انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در نصب اوبونتو ۲۰ در کنار ویندوز ۱۰  (دفعات بازدید: 1610 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین SLACKER

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 868
پاسخ : مشکل در نصب اوبونتو ۲۰ در کنار ویندوز ۱۰
« پاسخ #15 : 22 خرداد 1399، 05:55 ق‌ظ »
نصب دوباره اخرين راهه
داخل اين فايل چی نوشته؟
Cat /etc/fstab
اسلکور

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 405
  • سیستم عامل : ننه اوبونتو
« پاسخ #16 : 22 خرداد 1399، 06:23 ق‌ظ »
نصب دوباره اخرين راهه
داخل اين فايل چی نوشته؟
Cat /etc/fstab
موضوع یکمی خنده دار شد  ;D
اول بگم من از این آموزش که شما گفتین یه دستور رو کم زده بودم :
https://wiki.ubuntu.ir/wiki/تعمیر_گراب
دستور chroot رو نزده بودم و این دفعه درست مراحل رو رفتم و گراب نصب و آپدیت شد:

ولی بعد از ریستارت شدن سیستم میره توی ستاپ !! چند بار هم امتحان کردم حتی با f12 گزینه ubuntu رو انتخاب کردم بازم میره تو ستاپ سیستم !  ;D
(البته ویندوز با f12 بوت میشه)

خروجی دستور cat /etc/fstab خدمت شما:

« آخرین ویرایش: 22 خرداد 1399، 06:39 ق‌ظ توسط vegetarian »
دوره lpic1 آقای پیمان هوشمندی راد برای علاقه مندان به لینوکس (مجانی):
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=152339.0

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #17 : 22 خرداد 1399، 08:09 ق‌ظ »
من بودم این هارد و از اول پارتیشن میکردم !

ببینید توی حالت UEFI شما فقط یه پارتیشن EFI نیاز دارید و یه روت ٬ که پارتیشن EFI رو از قبل ویندوزتون ساخته ٬
امتحان نکردم ولی بنظرم کافیه که پارتیشن روت رو بعد از ویندوز میساختید و گراب خودش اون پارتیشن EFI رو پیدا میکرد و تغییرات رو توش مینوشت همین ٬ و نیازی نیست پارتیشن boot رو جدا بسازید ٬
همچنین نکته ای که مهم اینه که شما چون حالت Legacy رو هم توی بایوس فعال کردید ٬ در زمان بالا اومدن سیستم و انتخاب فلش مموریتون برای نصب احتمالا دوبار اسم فلشتون رو ببینید ٬ یبار اسم فلش خالی مثلا کینگ استون فلان ٬ یبار با پیشوند UEFI ٬ که اینجا حتما باید UEFI رو انتخاب کنید وگرنه سیستم عامل یا کامل نصب میشه بالا نمیاد ٬ یا در آواخر نصب خطای نصب گراب رو میده ٬
همچنین در زمان ریختن فایل ISO روی فلش هم اگر از راهی غیر از dd استفاده کردین (مثلا Rufus) باید روی حالت UEFI گذاشته باشینش ٬

نیازی به این همه پارتیشن نیست ٬ میتونید همه رو پاک کنید و فقط یه روت بسازید ٬ swap رو هم اگر واقعا نیاز دارید میتونید به شکل یه فایل بسازیدش بعد نصب ٬
موفق باشید .
« آخرین ویرایش: 22 خرداد 1399، 08:30 ق‌ظ توسط enCODEr »

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 405
  • سیستم عامل : ننه اوبونتو
« پاسخ #18 : 22 خرداد 1399، 09:19 ق‌ظ »
من بودم این هارد و از اول پارتیشن میکردم !

ببینید توی حالت UEFI شما فقط یه پارتیشن EFI نیاز دارید و یه روت ٬ که پارتیشن EFI رو از قبل ویندوزتون ساخته ٬
امتحان نکردم ولی بنظرم کافیه که پارتیشن روت رو بعد از ویندوز میساختید و گراب خودش اون پارتیشن EFI رو پیدا میکرد و تغییرات رو توش مینوشت همین ٬ و نیازی نیست پارتیشن boot رو جدا بسازید ٬
همچنین نکته ای که مهم اینه که شما چون حالت Legacy رو هم توی بایوس فعال کردید ٬ در زمان بالا اومدن سیستم و انتخاب فلش مموریتون برای نصب احتمالا دوبار اسم فلشتون رو ببینید ٬ یبار اسم فلش خالی مثلا کینگ استون فلان ٬ یبار با پیشوند UEFI ٬ که اینجا حتما باید UEFI رو انتخاب کنید وگرنه سیستم عامل یا کامل نصب میشه بالا نمیاد ٬ یا در آواخر نصب خطای نصب گراب رو میده ٬
همچنین در زمان ریختن فایل ISO روی فلش هم اگر از راهی غیر از dd استفاده کردین (مثلا Rufus) باید روی حالت UEFI گذاشته باشینش ٬

نیازی به این همه پارتیشن نیست ٬ میتونید همه رو پاک کنید و فقط یه روت بسازید ٬ swap رو هم اگر واقعا نیاز دارید میتونید به شکل یه فایل بسازیدش بعد نصب ٬
موفق باشید .
دقیقا شما درست گفتین ممنون
من دوباره اوبونتو رو نصب کردم و البته اینبار از روشی که تو این ویدیو گفته رفتم یعنی بوت لودر رو روی پارتیشن efi نصب کردم
و همه چیز درست شد اون پارتیشن boot رو هم کلا پاک کردم و یه روت و یه هوم درست کردم.
https://www.youtube.com/watch?v=lI3ywh636IU
از slacker عزیز هم ممنونم بابت راهنمایی
دوره lpic1 آقای پیمان هوشمندی راد برای علاقه مندان به لینوکس (مجانی):
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=152339.0