webcam رو رو گوشی نصب کنید، بعد با به وای فایی که کامپیوترتون بهش وصله، وصل بشید، بعد ip که اون نرم افزار میده رو تو مرورگر بزنید.
+کلی روش دیگه که سریعتر و بهتر هم هست ولی من روشی که خودم میدونستم رو گفتم
+قسمت ضبط رو نخوندم ولی احتمالا اسون باشه براتون فقط یه screen Recorder میتونید نصب کنید (تو گوشی یا کامپیوتر)
« آخرین ویرایش: 20 اردیبهشت 1399، 06:35 ب‌ظ توسط علیرضا آهنی »

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841