انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل در لایو دیسک و خاموش و ری استارت کردن اوبونتو  (دفعات بازدید: 874 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
    • کام آرت
سلام . من یه کامپیوتر و یه لپتاب دارم . کامپیوترم زیاد قوی نیست و قبلا با ویندوز و مک کار کردم. چند وقت پیش روی کامپیوترم برای یادگیری اوبونتو رو نصب کردن . همه چیز خوب بود ولی کامپیوتر به اینترنت وصل نمیشد چون اینترنت گوشی بود و... و دوست داشتم روی لپتاب نصبش کنم. بعد از نصب روی لپ تاپ که میگه ری استارت کن . دکمش رو ۱۰۰ باز زدم : ۳۰ دقیقه گزاشتم بمونه ولی ری استارت نشد.لایوش هم همین مشکل رو داشت. ولی بعد از ری استارت دستی مشکلی نداشت . بعد از نصب کلی برنامه دیدم که بازم نه خاموش میشه نه ری استارت.(این مشکل فقط توی لپتاپ هست و روی کامپیوتر درست کار میکنه).برای همین چند تا توزیع دیگه داشتم و رفتم deepin رو نصب کردم. ولی باگش خییییلییی زیاده .دوباره یه نگاهی به توزیع ها انداختم و fedora رو پیدا کردم اما کلا روش نصب برنامه و ایناش فرق داره.تازه اوبونتو جای شخصی سازی بیشتری داره.نظرتون راجب این مشکل اوبونتو چیه؟چون توزیع خیلی خوبیه و زورم میاد فدورا یا دیپ این رو جایگزینش کنم. :( (نکته : قابلیت شخصی سازی و نداشتن باگ زیاد خیلی برام مهمه چون برنامه نویسی میکنم و حوصله ی وقت گزاشتن روی باگ های لینوکس رو ندارم)

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
باسلام
باید مشخصات سخت افزار لب تاب رو بنویسید تا دوستان بتونن کمک کنند.
واگر کارت گرافیک انویدیا هست همین رو سرچ کنید.

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 896
  • ... :|
سلام . من یه کامپیوتر و یه لپتاب دارم . کامپیوترم زیاد قوی نیست و قبلا با ویندوز و مک کار کردم. چند وقت پیش روی کامپیوترم برای یادگیری اوبونتو رو نصب کردن . همه چیز خوب بود ولی کامپیوتر به اینترنت وصل نمیشد چون اینترنت گوشی بود و... و دوست داشتم روی لپتاب نصبش کنم. بعد از نصب روی لپ تاپ که میگه ری استارت کن . دکمش رو ۱۰۰ باز زدم : ۳۰ دقیقه گزاشتم بمونه ولی ری استارت نشد.لایوش هم همین مشکل رو داشت. ولی بعد از ری استارت دستی مشکلی نداشت . بعد از نصب کلی برنامه دیدم که بازم نه خاموش میشه نه ری استارت.(این مشکل فقط توی لپتاپ هست و روی کامپیوتر درست کار میکنه).برای همین چند تا توزیع دیگه داشتم و رفتم deepin رو نصب کردم. ولی باگش خییییلییی زیاده .دوباره یه نگاهی به توزیع ها انداختم و fedora رو پیدا کردم اما کلا روش نصب برنامه و ایناش فرق داره.تازه اوبونتو جای شخصی سازی بیشتری داره.نظرتون راجب این مشکل اوبونتو چیه؟چون توزیع خیلی خوبیه و زورم میاد فدورا یا دیپ این رو جایگزینش کنم. :( (نکته : قابلیت شخصی سازی و نداشتن باگ زیاد خیلی برام مهمه چون برنامه نویسی میکنم و حوصله ی وقت گزاشتن روی باگ های لینوکس رو ندارم)
سلام :)
قابلیت شخصی‌سازی گرافیکی تقریبا به توزیع ربطی نداره و به دسکتاپت مربوط می‌شه. مثلا دسکتاپ پیشفرض اوبونتو و فدورا گنوم هستش و خب برای همین وقتی نصبشون می‌کنی، مثل هم به نظر می‌رسن و محیط گرافیکیشون خیلی به هم شبیهه.
در مورد داشتن و نداشتن باگ هم اگه توزیع مرسومی مثل اوبونتو، فدورا و ... نصب کنید و به‌روز نگه دارید، مشکلی پیش نمیاد.

اگه ممکنه مشخصات لپتاپ رو بنویسید و اینکه در مورد مشکل کمی بیشتر توضیح بدید. اینکه روی صفحه ارور یا چیزی دیده می‌شه یا نه؟ وقتی ری‌استارت نمی‌شه صفحه چه تغییری می‌کنه و یا چیزی می‌نویسه؟ (گاهی وقت‌ها باید یه کلید رو بزنید تا نشون داده بشه)

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
نقل‌قول
بعد از نصب روی لپ تاپ که میگه ری استارت کن . دکمش رو ۱۰۰ باز زدم : ۳۰ دقیقه گزاشتم بمونه ولی ری استارت نشد.لایوش هم همین مشکل رو داشت. ولی بعد از ری استارت دستی مشکلی نداشت . بعد از نصب کلی برنامه دیدم که بازم نه خاموش میشه نه ری استارت.
پیشنهاد میکنم لپتاپت رو Power Cycle کنی.
برای این کار مطمعن شو به برق وصل نیست، باتری رو در بیار (اگر باتری داره که در نمیاد باید مطمعن بشی کاملا از شارژ خالی باشه) بعد دکه پاور رو ۱۵ ثانیه نگه دار. این کار باعث میشه هر الکتریسیتی که تو لپتاپ هست خالی بشه.
اگر مشکل خاموش کردن لپتاپ همچنان وجود داشت، با دستور زیر، لاگ اخرین بوت سیستم رو بگیر و اینجا بزار.
journalctl -b -1
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
    • کام آرت
مشخصات لپتاب:
lenovo ip 530S
nvidia GEFORCE
CORE I 7
RAM 8
میدونم گرافیک ربطی به توزیع نداره ولی توی دیپ این دو تا مشکل هست ::: ۱- باگ هاش خیلی زیاده ۲- نمیشه روش desktop environment gnome رو نصب کرد(یعنی من هرچی گشتم پیدا نکردم چطور).
سلام :)
قابلیت شخصی‌سازی گرافیکی تقریبا به توزیع ربطی نداره و به دسکتاپت مربوط می‌شه. مثلا دسکتاپ پیشفرض اوبونتو و فدورا گنوم هستش و خب برای همین وقتی نصبشون می‌کنی، مثل هم به نظر می‌رسن و محیط گرافیکیشون خیلی به هم شبیهه.
در مورد داشتن و نداشتن باگ هم اگه توزیع مرسومی مثل اوبونتو، فدورا و ... نصب کنید و به‌روز نگه دارید، مشکلی پیش نمیاد.

اگه ممکنه مشخصات لپتاپ رو بنویسید و اینکه در مورد مشکل کمی بیشتر توضیح بدید. اینکه روی صفحه ارور یا چیزی دیده می‌شه یا نه؟ وقتی ری‌استارت نمی‌شه صفحه چه تغییری می‌کنه و یا چیزی می‌نویسه؟ (گاهی وقت‌ها باید یه کلید رو بزنید تا نشون داده بشه)
نه هیچ چیزی نمیاد. انگار هنگ میکنه.گاهی وقت ها هم میره روی صفحه سیاه که خاموش شه ولی هیچ پیامی نمیاد.
درضمن توی توزیع های دیگه درست کار میکنه.
سعی کردم کارت گرافیک رو دوباره نصب کنم که دیگه کلا بالا هم نیومد و دیپ این نصب کردم

آفلاین \SmHk/

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 318
  • کاربر کوبونتو بودم
شاید فایلت مشکل داشته؟
میتونی کوبونتو هم بررسی کنی

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
    • کام آرت
خب با همین فایل روی کامپیوتر نصب کردم مشکلی نداشت.

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
    • کام آرت
نظری ندارید؟

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
اگه صفحه سیاه ژا لوگوی اوبونتو اومد موقع خاموش شدن، یبار کلید esc رو بزن و اون log رو اگه می‌نویسه، اینجا بذارش.
یه سرچ زدم. این روش واسه بعضی‌ها مشکل رو حل کرده. برو توی فایل /etc/default/grub و این خط زو:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"
به این:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash acpi=force"
تغییر بده.
بعد هم با این دستور گراب رو آپدیت کن:
sudo update-grub
ببین فایده‌ای داره؟

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
    • کام آرت
ممنون اما جواب نداد.بنظرتون اگه اوبونتو ۲۰.۰۴ نصب کنم درست میشه؟

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
ممنون اما جواب نداد.بنظرتون اگه اوبونتو ۲۰.۰۴ نصب کنم درست میشه؟
مگه الان کدوم نسخه نصبه؟  ???
خب اگه بروزترین نسخه رو نصب کنید، احتمال درست شدنش هست! چون شاید به عنوان باگ گزارش شده باشه و حل شده باشه.

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
    • کام آرت
ممنون توی ورژت جدید درست شد! من ۱۸.۰۴ رو داشتم