انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب نشدن درایور کارت گرافیک انویدیا  (دفعات بازدید: 3141 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Am1rHo3e1N

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
سلام، خسته نباشید.
بنده تازه به دنیای لینوکس وارد شدم و اطلاعات چندانی ندارم.
با آموزش های موجود تو وب سایت ها خواستم درایور کارت گرافیک رو نصب کنم اما نشد که نشد :(
یه سری کار انجام دادم بعدش دیدم درایور LLvmpipe نصب شده و رزولیشن نمایشگر عوض شده. (حتی نمیشه تنظیمش کرد) حالا از دوستان کسی هست من راهنمایی کنه؟ مدل کارت گرافیکم Nvidia Geforce 7300 هست و نسخه سیستم عاملم 18.04. ضروریه کارت گرافیک انویدیا رو نصب کنم، چون بدون اون سیستم عامل افکتهاش کنده و کلا کند کار میکنه

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : نصب نشدن درایور کارت گرافیک انویدیا
« پاسخ #1 : 05 تیر 1399، 07:37 ب‌ظ »
درود.

قبل از هر چیز، این رو در نظر داشته باش که کار کردن گرافیک انویدیا، در بهترین حالت، شانسیه و ممکنه اصلاً نصبش، سیستم رو خراب کنه.

خب. نکتهٔ نخست این که روی ۱۸.۰۴ نمی‌تونی انویدیا رو اجرا کنی. باید از اوبونتو ۲۰.۰۴ استفاده کنی. موقع نصب اوبونتو ۲۰.۰۴، یه گزینه هست برای نصب راه‌اندازهای انحصاری که باید وقتی داری نصبش می‌کنی، تیک اون گزینه رو بزنی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
« پاسخ #2 : 05 تیر 1399، 11:28 ب‌ظ »
درود.

قبل از هر چیز، این رو در نظر داشته باش که کار کردن گرافیک انویدیا، در بهترین حالت، شانسیه و ممکنه اصلاً نصبش، سیستم رو خراب کنه.

خب. نکتهٔ نخست این که روی ۱۸.۰۴ نمی‌تونی انویدیا رو اجرا کنی. باید از اوبونتو ۲۰.۰۴ استفاده کنی. موقع نصب اوبونتو ۲۰.۰۴، یه گزینه هست برای نصب راه‌اندازهای انحصاری که باید وقتی داری نصبش می‌کنی، تیک اون گزینه رو بزنی.

آره ۳-۴ سال قبل خیلی مشکل ایجاد می کرد ولی چند سالی که خیلی خوب کار می کند (فکر کنم بعد از فحش لینوس به انویدیا :-X ;D)

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
« پاسخ #3 : 06 تیر 1399، 04:00 ق‌ظ »
موقع نصب اوبونتو ۲۰.۰۴، یه گزینه هست برای نصب راه‌اندازهای انحصاری که باید وقتی داری نصبش می‌کنی، تیک اون گزینه رو بزنی.
اون گزینه بدرد اونجایی میخوره که کارت گرافیک انویدیای جدید دارند اما برای ایشون که جی فورس سری ۷ دارند کار نمیده.
سلام، خسته نباشید.
با آموزش های موجود تو وب سایت ها خواستم درایور کارت گرافیک رو نصب کنم اما نشد که نشد :(
یه سری کار انجام دادم بعدش دیدم درایور LLvmpipe نصب شده و رزولیشن نمایشگر عوض شده. (حتی نمیشه تنظیمش کرد) حالا از دوستان کسی هست من راهنمایی کنه؟ مدل کارت گرافیکم Nvidia Geforce 7300 هست و نسخه سیستم عاملم 18.04. ضروریه کارت گرافیک انویدیا رو نصب کنم، چون بدون اون سیستم عامل افکتهاش کنده و کلا کند کار میکنه
اول باید پکیج هایی رو که طی مراحل قبل نصب کردی حذف کنی و بعد این دستور رو تو ترمینال بزن.
sudo ubuntu-drivers autoinstall

آفلاین Am1rHo3e1N

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #4 : 06 تیر 1399، 10:18 ق‌ظ »
موقع نصب اوبونتو ۲۰.۰۴، یه گزینه هست برای نصب راه‌اندازهای انحصاری که باید وقتی داری نصبش می‌کنی، تیک اون گزینه رو بزنی.
اون گزینه بدرد اونجایی میخوره که کارت گرافیک انویدیای جدید دارند اما برای ایشون که جی فورس سری ۷ دارند کار نمیده.
سلام، خسته نباشید.
اول باید پکیج هایی رو که طی مراحل قبل نصب کردی حذف کنی و بعد این دستور رو تو ترمینال بزن.

سلام، این روش جواب نمیده، نتیجش میشه:
No drivers found for installation

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
« پاسخ #5 : 07 تیر 1399، 09:06 ب‌ظ »

سلام، این روش جواب نمیده، نتیجش میشه:
No drivers found for installation
خروجی این دستور رو بزار
ubuntu-drivers devices