انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: باگ های اوبونتو ۲۰.۰۴ برای یه تازه کار(حل شد)  (دفعات بازدید: 1555 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین seha

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 56
سلام من دو هفته ای میشه که اوبونتو 20.04 رو در کنار ویندوز نصب کردم. یه مشکلی دارم اینه که آیکون های دسکتاپ گاهی مشکل داره و وقتی انتخاب میشن و موس از روشون خارج میشه دیگه خودشون خودکار از حالت انتخاب در نمیان(deselect نمیشن).

یه مشکل دیگه اینکه منوی نرم افزار ها هر دو سه بار یکبار که بازشون میکنم یه لگی داره به این صورت که اول لیست نرم افزار هارو میاره و چند صدم ثانیه بعد مکان این نرم افزار هارو یه تغییر ریز میده. آیا کسی چنین مشکلاتی داشته و راه حلی براش داره؟
« آخرین ویرایش: 15 آبان 1399، 10:46 ق‌ظ توسط seha »

آفلاین electrocell

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 93
  • عاشق یادگیری و متن باز
پاسخ : باگ های اوبونتو ۲۰.۰۴ برای یه تازه کار
« پاسخ #1 : 10 آبان 1399، 07:01 ب‌ظ »
مشکلاتو منم داشتم دسکتاپم عوض کردم به نظرم kde خیلی خوبه از اون استفاده کن  ;D
به نام یهگانه برنامه نویس هستی.

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #2 : 10 آبان 1399، 07:13 ب‌ظ »
سلام من دو هفته ای میشه که اوبونتو 20.04 رو در کنار ویندوز نصب کردم. یه مشکلی دارم اینه که آیکون های دسکتاپ گاهی مشکل داره و وقتی انتخاب میشن و موس از روشون خارج میشه دیگه خودشون خودکار از حالت انتخاب در نمیان(deselect نمیشن).

یه مشکل دیگه اینکه منوی نرم افزار ها هر دو سه بار یکبار که بازشون میکنم یه لگی داره به این صورت که اول لیست نرم افزار هارو میاره و چند صدم ثانیه بعد مکان این نرم افزار هارو یه تغییر ریز میده. آیا کسی چنین مشکلاتی داشته و راه حلی براش داره؟
گنوم توسط تیم اوبونتو دستکاری شده، گنومِ بدونِ دستکاری آیکن های دسکتاپ نداره، توصیه من هم اینه که با نرم افزار Extensions افزونه آیکن های دسکتاپ رو غیر فعال کنی، در هر حال این مشکل مربوط به اون افزونه هست.
گنوم دسکتاپ سنگینی هست تقریبا، ممکنه تو سیستم هایی که کمی ضعیف هستند گاهی لگ داشته باشه، میتونی از دسکتاپ های دیگه (طعم های دیگر اوبونتو) استفاده کنی.

آفلاین xubuntu4iran

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 748
« پاسخ #3 : 10 آبان 1399، 07:31 ب‌ظ »
شاید سیستمت ضعیفه؟!

آفلاین seha

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 10 آبان 1399، 08:07 ب‌ظ »

گنوم توسط تیم اوبونتو دستکاری شده، گنومِ بدونِ دستکاری آیکن های دسکتاپ نداره، توصیه من هم اینه که با نرم افزار Extensions افزونه آیکن های دسکتاپ رو غیر فعال کنی، در هر حال این مشکل مربوط به اون افزونه هست.
گنوم دسکتاپ سنگینی هست تقریبا، ممکنه تو سیستم هایی که کمی ضعیف هستند گاهی لگ داشته باشه، میتونی از دسکتاپ های دیگه (طعم های دیگر اوبونتو) استفاده کنی.

برای مشکل اول فعلا آیکون های دسکتاپ رو غیرفعال کردم

آفلاین seha

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 10 آبان 1399، 08:09 ب‌ظ »
شاید سیستمت ضعیفه؟!

نه سیستمم خوبه ضعیف نیست اصلا. تو این ویدیو مشکل باگ منوی نرم افزار ها رو ریکورد کردم(به دفعه اولی که منوی نرم افزار هارو باز میکنم دقت کنید)

http://s17.picofile.com/file/8412452734/simplescreenrecorder_2020_10_31_19_51_19.mp4.html

آفلاین xubuntu4iran

• Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 10 آبان 1399، 08:49 ب‌ظ »
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
این رو بزن شاید اوبونتویت آپدیت نیست یه نئوفچ بزار ببینیم مشخصات سیستمت چیه؟

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • mrostd سابق
« پاسخ #7 : 10 آبان 1399، 08:57 ب‌ظ »
شاید سیستمت ضعیفه؟!

نه سیستمم خوبه ضعیف نیست اصلا. تو این ویدیو مشکل باگ منوی نرم افزار ها رو ریکورد کردم(به دفعه اولی که منوی نرم افزار هارو باز میکنم دقت کنید)

http://s17.picofile.com/file/8412452734/simplescreenrecorder_2020_10_31_19_51_19.mp4.html
ویدئو رو دیدم،
مشکل از انویدیاست، از Software and updates به additional drivers برو و ببین کدوم درایور نصب شده.
انویدیا تو توزیع های لینوکسی حکم جهنم رو داره.

آفلاین seha

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 10 آبان 1399، 09:03 ب‌ظ »
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
این رو بزن شاید اوبونتویت آپدیت نیست یه نئوفچ بزار ببینیم مشخصات سیستمت چیه؟

آپدیت هست سیستم ولی برای اطمینان دوباره هم زدم. این هم نئوفتچ (همین الان رفتم نصبش کردم)

آفلاین seha

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 10 آبان 1399، 09:07 ب‌ظ »
شاید سیستمت ضعیفه؟!

ویدئو رو دیدم،
مشکل از انویدیاست، از Software and updates به additional drivers برو و ببین کدوم درایور نصب شده.

آره انویدیا هست. چک کردم نوشته :
using NVIDIA driver metapackage from nvidia-driver-450(proprietary, tested)
الان باید چیکار کنم؟

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • mrostd سابق
« پاسخ #10 : 10 آبان 1399، 09:13 ب‌ظ »
شاید سیستمت ضعیفه؟!

ویدئو رو دیدم،

آره انویدیا هست. چک کردم نوشته :
using NVIDIA driver metapackage from nvidia-driver-450(proprietary, tested)
الان باید چیکار کنم؟
من خیلی راهکاری برای انویدیا ندارم، خیلی از کاربران انویدیا مشکلات به مراتب بد تر از این هم دارند.
اما خب، یه کاری که میتونی بکنی اینه که با پرایم یا بامبلبی (و یا روش های دیگه) روی اینتل سوئیچ کنی،
من کاربر انویدیا نیستم، اما احتمالا تو تنظیمات انویدیا بخشی برای انتخاب کارت گرافیک وجود داره، اگه اینطور هست، اینتل رو انتخاب کن و یکبار لاگ اوت و مجددا لاگین کن، احتمالا حل بشه.

آفلاین xubuntu4iran

• Hero Member
  • *

آفلاین seha

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #12 : 10 آبان 1399، 11:02 ب‌ظ »
سوییچ کردم به اینتل ولی مشکل حل نشد و تو اینتل انیمیشن منو ها و اینا کندتر هست خصوصا تو رزولیشن بالا(وقتی رزولیشن میارم پایین تازه میشه مثل انویدیا). ولی اون باگی که گفتم در همه حالت ها همواره هست و مشخصه اصلا ربطی به کارت گرافیکو اینا نداره.

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • mrostd سابق
« پاسخ #13 : 10 آبان 1399، 11:10 ب‌ظ »
سوییچ کردم به اینتل ولی مشکل حل نشد و تو اینتل انیمیشن منو ها و اینا کندتر هست خصوصا تو رزولیشن بالا(وقتی رزولیشن میارم پایین تازه میشه مثل انویدیا). ولی اون باگی که گفتم در همه حالت ها همواره هست و مشخصه اصلا ربطی به کارت گرافیکو اینا نداره.
تو additional drivers چه درایور های دیگه ای وجود داره؟
ازش عکس پیوست کن.

آفلاین seha

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #14 : 11 آبان 1399، 11:47 ق‌ظ »
این هم قسمت درایور ها...