انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اوبونتو یا دیپین!  (دفعات بازدید: 8589 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
    • کام آرت
پاسخ : اوبونتو یا دیپین!
« پاسخ #30 : 26 مهر 1399، 01:32 ب‌ظ »
چینیا نشون دادن جنسشون حداقل از جنس ایرانی بهتره نمونش هواوی بعدشم دیپین توزیع خوبیه شاید لبتاپ شما زیاد قوی نیس
ولی به طور کلی اصلا ربطی بین این و توزیع نیس
فکر میکنید چرا جنساشون از ایرانی ها بهتر شده؟ چون مردمش رفتن جنس کشور خودشون رو خریدن نیومدن جنس ایرانی بگیرن
جنس ایرانی خوب هم داریم اگه بهش پر و بال بدیم.
الان pdm یا دانلود منیجر پرسپولیس یه جنس تمام ایرانیه.
حداقل ای کاش از کشور خودمون دفاع میکردیم. -ـ-

آفلاین gnkalk

• Full Member
  • *
  • ارسال: 188
  • linux the kernl - gnu/linux the OS
« پاسخ #31 : 26 مهر 1399، 01:34 ب‌ظ »
چینیا نشون دادن جنسشون حداقل از جنس ایرانی بهتره نمونش هواوی بعدشم دیپین توزیع خوبیه شاید لبتاپ شما زیاد قوی نیس
ولی به طور کلی اصلا ربطی بین این و توزیع نیس
فکر میکنید چرا جنساشون از ایرانی ها بهتر شده؟ چون مردمش رفتن جنس کشور خودشون رو خریدن نیومدن جنس ایرانی بگیرن
منظورم این بود که جنسشون خوبه ولی حرف پشت سرشون زیاد
به شخصه تا بتونم و جنش خوب باشه ایرانی برنامه خوب باشه ایرانی توزیع خوب باشه ایرانی  ;D
ولی خیلی کم هستن  :'( 

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
    • کام آرت
« پاسخ #32 : 26 مهر 1399، 05:39 ب‌ظ »
به شخصه تا بتونم و جنش خوب باشه ایرانی برنامه خوب باشه ایرانی توزیع خوب باشه ایرانی  ;D
درسته اما توی ایران ۲ تا مشکل بزرگ داریم :
یکی این که مردم میگن تا جنس خارجی هست چرا ایرانیشو بخریم؟ (در صورتی که باید برعکس باشه)
دومی این که توی این سال ها کوبیدیم توی سر تولید کننده ها مخصوصا با وارد کردن غیر قانونی کالا و فروش اون ها. هم هزینش کم تر از جنس ایرانی در میاد هم مردم (بلا نسبت همه ;D) دنبال جنس خارجی هستند . چون فکر میکنن خارجیه پس جنسش خوبه.
ار بحث اصلی دور نشیم.
اگه بخوام نظر اصلی ام رو راجب دییپ این بگم  : خوبه اما برای کسی که گرافیک پسنده و برنامه نویس حرفه ای نیست و یک کاربر عادیه.   

آفلاین king-m

• Full Member
  • *
  • ارسال: 145
« پاسخ #33 : 26 مهر 1399، 08:07 ب‌ظ »
درسته اما توی ایران ۲ تا مشکل بزرگ داریم :
یکی این که مردم میگن تا جنس خارجی هست چرا ایرانیشو بخریم؟ (در صورتی که باید برعکس باشه)
دومی این که توی این سال ها کوبیدیم توی سر تولید کننده ها مخصوصا با وارد کردن غیر قانونی کالا و فروش اون ها. هم هزینش کم تر از جنس ایرانی در میاد هم مردم (بلا نسبت همه ;D) دنبال جنس خارجی هستند . چون فکر میکنن خارجیه پس جنسش خوبه.
ار بحث اصلی دور نشیم.
اگه بخوام نظر اصلی ام رو راجب دییپ این بگم  : خوبه اما برای کسی که گرافیک پسنده و برنامه نویس حرفه ای نیست و یک کاربر عادیه.
دقیقا
من ازادم

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4864
  • masoft قدیم
« پاسخ #34 : 26 مهر 1399، 09:18 ب‌ظ »
دانلود منیجر پرسپولیس یه جنس تمام ایرانیه.
اینطور نیست :)

دومی این که توی این سال ها کوبیدیم توی سر تولید کننده ها مخصوصا با وارد کردن غیر قانونی کالا و فروش اون ها.
قسمت اول که دلیلش مشخصه. جنس ایرانی عموما کیفیت کمتری داشته، در نتیجه افراد اعتمادشون رو از دست دادن.
در مورد قسمت دوم هم نباید وارد کردن کالا باعث مشکلی برای تولیدکننده‌ها باشه. اگر تولیدکننده‌ها نمی‌تونن رقابت کنن، باید اون بازار رو رها کنن و برن سراغ یک بازار دیگه که قابلیت رقابت داشته باشند. اگر تولیدکننده‌ها در هیچ زمینه‌ای امکان رقابت ندارند، بهتره دولت با کمک مالی یا فنی (و نه ممنوع کردن واردات یا گرون کردن واردات) این امکان رو برای اون‌ها فراهم کنه. در حال حاضر دولت فقط رقابت رو از بین میبره و این نتیجه‌اش چیزی جز شرایط موجود نیست.

در کل این موضوع نامرتبط با این پست هستش و میشه در کافه و در یک پست دیگه ادامه‌اش داد.

آفلاین gnkalk

• Full Member
  • *
  • ارسال: 188
  • linux the kernl - gnu/linux the OS
« پاسخ #35 : 27 مهر 1399، 08:11 ق‌ظ »
دانلود منیجر پرسپولیس یه جنس تمام ایرانیه.
اینطور نیست :)

دومی این که توی این سال ها کوبیدیم توی سر تولید کننده ها مخصوصا با وارد کردن غیر قانونی کالا و فروش اون ها.
قسمت اول که دلیلش مشخصه. جنس ایرانی عموما کیفیت کمتری داشته، در نتیجه افراد اعتمادشون رو از دست دادن.
در مورد قسمت دوم هم نباید وارد کردن کالا باعث مشکلی برای تولیدکننده‌ها باشه. اگر تولیدکننده‌ها نمی‌تونن رقابت کنن، باید اون بازار رو رها کنن و برن سراغ یک بازار دیگه که قابلیت رقابت داشته باشند. اگر تولیدکننده‌ها در هیچ زمینه‌ای امکان رقابت ندارند، بهتره دولت با کمک مالی یا فنی (و نه ممنوع کردن واردات یا گرون کردن واردات) این امکان رو برای اون‌ها فراهم کنه. در حال حاضر دولت فقط رقابت رو از بین میبره و این نتیجه‌اش چیزی جز شرایط موجود نیست.

در کل این موضوع نامرتبط با این پست هستش و میشه در کافه و در یک پست دیگه ادامه‌اش داد.
بله دانلود منیجر پرس پلیس با زیر ساخت اریا2 هست اگه دقت کنید
و اینکه بله ولی مردم باید حمایت کنن اگر کالا با ارزش بود که اون هم نمیکنن مثلا طرف میاد 2میلیون بیشتر میده بعد میگه تلویزیونم فلان برنده ](*,) خب حالا فلان برنده چه گلی به سرش زده  >:( فقط پول بیشتر داده ولی فرقی نداره

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #36 : 27 مهر 1399، 04:31 ب‌ظ »
این‌جور حرف زدن، توهین به نرم‌افزار آزاده. چیزی به اسم نرم‌افزار آزاد ایرانی (یا چینی یا آمریکایی و…) وجود نداره. شأن آزادی نرم‌افزار، بالاتر از قراردادهای بی‌ارزش سیاسیه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
    • کام آرت
« پاسخ #37 : 27 مهر 1399، 08:29 ب‌ظ »
شأن آزادی نرم‌افزار، بالاتر از قراردادهای بی‌ارزش سیاسیه.
با این جمله ی آقای بهزادی دهن من کلا بسته شد  :-X :-X :-X
میخواستم جواب اون دو تا دوستمون رو توی کامنت های بالا بدم که این حرف نابودم کرد  :-$ :-$

آفلاین king-m

• Full Member
  • *
« پاسخ #38 : 28 مهر 1399، 02:52 ب‌ظ »
این‌جور حرف زدن، توهین به نرم‌افزار آزاده. چیزی به اسم نرم‌افزار آزاد ایرانی (یا چینی یا آمریکایی و…) وجود نداره. شأن آزادی نرم‌افزار، بالاتر از قراردادهای بی‌ارزش سیاسیه.
شاید قبلا این شکلی یود اما الان وقتی ما خیلی از نرم افزار های ازاد رو به خاطر تحریم نمی تونیم نصب کنیم پس برای نرم افزار های ازاد کشور تایین می شود
من ازادم

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4864
  • masoft قدیم
« پاسخ #39 : 28 مهر 1399، 08:29 ب‌ظ »
اما الان وقتی ما خیلی از نرم افزار های ازاد رو به خاطر تحریم نمی تونیم نصب کنیم
تمام نرم‌افزارهای آزاد رو اجازه دارید نصب کنید.

آفلاین king-m

• Full Member
  • *
« پاسخ #40 : 29 مهر 1399، 10:08 ق‌ظ »
با تحریم گذر :)
من ازادم

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #41 : 04 بهمن 1399، 07:46 ب‌ظ »
سلام من هم دسکتاپ دوین رو خیلی دوست دارم اما نمیتونم از اوبونتو دل بکنم
میخواهم  اوبونتو رو شبیه به دپین کنم آموزشی برای این کار نیست؟
چطور باید نوار بالای دسکتاپ اوبونتو رو پنهان کنم یعنی وقتی باهاش کار ندارم پنهان شه؟
داک رو اینجوری کردم ولی نمیدونم اون نوار بالا رو اینجوری کنم ??? ???
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #42 : 04 بهمن 1399، 07:58 ب‌ظ »
چطور باید نوار بالای دسکتاپ اوبونتو رو پنهان کنم یعنی وقتی باهاش کار ندارم پنهان شه؟
تستش نکردم، اما احتمالا گزینه معقول تری هست:
https://ubuntudde.com/

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #43 : 04 بهمن 1399، 10:25 ب‌ظ »
اووف باریکلا.

با تحریم گذر :)
اینکه دسترسی آی‌پی ایرانی به یک سرور خارجی محدود شده چه ربطی به خود نرم‌افزار داره؟
مثلا پفک نمکی مینو هیچ مشکلی با اینکه شما بخرید و بخوریدش نداره. اما ممکنه بقالی محل به هر دلیلی شما رو به فروشگاهش راه نده. حالا گناه شرکت مینو چیه این وسط؟ اینکه vpn استفاده کنی مث این می‌مونه که به دوستت بگی بره واسه‌ت از همون فروشگاه پفک بخره.
دیگه خیلی جامع و کامل توضیح دادم ((:
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین Metamorphosis

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 27
    • انجمن فارسی کاربران KDE
« پاسخ #44 : 05 بهمن 1399، 02:41 ب‌ظ »

کوبونتو رو نصب کنید و چند تا حرکت میشه بسیار به دیپین نزدیکش کرد. کی دی ای برخلاف گنوم به شدت انعطاف پذیر و قابل شخصی سازی هست. در یوتیوب منابع اموزشی خوبی برای تغییر شکل میزکار کی دی ای به میزکارهای مختلف (محیط کاربری ویندوز، مک، یونیتی، دیپین و...) موجود است.
Choose KDE, Choose Freedom