انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: راهنمایی برای تغییر انیمشن اول بوت شدن سیستم مشکل initramfs (حل شد)  (دفعات بازدید: 568 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mohammad Gho

• Full Member
  • *
  • ارسال: 140
سلام من برای تغییر انیمشن اول بوت شدن سیستم این دستورات زدم ولی اخرش با این پیام  Set the RESUME variable to override this روبرو شدم  چون  اخرش پیام کامل شد بهم نداد انمیشن هم نصفه نیمه اول بوت شدن میاد کسی نظری داره
sudo update-alternatives --install /usr/share/plymouth/themes/default.plymouth default.plymouth /usr/share/plymouth/themes/earth-sunrise/earth-sunrise.plymouth 100
بعد این دستور زدم
sudo update-alternatives --config default.plymouth
There are 2 choices for the alternative default.plymouth (providing /usr/share/plymouth/themes/default.plymouth).
بعد پیام داد Press <enter> to keep the current choice
  • , or type selection number

زدم ۲ بعد این پیام داد
update-alternatives: using /usr/share/plymouth/themes/earth-sunrise/earth-sunrise.plymouth to provide /usr/share/plymouth/themes/default.plymouth (default.plymouth) in manual mode

بعد این دستور زدم برای اپدیت  sudo update-initramfs -u
بعد نمیدونم مشکل هست واقعا یا نه از این پیام شروع شد
I: The initramfs will attempt to resume from /dev/sda12
I: (UUID=5f642791-011e-4cdb-bb7e-f5c2b9992b5a)
I: Set the RESUME variable to override this.

بعد رفتم سرچ کردم برای حلش این دستور زدم
echo "RESUME=UUID=5f642791-011e-4cdb-bb7e-f5c2b9992b5a" | sudo tee /etc/initramfs-tools/conf.d/resume
الان این پیام داده RESUME=UUID=5f642791-011e-4cdb-bb7e-f5c2b9992b5a
من دیگه هیچ دستوری نزدم
این پارتیشن sda12 سواپ سیستم من هست که براش پیام داد  Set the RESUME variable to override this
لطفا راهنمایی کنید انمیشن دیفالت الان عوض شده ولی فقط عکس اولش میاد دیگه چیزی پخش نمیشه و سیستم بالا میاد

« آخرین ویرایش: 06 مهر 1399، 03:37 ب‌ظ توسط Mohammad Gho »

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1119
شیوه استاندارد برای تغییر تم plymouth اینه که  اول یا بسته تم جدید  رو نصب کنید یا از gnome-look مثلا دانلود کنید و بریزیدش توی /usr/shar/plymouth/themes بعد بزنید
plymouth-set-default-theme -l

تا لیست تم ها رو ببینید و بعدش هم
plymouth-set-default-theme -R NameOfThemeکه واضحه جلوی -R باید اسم تم رو بزارید ولی این راهی که شما رفتید رو اطلاعی ندارم
« آخرین ویرایش: 06 مهر 1399، 04:53 ب‌ظ توسط Morteza.M »

آفلاین Mohammad Gho

• Full Member
  • *
  • ارسال: 140
شیوه استاندارد برای تغییر تم plymouth اینه که اول یا بسته اش رو نصب کنید یا از gnome-look مثلا دانلود کنید و بریزیدش توی /usr/shar/plymouth/themes بعد بزنید
plymouth-set-default-theme -l

تا لیست تم ها رو ببینید و بعدش هم
plymouth-set-default-theme -R NameOfThemeکه واضحه جلوی -R باید اسم تم رو بزارید ولی این راهی که شما رفتید رو اطلاعی ندارم
سلام من دیگه  plymouth-manager نصب نکردم روش که نوشتم برای من جواب داد فقط اولین انیمشن که زدم نمیدونم چرا کامل کار نکرد یک انیمشن دیگه رو جایگزین کردم درست شد و حتی با اضافه کردن یک خط کد به گراب رزولوشن گراب و انیمشن ان هم به ۱۰۸۰×۱۹۲۰ تغییر دادم وبسیار عالی شد از شر صفحه اول بوت شدن سیستم با رزولوشن پایین هم خلاص شدم
« آخرین ویرایش: 06 مهر 1399، 03:39 ب‌ظ توسط Mohammad Gho »