انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سلطه کروم بر بازار مرورگرها؛ مایکروسافت اج جدید هرروز محبوب‌تر از قبل می‌شود  (دفعات بازدید: 1046 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
تازه داشتیم میگفتیم حداقل خوبه یه چیز آزاد اوپن سورس خیلی معروف که این مایکروسافت هم اومد پیش کروم زکی  ](*,)

تا جایی که میدونم گوگل گفته خودش اطلاعات کاربران استفاده میکنیم فک کنم درست باشه نه ؟
مایکروسافت هم که ویندوزه ...

و واقعا بازم فایر فاکس خوبه حالا بازم آمار نسبتابدی هم نداره ومهمترین چیز اینه که همین الانش بنظر من خیلی پیشرفته هست و از کروم و... چیز کمی نداره

بعد این  داخل سایته نوشته

گفتنی است فایرفاکس همچنان به استفاده از موتور کرومیوم روی نیاورده و بر مواضع خودش پافشاری می‌کند و به همین ترتیب در حال از دست دادن جمعیت مخاطبان خودش است.

کرومیوم گوگل ساخته درسته ؟ ولی بنظر من  مگه چشه فایرفاکس که بیاد از اون استفاده کنه خودش خیلی هم خوبه   >:( ;D

آفلاین shojaei1049

• Full Member
  • *
  • ارسال: 231
  • viva ubuntu
https://digiato.com/article/2020/08/03/سلطه-کروم-بر-بازار-مرورگرها؛-مایکروسا/
خدا اون روز نیاره موزیلا از موتور کروم استفاده کنه دیگه رم نمیمونه واسه کسی
اگر هر مرورگری اینقدر از رم استفاده کنه حتما خیلی خوب بنظر میرسه اما مزیت یه نرم افزار خوب همون استفاده کمتر از منابع سخت افزاری هستش :)
freedom

آفلاین ●▬▬▬▬๑۩👑ᄊԾフイム乃ム👑۩๑▬▬▬▬●

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
  • . .. 🎮 Geek 🤓/Student 📃/PUBG & COD .. .
    • Geek Blog
خداوکیلی کی اج رو به فایرفاکس ترجیح میده  ](*,)
هوش یعنی اینکه بتوانی از انجام کار پرهیز کنی، و با این حال کار را به انجام برسانی.

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 666
من هم فایرفاکس و هم اج و کروم دارم.
از نظر سرعت لود صفحات فایرفاکس با فاصله کمی عقبتره.
درمورد استفاده از رم هم طبق تجربه خودم فایرفاکس رم بیشتری از کروم مصرف میکنه!
بعلاوه فایرکس یک سری قابلیتهای کرومو نداره و باید با نصب افزونه حلش کرد و همین باعث مصرف رم بیشتر میشه.
اما در استفاده از پردازنده فایرفاکس بهتر عمل میکنه و روانتره.
اج هم بد نیست.به کروم نمیرسه ولی داره بهتر میشه.

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
من خودم کرومیوم رو ترجیح میدم

ولی چون سینک کردن فایرفاکس بیشتره و من خیلی نیاز دارم به این قابلیت معمولا از فایرفاکس استفاده میکنم

آفلاین moheb2000

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 297
  • Hello, World
    • mebrahimi.ir
کروم در مقایسه با فایرفاکس به تنهایی به معنای واقعی کلمه رم مصرف می‌کنه و البته مختص خودش نیست و در تمام مرورگرهای مبتنی بر کرومیوم کم و بیش دیده میشه. میتونم بگم بدون توجه به مقدار رم نصف رم رو اشغال میکنه به طوری که وقتی من در ویندوز همزمان کروم رو باز میکردم و آپدیت ویندوزم انجام میشد به طور کامل سیستم هنگ میکرد
در لینوکس به خاطر اینکه سبک تره و ساختار خود سیستم عامل بهتره هنگ کردنو معمولا نمیبینم ولی بازم کروم رم زیادی رو اشغال میکنه به نظرم بر اساس تجربه