انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: تست سلامت iso اوبونتو  (دفعات بازدید: 964 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hamid_asadi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 382
تست سلامت iso اوبونتو
« : 10 آبان 1399، 01:43 ب‌ظ »
سلام... با پرسپولیس ایزوی اوبونتو 20.10 رو از سایت رسمیش دانلود کردم. وقتی تست سلامت میگیرم این خطا رو میده:
echo "b45165ed3cd437b9ffad02a2aad22a4ddc69162470e2622982889ce5826f6e3d *ubuntu-20.10-desktop-amd64.iso" | shasum -a 256 --check
ubuntu-20.10-desktop-amd64.iso: FAILED
shasum: WARNING: 1 computed checksum did NOT match

آفلاین hamid_asadi

• Sr. Member
  • *
پاسخ : تست سلامت iso اوبونتو
« پاسخ #1 : 10 آبان 1399، 01:59 ب‌ظ »
البته این کد برای ubuntu 20.04 بود که اومدم عدد 20.04 رو با 20.10 عوض کردم. حالا دیگه خودتون نظر بدید :oops: :oops: :oops:

آفلاین mahdiyar11

• Full Member
  • *
  • ارسال: 209
  • با سیستم عامل میشه صلح ایجاد کرد؛ میشه فرهنگ ساخت.
« پاسخ #2 : 10 آبان 1399، 06:52 ب‌ظ »
اگه ویندوز دارید با نرم افزار power iso  (اگه اشتباه نکنم) فایل های ایزو مشکل دار رو تا ۵٪‌ تعمیر کرد

اما پیشنهاد میکنم با پرسپولیس چیزیو دانلود نکنید چون توی دانلود فایل های سنگین که از چند کانکشن استفاده میکنن خیلی قوی عمل نمیکه و خیلی پایدار نیست

با خود دانلودر مرورگر هم دانلود کنید مشکلی پیش نمیاد

نرم افزار مناسب بوتیبل هم rufus , yummi که پیشنهاد میکنم با rufus  ,  wine رو اجرا کنید چون کارش حرف نداره اگرم نه میتونید yummi که مخصوص لینوکسی ها هستو استفاده کنید

موفق و پیروز باشید
لینوکس یک سیستم عامل نیست ؛ یک روش زندگیه

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #3 : 10 آبان 1399، 07:08 ب‌ظ »
البته این کد برای ubuntu 20.04 بود که اومدم عدد 20.04 رو با 20.10 عوض کردم. حالا دیگه خودتون نظر بدید :oops: :oops: :oops:
کار اشتباهی کردی، امضا یا هش هر فایل مختص به همون فایله، این که عدد رو عوض کردی هیچ ربطی به این مسئله نداره.
امضای 20.10 رو از وبسایت رسمی اوبونتو بگیر و چک کن.

آفلاین hamid_asadi

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 10 آبان 1399، 07:10 ب‌ظ »
اگه ویندوز دارید با نرم افزار power iso  (اگه اشتباه نکنم) فایل های ایزو مشکل دار رو تا ۵٪‌ تعمیر کرد

اما پیشنهاد میکنم با پرسپولیس چیزیو دانلود نکنید چون توی دانلود فایل های سنگین که از چند کانکشن استفاده میکنن خیلی قوی عمل نمیکه و خیلی پایدار نیست

نرم افزار مناسب بوتیبل هم rufus , yummi که پیشنهاد میکنم با rufus  ,  wine رو اجرا کنید چون کارش حرف نداره اگرم نه میتونید yummi که مخصوص لینوکسی ها هستو استفاده کنید

موفق و پیروز باشید
کلا اوبونتو رو هر وقت با پرسپولیس دانلود میکنم تو صفحه مشکی قبل از ورود به مرحله نصب، مینویسه که ۲۴ تا خطا یافت شد. هر بار مجبور میشم با ویندوز، اوبونتو رو دانلود کنم و با Rufus بوتیبل کنم.

آفلاین mahdiyar11

• Full Member
  • *
« پاسخ #5 : 11 آبان 1399، 01:49 ق‌ظ »

موفق و پیروز باشید
کلا اوبونتو رو هر وقت با پرسپولیس دانلود میکنم تو صفحه مشکی قبل از ورود به مرحله نصب، مینویسه که ۲۴ تا خطا یافت شد. هر بار مجبور میشم با ویندوز، اوبونتو رو دانلود کنم و با Rufus بوتیبل کنم.

احتمالا بخاطر فرمتش باشه یا سنگین بودن فایلش

با خود دانلودر مرورگر هم خوبه و مشکلی پیش نمیاد

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 30 آبان 1399، 05:26 ب‌ظ »
هیچ‌وقت پرونده‌های بزرگ رو با روشی غیر از تورنت نگیرید.
اون isoای که گرفتی و خراب بوده رو هم می‌تونی با تورنت درستش کنی. کافیه موقع افزودن تورنت به ترنسمیشن، خروجی رو روی پروندهٔ ناقص بذاری و منتظر شی تا ترمیمش کنه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mahdiyar11

• Full Member
  • *
« پاسخ #7 : 02 آذر 1399، 07:12 ب‌ظ »
هیچ‌وقت پرونده‌های بزرگ رو با روشی غیر از تورنت نگیرید.
اون isoای که گرفتی و خراب بوده رو هم می‌تونی با تورنت درستش کنی. کافیه موقع افزودن تورنت به ترنسمیشن، خروجی رو روی پروندهٔ ناقص بذاری و منتظر شی تا ترمیمش کنه.

یه سوال مهم
آیا تورنت نا امن نیست؟
چون من خیلی از امنیتش شنیدم که ممکنه فیشینگ یا فایل های مخرب هم حاوی اون باشن ( ینی احتمالش خیلی زیاده)

برا همین برای استفاده از تورنت یکم مردد هستم

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #8 : 02 آذر 1399، 07:25 ب‌ظ »
اگر فایل تورنت رو از سایت اصلی ارائه کننده محصول بگیرید خیر اتفاق خاصی رخ نمیده. ضمن اینکه مهم نیست از کجا دانلود می‌کنید نهایتا باید Hash فایل رو بررسی کنید تا مطمئن بشید به درستی دانلود شده. و زمانی که Hash یکسان باشه یعنی فایل صحیح و درستی رو دانلود کردید.
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #9 : 04 آذر 1399، 04:27 ب‌ظ »
یه سوال مهم
آیا تورنت نا امن نیست؟
چون من خیلی از امنیتش شنیدم که ممکنه فیشینگ یا فایل های مخرب هم حاوی اون باشن ( ینی احتمالش خیلی زیاده)

برا همین برای استفاده از تورنت یکم مردد هستم

تورنت نه‌تنها به هیچ‌وجه ناامن نیست، که از امن‌ترین روش‌ها دریافت پرونده است. حالا این که شما چه پرونده‌ای رو با تورنت می‌گیرید، به خودتون مربوطه و نه به روش گرفتنتون. من خودم در ۱۲ سال گذشته، هیچ پروندهٔ بالای ۱۰۰ مگابایتی رو از روشی غیر از تورنت نگرفتم و خب تا حالا یک مورد هم دچار فیشینگ یا گرفتار پرونده‌های مخرّب نشدم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن