انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: پیدا نشدن فایل در پوشه ها و ارور no such file or directory  (دفعات بازدید: 760 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین fati.ai

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
سلام وقتتون بخیر
من یک مشکل عجیب توی محیط ترمینال اوبونتو دارم اونم اینه که وقتی فایلی رو توی home سیو میکنم با دستور ls پیدا میشه اما وقتی تو پوشه های document یا music یا پوشه های دیگه و desktop سیو میکنم وقتی دستور ls رو مینویسم توی ترمینال ارور no such file or directory میده و فقط وقتی که آدرس اون فایل رو ls اضافه میکنم پیداش میکنه و واسه کامپایل کردن با دستور gcc هم دقیقاا همین مشکل و داره و تا وقتی که آدرس رو به دستور اضافه نکنم ارور no such file or directory رو میده و نمیدونم مشکلش از کجاست.tools ها رو هم نصب کردم تمام ردش های ممکن رو هم امتحان کردم اما مشکلم درست نشد.
ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1119
خب معلومه! ls در حالت عادی فقط دایرکتوری فعلی رو بررسی میکنه و درصورتی که از سوییچ -R استفاده کنید حالت بازگشتی انجام میده یعنی باید بزنید ls -R
در رابطه با gcc هم همینه یا مسیر رو باید بدید یا cd کنید به دایرکتوری مورد نظر
در رابطه با کار با ترمینال کمی جستجو کنید!

آفلاین fati.ai

• Newbie
  • *
آخه وقتی cd رو میزنم هم همین خطا رو میده!
برای بقیه دوستانم که از اوبونتو استفاده میکنن چنین مشکلی وجود نداره با دستور ls به تنهایی تمام فایل ها براشون لیست میشه اما برای من فقط فایل های توی home لیست میشه

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
همونطور که گفتند، دستور ls به درستی در حال اجرا شدن هست.

ممکن هست دوستان شما دارند دستور ls رو با سویچ R- اجرا می‌کنند یا یک Alias تعریف شده که این کار رو می‌کنه.

ls -R

بزنید تمام فایل‌ها رو باید نشون بده.

می‌تونید ls بزنید خروجی بزارید و بگید فایل رو کجا ذخیره کردید تا راهنماییتون کنیم.
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
تنها مشکلی که دارین اینه که هنوز کار های ابتدایی کار با ترمینال لینوکس رو بلد نیستید.
ls پوشه فعلی رو که داخلش هستید رو فهرست میکنه نه پوشه های بالا دست یا پایین دستی رو

دستور cd هم شما رو به پوشه ای که بهش دادید می بره ولی باید بهش جوری بگین که بفهمه.مثلا:
cd Desktop
cd Download
cd /
cd ~/Desktop
cd ..
cd ../..

شما دستور cd رو چطوری میزنید و میخواید وارد چه پوشه ای بشید
« آخرین ویرایش: 05 آبان 1399، 01:16 ب‌ظ توسط Issac »
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین fati.ai

• Newbie
  • *
من دستور cd رو طبق قواعدش وارد میکنم اما درکل همون ارور میده و اصلا دستور ls برای من فایل های هیچ پوشه ایی جز home رو بالا نمیاره این مشکل رو هیچ کدوم از اطرافیانم نداشتن . با اوبنتوهای نصب شده روی سیستم های دیگه امتحان کردم ولی مشکلی مثل من رو نداشت

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757

مطلبی که می‌فرمایید شدنی نیست. احتمالا مشکل رو برای ما به درستی تشریح نکردید. خروجی این دستورات رو بگذارید تا بتونیم راهنمایی کنیم.

$ getent passwd $USER | cut -f 6 -d:
$ pwd
$ ls
..I feel no fault for the fault I feel..