انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: روشن نشدن لپ تاپ بعد از خاموش کردن اجباری  (دفعات بازدید: 1026 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین tavakol

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
باسلام
من در لپتاپم مدتیه که اوبونتو نصب کرده بودم که امروز به علت اجرای برنامه‌ای که رم زیادی اشغال کرده بود لپتاپم هنگ کرد و من مجبور شدم با نگه داشتن دگمه خاموش روشن اونو خاموش اجباری کنم . ولی بعد از آن لپتاپم روشن نمیشود. من روش ریست کردن را هم امتحان کردم (خارج کردن باتری و شارژر بعد نگه داشتن دگمه خاموش روشن به مدت ۳۰ ثانیه  و ...) اما جواب نداد. البته روی لپتاپم ( msi  cx640 ) یک دکمه مخصوص است(time stamp )(برای بک آپ گرفتن زمانی که وین-دوز ۷ و درایور مخصوصش نصب باشه) که با فشردن اون لپتاپ یه لحظه روشن میشه( صفحه نمایشش و فن هم روشن میشه) و به صفحه مخصوصش میره اما ناگهان با صدای تق از ناحیه کلید روشن خاموش (همون صدایی که وقتی خاموش اجباری میکردم میومد) لبتاپ خاموش میشه (فن هم خاموش میشه).
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
    • کام آرت
ببخشید اما خیلی سوالت نا مفهوم بود. الان لپ تاپ با زدن دکمه ی خاموش روشن هیچ عکس العملی نشون نمیده؟ اگه روشن میشه تا کدوم قسمت اوبونتو میرید؟ (یعنی آرم لپتاپ رو میبینید؟ منوی گراب که معمولا یه صفحه ی بنفش یا سیاه رنگ با چند تا گزینه است رو میبینید؟) لطفا بگید که کجا سیستم عامل دیگه ادامه نمیده.

آفلاین tavakol

• Newbie
  • *
فقط صفحه نمایش روشن میشه و مینویسه به علت نصب نبودن time stamp ( این قابلیت بر روی ویندوز هفته) نمی توان پشتیبان گرفت بعد خاموش میشه.( آرم لپتاپ هم دیده نمیشه فقط آن یک صفحه). دکمه خاموش روشن هم هیچ عکس العملی نداده. time stamp یک دکمه مخصوص جداگانه داره
« آخرین ویرایش: 02 آبان 1399، 11:36 ق‌ظ توسط tavakol »

آفلاین \SmHk/

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 318
  • کاربر کوبونتو بودم
دیسک زنده امتحان کردی؟(مثلا اوبونتو رو رو فلش بریزی)

آفلاین tavakol

• Newbie
  • *
دیسک زنده امتحان کردی؟(مثلا اوبونتو رو رو فلش بریزی)
لپتاپ اصلا روشن نمیشه

آفلاین mahdiyar11

• Full Member
  • *
  • ارسال: 209
  • با سیستم عامل میشه صلح ایجاد کرد؛ میشه فرهنگ ساخت.
فقط صفحه نمایش روشن میشه و مینویسه به علت نصب نبودن time stamp ( این قابلیت بر روی ویندوز هفته) نمی توان پشتیبان گرفت بعد خاموش میشه.( آرم لپتاپ هم دیده نمیشه فقط آن یک صفحه). دکمه خاموش روشن هم هیچ عکس العملی نداده. time stamp یک دکمه مخصوص جداگانه داره

این دلایل مختلفی میتونه داشته باشه

اما اینکه آرم لپ تاپ رو نشون نمیده دلیل سخت افزاری میتونه باشه چون هر سیستم عاملی داشته باشید اولین عکس العملی که سیستم باید نشون بده اینکه آرم لپ تاپ ( که همون بایوس که قطعه سخت افزاری هست میتونه باشه)

اگرم میتونی ازون صفحه یه عکس بفرست ببینم چیه دقیقا
لینوکس یک سیستم عامل نیست ؛ یک روش زندگیه

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
    • کام آرت
خب این ربطی به لینوکس نداره که. احتمالا وقتی با دکمه ی خاموش لپ تاپ رو خاموش کردی زدی یه جای سخت افزار رو ترکوندی. چون حداقل باید صفحه ی بایوس کامپیوتر بیاد (البته مال خود من صفحه ی بایوس نداره) یه لینوکسی که لایو داشته باشه (بیشتریشون دارن مثل اوبونتو و طعم هاش یا فدورا یا دیپ این یا ....) رو لایو اجرا کن (اگه لپتاپت سیدی میخوره باید بری سیدیش رو بخری در صورتی که به کامپیوتر دیگه ای دسرسی نداری) بعد که به کامپیوترت وصل کردی یکی از دکمه های (F2 F3 F12) یا یه همچین دکمه هایی رو بزن تا وارد صفحه ی بوت بشی و فلش یا سی دی ات رو انتخاب کن. اگه این مراحل درست کار کرد و تونتی این کار ها رو بکنی میتونی سیستم عامل رو یک بار پاک کنی دوباره نصب کنی ببینی کار میکنه یا نه ولی اگه کار نکرد٬ با اجباری خاموش کردن لپتاپت به فناش دادی.

آفلاین tavakol

• Newbie
  • *

این دلایل مختلفی میتونه داشته باشه

اما اینکه آرم لپ تاپ رو نشون نمیده دلیل سخت افزاری میتونه باشه چون هر سیستم عاملی داشته باشید اولین عکس العملی که سیستم باید نشون بده اینکه آرم لپ تاپ ( که همون بایوس که قطعه سخت افزاری هست میتونه باشه)

اگرم میتونی ازون صفحه یه عکس بفرست ببینم چیه دقیقا
time stamp اون کلا فرق میکنه از اول هم بدون بایوس میومد
به هر حال ممنون فک کنم باید به تعمیر کار حرفه ای نشون بدم

آفلاین shojaei1049

• Full Member
  • *
  • ارسال: 231
  • viva ubuntu
باتری cmos رو در بیار روشن کن
تا تنظیمات بایوس به حالت اول برگرده
ممکنه دکمه روشن خاموش لبتاپ اتصالی داشته باشه
اگر روشن میکنیو مجددا خاموش بشه باید لبتاپ رو باز کنی حتما
گاهی اوقات با خارج کردن رم و هارد دیسک مشکل رفع میشه
در کل نگران نباش چون حتما درست میشه
freedom

آفلاین tavakol

• Newbie
  • *
ممنون

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
باسلام
نقل‌قول

اگر کارهایی که دوستمون گفت انجام دادی مشکل حل نشد.
شارژر هم سالم بود
لپ تاپ رو ببر پیش یه تعمیرکار خوب
احتمال پریدن بایوس هست یا اتصالی در مادربرد.

آفلاین mahdiyar11

• Full Member
  • *
باسلام
نقل‌قول

اگر کارهایی که دوستمون گفت انجام دادی مشکل حل نشد.
شارژر هم سالم بود
لپ تاپ رو ببر پیش یه تعمیرکار خوب
احتمال پریدن بایوس هست یا اتصالی در مادربرد.

این که میگن time out نشون داده ممکنه بخاطر باتری بایوس باشه که دراوردن و جا زدنش مثل مادربرد pc نیست و یکم کار حرفه ای میخواد

البته ممکنه مشکلات دیگه ای هم داشته باشه که قطعا نرم افزاری نیست

آفلاین mahdiyar11

• Full Member
  • *
امکان هم داره چون برق مستقیم از CPU گرفته شده دچار مشکل شده و یا حتی مشکل از I/O باشه

چون من تعمیرکار لپ تاپم هستم و ازین موردا زیاد دیدم بازم همه چی موقع باز و چک کردن دستگاه مشخص میشه

اما قطعا و صریح میشه گفت به ابونتو و نرم افزار ربطی نداره و ایراد ۱۰۰٪ سخت افزاریه

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
باسلام
نقل‌قول
چون من تعمیرکار لپ تاپم هستم و ازین موردا زیاد دیدم

من هم یه مدت کوتاهی هست کار تعمیرات رو شروع کردم یه جورایی تازه کارم. ;D

نقل‌قول
اما قطعا و صریح میشه گفت به ابونتو و نرم افزار ربطی نداره و ایراد ۱۰۰٪ سخت افزاریه

درسته.

آفلاین king-m

• Full Member
  • *
  • ارسال: 145
باسلام
من در لپتاپم مدتیه که اوبونتو نصب کرده بودم که امروز به علت اجرای برنامه‌ای که رم زیادی اشغال کرده بود لپتاپم هنگ کرد و من مجبور شدم با نگه داشتن دگمه خاموش روشن اونو خاموش اجباری کنم . ولی بعد از آن لپتاپم روشن نمیشود. من روش ریست کردن را هم امتحان کردم (خارج کردن باتری و شارژر بعد نگه داشتن دگمه خاموش روشن به مدت ۳۰ ثانیه  و ...) اما جواب نداد. البته روی لپتاپم ( msi  cx640 ) یک دکمه مخصوص است(time stamp )(برای بک آپ گرفتن زمانی که وین-دوز ۷ و درایور مخصوصش نصب باشه) که با فشردن اون لپتاپ یه لحظه روشن میشه( صفحه نمایشش و فن هم روشن میشه) و به صفحه مخصوصش میره اما ناگهان با صدای تق از ناحیه کلید روشن خاموش (همون صدایی که وقتی خاموش اجباری میکردم میومد) لبتاپ خاموش میشه (فن هم خاموش میشه).
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
ایراد سخت افزاری هست هنگام رشن شدن بئق می زنه ؟
بعد احتمالا یا رم سوخته یا شایدم دکمهت خراب شده باشه
خودم قبلا با ابن مشکل مواجه شدم بده دست تعمیر کار حرفه ای
من ازادم