انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اوبونتو یا دبیان  (دفعات بازدید: 862 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین HamidReza Shareghzade

• Newbie
  • *
  • ارسال: 16
اوبونتو یا دبیان
« : 03 آبان 1399، 09:34 ب‌ظ »
سلام من میخوام از ویندوز به طور کل سویچ کنم روی لینوکس ولی نمیدونم بین اوبونتو و دبیان کدوم یک رو انتخاب کنم. ممنون میشم راهنمایی کنین

آفلاین xubuntu4iran

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 748
پاسخ : اوبونتو یا دبیان
« پاسخ #1 : 03 آبان 1399، 09:56 ب‌ظ »
اوبونتو کاربرپسنده و جامعه کاربری بزرگی داره اوبونتو نصب کن \\:D/

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
« پاسخ #2 : 03 آبان 1399، 10:28 ب‌ظ »
باسلام
اگه تازه کاری اوبونتو

آفلاین hamid_asadi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 382
« پاسخ #3 : 03 آبان 1399، 10:51 ب‌ظ »
فکر نمیکنم این جواب کمک زیادی بتونه بکنه!
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=151711.msg1179313
نقل‌قول
برای مثال کرنلی که در اوبونتو ارائه میشه شامل قسمت‌هایی انحصاری هست. عموما در اکثر توزیع‌ها به همین صورت هست. Debian اینطور نیست.
اگه با منطق شما بود الان باید دیپین که به شدت چشم نواز هست همه باید اونو انتخاب کنیم... جامعه کاربریش هم که با همین رفتنمون درست میشه!

خودم تلاش دارم برم سراغ دبین... چون پایه اوبونتو هست...

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 03 آبان 1399، 10:57 ب‌ظ »

من یکسری مسائل درباره اینکه اوبونتو یه بخشیش انحصاری هست و open source رو رعایت نکرده . و یک سوال دیگه ایا به نظرتون چون دبیان مادر همه اینها هست میتونه بهتر باشه یا نه؟

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 03 آبان 1399، 10:58 ب‌ظ »

من یکسری مسائل درباره اینکه اوبونتو یه بخشیش انحصاری هست و open source رو رعایت نکرده شنیدم درست هست این موضوع؟ و یک سوال دیگه ایا به نظرتون چون دبیان مادر همه اینها هست میتونه بهتر باشه یا نه؟

آفلاین hamid_asadi

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 03 آبان 1399، 11:03 ب‌ظ »

من یکسری مسائل درباره اینکه اوبونتو یه بخشیش انحصاری هست و open source رو رعایت نکرده . و یک سوال دیگه ایا به نظرتون چون دبیان مادر همه اینها هست میتونه بهتر باشه یا نه؟
اینو ان شالله دوست خوبمون آقا میلاد پاسخ خواهند داد...
ولی وقتی خودم اومدم سمت گنو/لینوکس خیلی درگیر میزکارش بودم... deepin 20 beta منو ربوده بود... یعنی محشر بود... ولی بعدا فهمیدم خیلی از این زیباهایی فقط cpu منو اذیت میکنه... تا اینکه اومدم اوبونتو... آموزش ها رو دنبال کردم بسته های اسنپ حذف کردم و دیدم واقعا سرعت بوتم از 12 ثانیه رسیده به 4 ثانیه... الان هم تصمیم گرفتم با همه ضررش از اوبونتو بیام سمت دبین... شاید مشکل ما این باشه که ادرس این فروم ubuntu.ir هست و بیشتر درباره اوبونتو صحبت میشه...

• Newbie
  • *
« پاسخ #7 : 03 آبان 1399، 11:08 ب‌ظ »

ولی وقتی خودم اومدم سمت گنو/لینوکس خیلی درگیر میزکارش بودم... deepin 20 beta منو ربوده بود... یعنی محشر بود... ولی بعدا فهمیدم خیلی از این زیباهایی فقط cpu منو اذیت میکنه... تا اینکه اومدم اوبونتو... آموزش ها رو دنبال کردم بسته های اسنپ حذف کردم و دیدم واقعا سرعت بوتم از 12 ثانیه رسیده به 4 ثانیه... الان هم تصمیم گرفتم با همه ضررش از اوبونتو بیام سمت دبین... شاید مشکل ما این باشه که ادرس این فروم ubuntu.ir هست و بیشتر درباره اوبونتو صحبت میشه...

شما از چه میز کار دبیان استفاده میکنید؟

آفلاین hamid_asadi

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 03 آبان 1399، 11:15 ب‌ظ »

شما از چه میز کار دبیان استفاده میکنید؟
فردا یا پس فردا قصد عزیمت به دبیان رو دارم ;D از میزکار گنوم استفاده خواهم کرد.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #9 : 30 آبان 1399، 04:56 ب‌ظ »
به هیچ عنوان درست نیست. اوبونتو در کنار دبیان پایبندترین توزیع‌های بزرگ به آزادی نرم‌افزار هستند و هر چیزی که تولید می‌کنند، به صورت پیش‌گزیده آزاد و بدون قسمت‌های انحصاریه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #10 : 30 آبان 1399، 05:26 ب‌ظ »
سلام من میخوام از ویندوز به طور کل سویچ کنم روی لینوکس ولی نمیدونم بین اوبونتو و دبیان کدوم یک رو انتخاب کنم. ممنون میشم راهنمایی کنین
من نظرم این هست که با اوبونتو ۲۰.۰۴ شروع کن، با فدورا هم می‌تونی شروع کنی یا حتی mint. بعدها خودت خواهی دید که کدوم توزیع برات بهتره. فقط قبل از نصب یه سری توی اینترنت بگرد ببین چجوری میشه نصبش کرد.

من خودم البته با Knoppix شروع کردم :)