انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکلات اوبونتو 20.10  (دفعات بازدید: 759 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hamid_asadi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 382
مشکلات اوبونتو 20.10
« : 02 آبان 1399، 08:19 ب‌ظ »
سلام. بعد از اینکه اوبونتو رو از 20.04.1 به 20.10 آپگرید کردم یه سری مشکلات برام پیش اومد.
1. سیستم رو که ریستارت کردم صفحه مشکی اومد و Enter رو زدم، چند دقیقه وایسادم وارد نشد بعد یه بار خاموش کردم و وقتی مجدد روشن شد صفحه گراب بالا اومد و بعدش صفحه ؛بررسی فایل ها؛...

2. وقتی لپ تاب رو ریستارت میکنم و مجدد سیستم بالا میاد، همین که فایرفاکس رو باز میکنم اینطوری میشه.

3. نمیدونم چی شده که اون آیکون ایمیل هر بار جاش خودکار عوض میشه...اون آیکون ایمیل رو خودم با روشن خاموش کردن افزونش میارم سمت راست ابزارک تقویم ولی یه بار که لوگ اوت یا ریستارت میکنم جاش عوض میشه.

تصاویر به ترتیب شماره آپلود شدن:

آفلاین hamid_asadi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 382
پاسخ : مشکلات اوبونتو 20.10
« پاسخ #1 : 02 آبان 1399، 08:24 ب‌ظ »
یافته جدید:
تو نسخه 20.10 وقتی تو دسکتاپ یه پوشه میسازی و میخوای یه فایلی مانند ویدیو رو با حالت درگ & داپ داخل فولدر رها کنی کلا سیستم هنگ میکنه... هیچ کاری نمیشه کرد... سیستم کامل قفل میشه و نه موس حرکت میکنه نه کیبورد مینویسه نه هیچی.

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 896
  • ... :|
« پاسخ #2 : 02 آبان 1399، 09:05 ب‌ظ »
اون مشکل فایرفاکس، متاسفانه انگار واسه فایرفاکسه. پنجره رو که کمی تکون بدی درست میشه.
چون من توی گنوم و پلاسما همچین مشکلی دارم گاهی وقتها.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 04 آبان 1399، 03:54 ب‌ظ »
1. سیستم رو که ریستارت کردم صفحه مشکی اومد و Enter رو زدم، چند دقیقه وایسادم وارد نشد بعد یه بار خاموش کردم و وقتی مجدد روشن شد صفحه گراب بالا اومد و بعدش صفحه ؛بررسی فایل ها؛...
خب نوشته که احتمالاً یه مشکلی هست. اون چزی که گفته روبزن که ببینی مشکلش چیه.

2. وقتی لپ تاب رو ریستارت میکنم و مجدد سیستم بالا میاد، همین که فایرفاکس رو باز میکنم اینطوری میشه.
این احتمالاً یه باگ فایرفاکسه. دیدم چند نفر دیگه هم روی سیستم‌های مختلف این رو گفته بودن

3. نمیدونم چی شده که اون آیکون ایمیل هر بار جاش خودکار عوض میشه...اون آیکون ایمیل رو خودم با روشن خاموش کردن افزونش میارم سمت راست ابزارک تقویم ولی یه بار که لوگ اوت یا ریستارت میکنم جاش عوض میشه.
تیم گنوم تصمیم گرفته که نیازی به وجود جایگاه از پیش تعیین‌شده برای افزونه‌ها نیست و هرکدوم که زودتر بار شدن، زودتر از سمت راست وارد می‌شن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 04 آبان 1399، 03:55 ب‌ظ »
تو نسخه 20.10 وقتی تو دسکتاپ یه پوشه میسازی و میخوای یه فایلی مانند ویدیو رو با حالت درگ & داپ داخل فولدر رها کنی کلا سیستم هنگ میکنه... هیچ کاری نمیشه کرد... سیستم کامل قفل میشه و نه موس حرکت میکنه نه کیبورد مینویسه نه هیچی.
خب این طبیعیه. اصلاً نباید توی میزکار، شاخه‌ای بسازی یا پرونده‌ای روش نگه داری. بهتره افزونهٔ Desktop Icons رو به کل از کار بندازی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین googooli

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
%u0633%u0644%u0627%u0645
« آخرین ویرایش: 05 آبان 1399، 10:13 ب‌ظ توسط googooli »

آفلاین googooli

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #6 : 05 آبان 1399، 10:18 ب‌ظ »
سلام
من ویندوز رو در حالت بوت legacy نصب کردم.
و تمام توزیع های لینوکس هم در همین حالت نصب کردم.
ولی الان میخام توزیع Kubunutu نسخه 20.10 رو نصب کنم میگه باید وارتیشن EFI درست کنی
ولی من در حالت legacy بوت کردم.
از طریق دستور "dmesg | grep "EFI v هم تست کردم و سیستم در حالت legacy بالا میاد.
ممنون میشم راهنماییم کنید

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #7 : 28 آبان 1399، 01:59 ب‌ظ »
احتمالاً فلشت در حالت UEFI نوشته شده یا بالا اومده.