انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب ویندورز در کنار لینوکس برای کارای دانشگاه  (دفعات بازدید: 828 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین electrocell

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 93
  • عاشق یادگیری و متن باز
اول تشکر میکنم از ناظرای انجمن ;D

سلام بچه ها دانشگاه یه پروژه C# دارم ک حتما باید انجاش بدم و راهی جز نصب ویندوز ندارم  ](*,) الان لینوکس دارم میخواستم بدونم راهی هست که ویندوز در کنارش نصب کننم ؟؟؟ جوری که سیستم عامل اصلیم پاک نشه؟؟؟

به نام یهگانه برنامه نویس هستی.

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق

سلام بچه ها دانشگاه یه پروژه C# دارم ک حتما باید انجاش بدم و راهی جز نصب ویندوز ندارم  ](*,) الان لینوکس دارم میخواستم بدونم راهی هست که ویندوز در کنارش نصب کننم ؟؟؟ جوری که سیستم عامل اصلیم پاک نشه؟؟؟
پاک نمیشه، اما بوت منیجر ویندوز میاد جای گراب.
که خب باید توزیعت رو مجددا لایو بیاری بالا و با نصب boot-repair اقدام به تعمیرش کنی(شیوه پیشنهادی اوبونتو - با مسئولیت خودت):
نقل‌قول
The graphical way

Insert your Ubuntu CD, reboot your computer and set it to boot from CD in the BIOS and boot into a live session. You can also use a LiveUSB if you have created one in the past.

Install and run Boot-Repair
    Click "Recommended Repair".
    Now reboot your system. The usual GRUB boot menu should appear. If it does not, hold Left Shift while booting. You will be able to choose between Ubuntu and Windows.
نصب:
sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair
sudo apt-get update
sudo apt-get install -y boot-repair && boot-repair

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1119
سلام
اول که حواست باشه پارتیشن لینوکست رو به فنا ندری  :'(
بعد از نصب ویندوز هم برای درست کردن گراب میتونی یه لینوکس لایو بیاری بالا بعد پارتیشن لینوکس روی لپتاپت رو مونت کنی بعد chroot کنی به اون جا و در آخر هم grub-install بزنی

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366

بله. یک پارتیشن ntfs بساز (یا جدا کن) و ویندوز رو داخلش نصب کن. بعداً می‌تونی داخل تنظیمات bios انتخاب کنی اولویت رو بذاره روی بوت‌لودر grub تا بتونی ویندوز و لینوکس رو dual boot کنی.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
پاک نمیشه، اما بوت منیجر ویندوز میاد جای گراب.
که خب باید توزیعت رو مجددا لایو بیاری بالا و با نصب boot-repair اقدام به تعمیرش کنی(شیوه پیشنهادی اوبونتو - با مسئولیت خودت):
نصب:
sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair
sudo apt-get update
sudo apt-get install -y boot-repair && boot-repair

بعد از نصب ویندوز هم برای درست کردن گراب میتونی یه لینوکس لایو بیاری بالا بعد پارتیشن لینوکس روی لپتاپت رو مونت کنی بعد chroot کنی به اون جا و در آخر هم grub-install بزنی

قبل از این مراحل مطمئن بشید داخل EFI امکان تنظیم اولویت بوت‌لودر رو دارید یا نه، چون خیلی سریع‌تر و اصولی‌تره.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
بهترین کار اینه که gnome-boxes رو نصب کنی و ویندوز رو اون تو بریزی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن