انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حذف کامل برنامه از اوبونتو(حل شد)  (دفعات بازدید: 565 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین :) atefeh

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 41
حذف کامل برنامه از اوبونتو(حل شد)
« : 17 امرداد 1399، 04:21 ب‌ظ »
سلام دوستان. من با دستورات زیر نرم افزار گرومکس رو نصب کردم.
tar xfz gromacs-2020.3.tar.gzcd gromacs-2020.3mkdir buildcd buildcmake .. -DGMX_BUILD_OWN_FFTW=ON -DREGRESSIONTEST_DOWNLOAD=ONmakemakemake checksudo make install
الان میخوام این نرم افزارو پاک کنم و ورژن دیگه ای ازش رو نصب کنم.با زدن این دستوراتی که پایین میذارم مگه نباید برنامه  پاک بشه؟؟ با اجرای دستورات زیر همچنان برنامه سرجاش هست و مثل روز اول بدون هییییچ مشکلی ران میشه! میخوام هیچ اثری از گرومکس به جا نمونه.:)

sudo apt-get remove gromacs
sudo apt-get autoremove gromacssudo apt-get purge gromacssudo apt-get autoremove --purge gromacs
حتی الان که مجدد دستورات مربوط به حذف برنامه رو میزنم میگه این برنامه نصب نیست
« آخرین ویرایش: 17 امرداد 1399، 06:15 ب‌ظ توسط :) atefeh »

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
پاسخ : حذف کامل برنامه از اوبونتو
« پاسخ #1 : 17 امرداد 1399، 04:56 ب‌ظ »
شما برنامه رو با مدیر بسته apt نصب نکردید که حالا بتونید باهاش حذف کنید. درواقع apt هیچ ایده‌ای از این که این برنامه روی سیستم‌ شما هست نداره.

باید برید در شاخه‌ای که make install زدید دستور make uninstall رو اجرا کنید. اون هم تنها در صورتی کار می‌کنه که این ویژگی توسط توسعه‌دهنده براش در نظر گرفته شده باشه. اگر اینطور نبود یک بار دیگه مراحل کامپایل و نصب برنامه رو طی کنید در مرحله make install از سویچ dry-run-- استفاده کنید تا مراحلی که برای نصب طی شده رو ببینید و دستی همه رو حذف کنید.

به همین خاطر پیشنهاد میشه از make install استفاده نکنید یا اگر مجبور بودید از checkinstall استفاده کنید.
..I feel no fault for the fault I feel..

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 17 امرداد 1399، 05:23 ب‌ظ »
شما برنامه رو با مدیر بسته apt نصب نکردید که حالا بتونید باهاش حذف کنید. درواقع apt هیچ ایده‌ای از این که این برنامه روی سیستم‌ شما هست نداره.

باید برید در شاخه‌ای که make install زدید دستور make uninstall رو اجرا کنید. اون هم تنها در صورتی کار می‌کنه که این ویژگی توسط توسعه‌دهنده براش در نظر گرفته شده باشه. اگر اینطور نبود یک بار دیگه مراحل کامپایل و نصب برنامه رو طی کنید در مرحله make install از سویچ dry-run-- استفاده کنید تا مراحلی که برای نصب طی شده رو ببینید و دستی همه رو حذف کنید.

به همین خاطر پیشنهاد میشه از make install استفاده نکنید یا اگر مجبور بودید از checkinstall استفاده کنید.

خیلی خیلی ممنون. باmake uninstall تونستم حذفش کنم.
 فقط ببخشید این قسمتو متوجه نشدم که گفتید " اگر مجبور بودید از checkinstall استفاده کنید." یعنی اگه  دفعه بعدی با این دستور نصبش کنم بعدش با apt میشه پاکش کرد؟

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #3 : 17 امرداد 1399، 05:46 ب‌ظ »
بله.

https://help.ubuntu.com/community/CheckInstall
خوندن این هم بد نیست.
..I feel no fault for the fault I feel..

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 17 امرداد 1399، 06:13 ب‌ظ »
بله.

https://help.ubuntu.com/community/CheckInstall
خوندن این هم بد نیست.

ممنون.