انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب ابزارهای کالی در اوبونتو  (دفعات بازدید: 763 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hamid_asadi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 382
نصب ابزارهای کالی در اوبونتو
« : 24 امرداد 1399، 04:57 ب‌ظ »
سلام
یکی از وبسایت های اعضای انجمن رو داشتم مطالعه میکردم به این پست خوردم:

https://preshka.ir/katoolin/
میخواستم ببینم با نصب ابزارهای کالی اتفاقی که برای اوبونتوی من نمی افته؟

;D وبسایت این بنده خدا در حال آپدیت و به روزرسانی قالبه. گفتم اینجا بپرسم که سریع به جواب برسم

ubuntu 20.04

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
پاسخ : نصب ابزارهای کالی در اوبونتو
« پاسخ #1 : 24 امرداد 1399، 06:49 ب‌ظ »
من پیشنهاد می‌کنم اگر قصد دارید از ابزاری برای هدف خاصی استفاده کنید تنها همون ابزار رو خودتون از مخازن اصلی اوبونتو نصب کنید. اگر تو مخازن نیست در مورد نصب و استفاده ازش تجدید نظر کنید و اگر واقعا تمایل دارید خودتون مراحل نصب رو دستی طی کنید.

با استفاده از این ابزار در خطر اتفاق‌هایی که ممکنه با اضافه کردن یک مخزن غیر رسمی رخ بده قرار می‌گیرید. خصوصا که کالی بر پایه Debian هست. حتی اگر بر پایه اوبونتو هم بود تضمینی وجود نداشت روند توسعه به نحوی باشه که تداخلی رخ نده.

خوندن این مطلب هم پیشنهاد میشه:

https://wiki.ubuntu.ir/wiki/دبیان_را_خراب_نکنید
در عین حال اکثر ابزارهای کالی رو باید با دسترسی ریشه اجرا کرد. درسته که متن‌باز یا آزاد هستند ولی اگر باگی یا ... در اون‌ها وجود داشته، سیستم اصلی شما در معرض خطر جدی قرار میگیره. بنابراین من به شخصه ترجیح میدم تا ندونم یک ابزار از کجا اومده یا چه مراحل نظارتی رو طی کرده تا وارد مخازن بشه ترجیح میدم نصب نکنم.
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین hamid_asadi

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 24 امرداد 1399، 08:58 ب‌ظ »
من پیشنهاد می‌کنم اگر قصد دارید از ابزاری برای هدف خاصی استفاده کنید تنها همون ابزار رو خودتون از مخازن اصلی اوبونتو نصب کنید. اگر تو مخازن نیست در مورد نصب و استفاده ازش تجدید نظر کنید و اگر واقعا تمایل دارید خودتون مراحل نصب رو دستی طی کنید.

با استفاده از این ابزار در خطر اتفاق‌هایی که ممکنه با اضافه کردن یک مخزن غیر رسمی رخ بده قرار می‌گیرید. خصوصا که کالی بر پایه Debian هست. حتی اگر بر پایه اوبونتو هم بود تضمینی وجود نداشت روند توسعه به نحوی باشه که تداخلی رخ نده.

خوندن این مطلب هم پیشنهاد میشه:

https://wiki.ubuntu.ir/wiki/دبیان_را_خراب_نکنید
در عین حال اکثر ابزارهای کالی رو باید با دسترسی ریشه اجرا کرد. درسته که متن‌باز یا آزاد هستند ولی اگر باگی یا ... در اون‌ها وجود داشته، سیستم اصلی شما در معرض خطر جدی قرار میگیره. بنابراین من به شخصه ترجیح میدم تا ندونم یک ابزار از کجا اومده یا چه مراحل نظارتی رو طی کرده تا وارد مخازن بشه ترجیح میدم نصب نکنم.
توضیحات زیبا و عالی بود. ممنون
آیا امکان استفاده از ابزارهای کالی در نسخه لایو وجود داره؟ بنظرتون پارتیشن بندی رو از نو انجام بدم و کالی رو نصب کنم؟
چون از آخرای فروردین تا الان که با نصب چندین باره اوبونتو، کل هاردم رو به فنا داده بودم ولی خود اوبونتو الان اونقدر دوست داشتنی شده که نمیخوام حذفش کنم.

آفلاین M!lad

• *
« پاسخ #3 : 24 امرداد 1399، 09:54 ب‌ظ »
بله، میتونید لایو استفاده کنید. کالی گزینه خوبی برای نصب و استفاده روزانه به عنوان سیستم‌عامل اصلی نیست. اگر قصد دارید نصب شده داشته باشید بهترین گزینه مجازی هست.

آفلاین hamid_asadi

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 24 امرداد 1399، 10:17 ب‌ظ »
بله، میتونید لایو استفاده کنید. کالی گزینه خوبی برای نصب و استفاده روزانه به عنوان سیستم‌عامل اصلی نیست. اگر قصد دارید نصب شده داشته باشید بهترین گزینه مجازی هست.
الان من روی حافظه‌م فقط اوبونتو رو دارم. یدونه فلش هم بیشتر ندارم و ازش استفاده میکنم. بغیر از فلش راه دیگه ای هست که بتوان از کالی استفاده کرد؟ منظورم اینه برنامه ماشین مجازی اینا داره؟ و آیا پیشنهاد میدید؟

فکر میکنم یک راه دیگش این باشه که بخوام سرور تهیه کنم و روش کالی نصب کنم... اینطوری پرهزینه میشه برام.

آفلاین M!lad

• *
« پاسخ #5 : 24 امرداد 1399، 10:58 ب‌ظ »
همونطور که گفتم می‌تونید مجازی نصب کنید. یک Hypervisor مثل qemu/kvm نصب کنید. (virt-manager/libvirt) برای مدیریت گرافیکی و همون ISO رو میتونید به شکل یک ماشین مجازی نصب کنید. یا حتی لایو تو ماشین مجازی اجرا کنید. صفحه دانلود کالی رو چک کنید یک سری image آماده استفاده در مجازی‌سازهای مختلف مثل VirtualBox توشون هست.

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #6 : 25 امرداد 1399، 05:30 ق‌ظ »
سلام
یکی از وبسایت های اعضای انجمن رو داشتم مطالعه میکردم به این پست خوردم:

https://preshka.ir/katoolin/
میخواستم ببینم با نصب ابزارهای کالی اتفاقی که برای اوبونتوی من نمی افته؟

;D وبسایت این بنده خدا در حال آپدیت و به روزرسانی قالبه. گفتم اینجا بپرسم که سریع به جواب برسم

ubuntu 20.04
مطالب پرشکا توسط کاربران نوشته میشه و من تایید نمیکنم این روش رو، متاسفانه این روز ها کمتر می رسم تا چک کنم.
بررسی من: با توجه به تاریخی که پست نوشته شده و پیام هایی که یکی از دوستان دادن، به نظر میاد katoolin مشکلاتی داره و در حال حاضر به خوبی کار نمیکنه.
حرف M!lad درسته، "در کل" استفاده از مخازن غیر رسمی خطر آفرین میتونه باشه، فقط در مورد کاتولین این طور نیست، نرم افزار ها رو از مخازن اصلی (مورد تایید) توزیع نصب کنید (مگر این که مجبور بشید).
« آخرین ویرایش: 25 امرداد 1399، 05:42 ق‌ظ توسط mrostd »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #7 : 25 امرداد 1399، 02:27 ب‌ظ »
الان من روی حافظه‌م فقط اوبونتو رو دارم. یدونه فلش هم بیشتر ندارم و ازش استفاده میکنم. بغیر از فلش راه دیگه ای هست که بتوان از کالی استفاده کرد؟ منظورم اینه برنامه ماشین مجازی اینا داره؟ و آیا پیشنهاد میدید؟
از ventoy استفاده کن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن