انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: mFatOS 1.3  (دفعات بازدید: 7793 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hadian

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 32
پاسخ به: mFatOS 1.3
« پاسخ #30 : 11 شهریور 1389، 10:57 ب‌ظ »
ادستور را چک نکردم. البته الان mFatOS مشکل پیدا کرده و بوت نمیشه (احتمالا در اثر resize کردن) . یک اشکال از Power manager میگیره.
دوباره نصب می‌کنم و از اول کنترل می‌کنم.

آفلاین hadian

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #31 : 13 شهریور 1389، 12:54 ق‌ظ »
دستگاه خودم درایوش مشکل پیدا کرده و تو خوندن DVD مشکل داره ولی امروز روی یک لپتاپ دیگه (که البته مدل شماره مدل وایرلس اون با مال من فرق داشت) نصب کردم. با اولین reboot قسمت hardware driver درایور مربوطه را داشت و فعال کرد و بخوبی کار کرد. روی دستگاه خودم هم اگر مشکل درایو DVD‌حل بشه دوباره کنترل می‌کنم. (هر چند امیدوارم تا اون موقع نسخه 64 بیت دستم رسیده باشه و با اون کنترل کنم :) )

آفلاین mFat

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 720
    • It's Me
« پاسخ #32 : 13 شهریور 1389، 12:56 ق‌ظ »
قبلا با DVD نصب کرده بوید یا با فلش؟
Download Arios http://arioslinux.org

آفلاین hadian

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #33 : 13 شهریور 1389، 01:05 ق‌ظ »
قبلا هم با DVD. البته چون درایو با mFatOS همراهی نکرد از یک درایو اکسترنال استفاده کردم که الان دم دستم نیست.
جالبه که با CD اوبونتو مشکلی نداشت. (با دو مدل رایتر و دو مدل DVD امتحان کردم ولی ظاهراً به DVD آلرژی داره!!!!)

آفلاین mFat

• Hero Member
  • *
    • It's Me
« پاسخ #34 : 13 شهریور 1389، 01:09 ق‌ظ »
بهترین روش استفاده از usb stick هست که البته باید حجمش حدود ۴ گیگابایت باشه. با unetbootin می تونید به راحتی رایت کنید و اینجوری DVD هم لازم نیست.

آفلاین hadian

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #35 : 13 شهریور 1389، 01:13 ق‌ظ »
خیلی ممنون از راهنمایی. کلی کارم را راه می‌اندازه. ببینم 4 گیگ کافیه یا یک 8 گیگ بگیرم؟ راستی میشه یک جوری از یک پارتیشن هارد اکسترنال هم با این نرم‌افزار استفاده کرد؟

آفلاین mFat

• Hero Member
  • *
    • It's Me
« پاسخ #36 : 13 شهریور 1389، 01:47 ق‌ظ »
همون ۴ گیگ کافیه. البته خوب ۸ گیگ مسلما بهتره. منظورتون دقیقا از جمله آخر چیه؟ چکار می خواهید بکنید؟

آفلاین hadian

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #37 : 13 شهریور 1389، 11:17 ق‌ظ »
منظورم اینه که اگر هارد اکسترنال داشته باشیم. میشه یک پارتیشن (مثلا اولین پارتیشن ) را برای این کار اختصاص داد و مثل فلش باهاش کار کرد. نمیدونم میشه با اون پارتیشن سیستم را بوت کرد یا نه.

آفلاین mFat

• Hero Member
  • *
    • It's Me
« پاسخ #38 : 13 شهریور 1389، 11:19 ق‌ظ »
من در unetbootin گزینه ای دیدم که این کار رو می کنه. ولی تستش نکردم.

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #39 : 15 شهریور 1389، 01:34 ب‌ظ »
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین hadian

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #41 : 15 شهریور 1389، 02:45 ب‌ظ »
خیلی ممنون از معرفی unetbootin. کلی کار من را راه انداخت.
من با استفاده از همین روش، mFatOS را دوباره نصب کردم ولی همان مشکل قبل بود. یعنی وایرلس کار نمی‌کرد و بعد از بروز رسانی بسته‌ها هم قسمت Hardware Drivers هیج سخت افزاری در مورد وایرلس نداشت. البته این را هم بگم که بسته‌هایی که به نظرم اوبونتو در این قسمت نصب می‌کنه در اینجا نصب بودند. من محض اطمینان تقریباً کلیه بسته‌های مربوط به وایرلس را که نصب بود reinstall ‌کردم و سیستم را ریبوت کردم که فایده نداشت. بعد b43-fwcutter را که نصب بود را reinstall‌کردم که این بسته برای نصب یک سری بسته دانلود می‌کنه و باز هم کاری از پیش نرفت.
البته من دیگه سراغ ndiswrapper نرفتم. چون وقتی بسته‌های خود اوبونتو بخوبی کار می‌کنه دلیلی برای این فرآیند و استفاده از درایورهای ویندوزی نیست.
در هر صورت منتظر هستم تا نسخه 64 بیت را منتشر کنید و اون را نصب کنم شاید دیگه این مشکل تو اون نباشه.
باتشکر مجدد

آفلاین mFat

• Hero Member
  • *
    • It's Me
« پاسخ #42 : 15 شهریور 1389، 02:47 ب‌ظ »
نسخه 64 بیت منتشر شده و بررسی که ایمان جان بهش لینک داده روی نسخه 64 بیت هست. بزودی خبرش رو هم میگذارم.

آفلاین hadian

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #43 : 15 شهریور 1389، 03:05 ب‌ظ »
باتشکرو تبریک بخاطر انتشار نسخه ۶۴ بیت
من امروز نسخه ۶۴ بیت را از sourceforge گرفتم و نصب کردم. دقیقا مانند نسخه اصلی اوبونتو بعد ازمراحل نصب در قسمت Hardware Drivers وایرلس را شناخته بود و firmware را با fwfutter آن را نصب کرد و همه چیز بخوبی راه افتاد و کار می‌کنه.
چند نکته هم هست که شاید مفید باشه.
۱- قسمت Islamic Software خیلی جالب بود. خصوصا برای الان که ماه مبارک رمضان است. البته در اولین اجرا یک ایراد از نصب نبودن فونت عثمان طه گرفت ولی کار می‌کنه و در اجراهای بعدی این ایراد نبود.
۲- تقویم star calendar که تو پنل Awn گذاشته بودین خیلی جالب بود.  اگه ممکنه راهنمایی کنید چطوری میتونم خودم در جایی که قبلا بود اضافه کنم. (منظورم اینه که از اول در پنل موجود باشد نه اینکه بعد از اجرا در این قسمت قرار بگیرد. البته شاید قبلا هم همینطوری بوده ولی اگر بطور اتوماتیک اجرا بشه قشنگتره)
۳- ظاهرا در این انتشار فونت‌های فارسی قبلی موجود نیست. بد نیست در انتشار بعدی فونتهای برنا را که استاندارد است و بیشتر هم استفاده میشه را قرار بدین (البته اگر از نظر لایسنس و این چیزها مشکلی نداشته باشه)
۴- در فایل mFatOS-1.4-x64.iso.md5 که در سایت قرار گرفته اسم فایل iso با نام mFatOS-x64.iso درج شده در حالیکه اسم این فایل mFatOS-1.4-x64.iso است. البته مهم نیست ولی وقتی با دستور md5sum -c درست بودن فایل کنترل بشه پیغام میده که فایل وجود نداره.
۵- اگر بشود که انتشار نسخه ۳۲ بیت و ۶۴ بیت تقریبا همزمان و بصورت یکسان باشد مناسبتر خواهد بود. چندان جالب نیست که نسه ۳۲ بیت به عنوان انتشار ۱.۳ و نسخه ۶۴ بیت انتشار ۱.۴ باشه.
باتشکر مجدد
« آخرین ویرایش: 15 شهریور 1389، 03:09 ب‌ظ توسط hadian »

آفلاین mFat

• Hero Member
  • *
    • It's Me
« پاسخ #44 : 15 شهریور 1389، 03:27 ب‌ظ »
خیلی ممنون از شما بابات وقتی که میگذارید و نظر میدید.
اولا خدارو شکر که مشکل وایرلس برطرف شد.

ثانیا Starcalendar نصب هست و به راحتی میتونید تنظیم کنید که به همون شکل اجرا بشه. زبان برنامه هم فارسی هست کافیه قسمت ترجیحات رو نگاه کنید. اگر نتونستید دوباره مطرح کنید تا من کمک کنم.

ثالثا بله فونتها رو کم کردم و کلا یک سری برنامه ها حذف شده اند تا حجم داولود پایین بیاد. انشالله سایت اختصاصی که راه بی افته یک سری برنامه های اضافی رو اونجا برای داونلود قرار خواهیم داد.

در مورد Md5 خیلی خوب شد که تذکر دادید حتما تعمیرش می کنم.

در باره مورد پنجم هم باید عرض کنم با امکانات کمی که من دارم انتشار منظم خیلی سخته. من فقط یک سیستم برای آزمایش دارم و پهنای باند هم محدوده. ولی سعی می کنم از این به بعد هر دو نسخه با کمترین فاصله منتشر بشوند.