انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: این نرم افزار ها هست واسه لینوکس ؟  (دفعات بازدید: 1086 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین AlirezaSaraji

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
این نرم افزار ها هست واسه لینوکس ؟
« : 01 آذر 1399، 08:55 ق‌ظ »
سلام !

این لیست نرم افزار هایی که بعد از نصب ویندوز نصب میکنم ! همه نرم افزار هایی که لازم دارم همیناس !

میخوام بیام لینوکس !

اینا کدوماش جایگزین داره و کدوماش با واین نصب میشه ؟ و قید کدوما رو باید بزنم ؟

اون پوشه wise یه نرم افزار پاکسازی و تمیز کردن هارده ! جایگزین داره ؟

اون پوشه prism سریع ترین مبدل فرمت فیلمه ! خیلی سریعه ها خیلی ! همه نرم افزار ها رو تست کردم از این سریع تر نیست !

وی پی ان داریم واسه لینوکس ؟

« آخرین ویرایش: 01 آذر 1399، 08:58 ق‌ظ توسط AlirezaSaraji »

آفلاین A. Rahmati

• Full Member
  • *
  • ارسال: 113
پاسخ : این نرم افزار ها هست واسه لینوکس ؟
« پاسخ #1 : 01 آذر 1399، 09:44 ق‌ظ »
inkscape و Firerox و Telegram هستند. در لینوکس به ضد ویروس نیاز نداری پس ESET نمی‌خواهی.
فتوشاپ در لینوکس نیست ولی می‌توانی به جایش از Gimp یا Krita استفاده کنی - من حرفه‌ای کار نکردم و نمی‌دانم جای فتوشاپ را پر می‌کند یا نه.

در لینوکس ffmpeg یک ابزار تحت خط فرمان است که فیلم تبدیل می‌کند. مبدل گرافیکی هم داریم ولی من خودم خیلی راضی نبودم و از همین ffmpeg استفاده می‌کنم.

IDM قاعدتاً نداریم. معمولاً از wget استفاده می‌کنیم. چیز خوبی است. نمی‌دانم از IDM دقیقاً چی می‌خواهی ولی wget سرعت مناسبی دارد و اگر اینترنت قطع شود، می‌توانی دانلود را از همانجایی که بوده ادامه بدهی.

VPN زیاد داریم. من از tor و lantern استفاده کردم و خوب بودند.

بقیه‌شان را هم نمی‌دانم.
« آخرین ویرایش: 01 آذر 1399، 09:53 ق‌ظ توسط A. Rahmati »
Ubuntu Gnome 20.04 LTS

آفلاین MparsaM

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 63
« پاسخ #2 : 01 آذر 1399، 10:17 ق‌ظ »
pot player فقط برای ویندوزه تو لینوکس خیلی جاها vlc رو معرفی می کنن ولی از نظر من بهترین SMplayer عه که فوق العادس، قابلیت شخصی سازی ظاهری زیادی هم داره.
بازی های ویندوزی رو برای لینوکس یا باید از steam بگیری یا فایل exe رو با نصب wineHQ روی لینوکس اجرا کنی.
حتما یه تعدادی برنامه هست که من و @A. Rahmati نگفتیم. می تونی برنامه ویندوزیت رو تو این لینک سرچ کنی و معادل های لینوکسی شو پیدا کنی: https://alternativeto.net
« آخرین ویرایش: 01 آذر 1399، 04:11 ب‌ظ توسط MparsaM »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 01 آذر 1399، 12:08 ب‌ظ »
همهٔ کارهایی که این نرم‌افزارها می‌کنن رو می‌تونی توی گنو (لینوکس اشتباهه!) هم انجام بدی. ولی خب ممکنه عیناً همین نرم‌افزارها نباشن و نرم‌افزارهای بهتری به جاش هستن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین AlirezaSaraji

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 01 آذر 1399، 03:06 ب‌ظ »
خیلی ممنون از همه دوستانی که پاسخ دادند

آفلاین amirabbasjadidi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 87
« پاسخ #5 : 01 آذر 1399، 07:15 ب‌ظ »
من یه سوالم دارم که به این مطلب ربطی نداره
من تازه از ویندوز به اوبونتو مهاجرت کردم و مطمينا یه سری سوال دارم
بعد از کلی گشتن به این انجمن رسیدم
ولی بلد نیستم از چه طریقی باید تو انجمن مطلب بزارم (تو بالای سایت نوشته موضوع) که توش مشکلم رو بگم ](*,)
میشه در این باره راهنمایی کنید :?:  :-k
ممنون از شما  ;)

آفلاین MparsaM

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 01 آذر 1399، 08:52 ب‌ظ »
اولا خوش اومدی به دنیای گنو/لینوکس  :)
دوما یه گزینه سمت چپ وجود داره که رنگ کادرش فرق داره با اون می تونی به راحتی تاپیک درست کنی.
اینم عکسش: https://s17.picofile.com/file/8414825150/Screenshot_from_2020_11_21_20_38_25.png

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
« پاسخ #7 : 02 آذر 1399، 08:17 ق‌ظ »
سلام !

این لیست نرم افزار هایی که بعد از نصب ویندوز نصب میکنم ! همه نرم افزار هایی که لازم دارم همیناس !

میخوام بیام لینوکس !

اون پوشه prism سریع ترین مبدل فرمت فیلمه ! خیلی سریعه ها خیلی ! همه نرم افزار ها رو تست کردم از این سریع تر نیست !

من یکسری نرم‌افزار به جای نرم‌افزار‌های ویندوز که عکسش رو فرستادی معرفی می‌کنم. برای یادگیری نصب و پیکربندی هم اول تو ویکی و انجمن‌های معتبر مثل همینجا جستجو کن اگه نتونستی مطلبی پیدا کنی میتونی تایپیک جدید ایجاد کنی و از دوستان کمک بگیری.

VPN:
متونی از سرویس tor استفاده کنی
اما اگه قصد رفع تحریم داری میتونی از dnsهایی که موجود هست استفاده کنی که تو انجمن کلی در موردشون توضیح دادن.

Photoshop
نرم‌افزار مشابه که من استفاده میکنم Gimp هست اما Krita هم میتونه گزینه خوبی باشه.

telegram

در مخازن موجوده میتونی نصب کنی.

PowerISO
میتونی از brasero استفاده کنی.

driver booster
نمیدونم این نرم‌افزار چه کاری انجام میده.اما بیشتر سخت‌افزار‌ها شناسایی و راحت کار میکنن ولی اگه میخوایی درایور خاصی رو می‌خوایی نصب کنی باید اول یه جستجو تو وب انجام بدی اگه به نتیجه نرسیدی تو انجمن‌ یه تایپیک جدید باز کنی.

potPlayer
من از mpv استفاده میکنم اما رابط کاربری مناسبی نداره و بیشتر باید از میانبرهای صفحه‌کلید استفاده کنی
بهترین گزینه VLC هست که خیلی‌ها ازش راضی هستن.

java jre یا java jdk
در مخازن موجوده میتونی نصب کنی

Game
برای بازی هم که steam هست اما اگه بازی خاصی مدنظرت هست میتونی از winehq استفاده کنی. (سعی کن زمانی که داری از winehq استفاده میکنی سمت نرم‌افزار‌های ویندوز نری! پایداری سیستم‌عامل رو پایین میاره)

wise
درست متوجه نشدم چی رو میخوایی پاک سازی کنه؟ اگه منظورت نرم‌افزار‌ها و کتابخونه‌های اضافه در سیستم هست که میتونی از دستور apt در ترمینال کمک بگیری ولی اگه کاره خاصی میخوایی برات انجام بده باید بیشتر توضیح بدی شاید نرم‌افزار مناسبی براش پیدا بشه.

prism
نرم‌افزارهای که میتونن تبدیل فیلم انجام بدن handbreak هست اما مثل بیشتر مبدل‌ها زمان میبره تا کاره تبدیل رو انجام بده.
ولی من خودم از ffmpeg استفاده میکنم.

internet download manager
مدیریت دانلود پرسپولیس.
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.

آفلاین AlirezaSaraji

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 02 آذر 1399، 08:38 ق‌ظ »
سلام !

میخوام بیام لینوکس !

من یکسری نرم‌افزار به جای نرم‌افزار‌های ویندوز که عکسش رو فرستادی معرفی می‌کنم. برای یادگیری نصب و پیکربندی هم اول تو ویکی و انجمن‌های معتبر مثل همینجا جستجو کن اگه نتونستی مطلبی پیدا کنی میتونی تایپیک جدید ایجاد کنی و از دوستان کمک بگیری.

VPN:
متونی از سرویس tor استفاده کنی
اما اگه قصد رفع تحریم داری میتونی از dnsهایی که موجود هست استفاده کنی که تو انجمن کلی در موردشون توضیح دادن.

Photoshop
نرم‌افزار مشابه که من استفاده میکنم Gimp هست اما Krita هم میتونه گزینه خوبی باشه.

telegram

در مخازن موجوده میتونی نصب کنی.

PowerISO
میتونی از brasero استفاده کنی.

driver booster
نمیدونم این نرم‌افزار چه کاری انجام میده.اما بیشتر سخت‌افزار‌ها شناسایی و راحت کار میکنن ولی اگه میخوایی درایور خاصی رو می‌خوایی نصب کنی باید اول یه جستجو تو وب انجام بدی اگه به نتیجه نرسیدی تو انجمن‌ یه تایپیک جدید باز کنی.

potPlayer
من از mpv استفاده میکنم اما رابط کاربری مناسبی نداره و بیشتر باید از میانبرهای صفحه‌کلید استفاده کنی
بهترین گزینه VLC هست که خیلی‌ها ازش راضی هستن.

java jre یا java jdk
در مخازن موجوده میتونی نصب کنی

Game
برای بازی هم که steam هست اما اگه بازی خاصی مدنظرت هست میتونی از winehq استفاده کنی. (سعی کن زمانی که داری از winehq استفاده میکنی سمت نرم‌افزار‌های ویندوز نری! پایداری سیستم‌عامل رو پایین میاره)

wise
درست متوجه نشدم چی رو میخوایی پاک سازی کنه؟ اگه منظورت نرم‌افزار‌ها و کتابخونه‌های اضافه در سیستم هست که میتونی از دستور apt در ترمینال کمک بگیری ولی اگه کاره خاصی میخوایی برات انجام بده باید بیشتر توضیح بدی شاید نرم‌افزار مناسبی براش پیدا بشه.

prism
نرم‌افزارهای که میتونن تبدیل فیلم انجام بدن handbreak هست اما مثل بیشتر مبدل‌ها زمان میبره تا کاره تبدیل رو انجام بده.
ولی من خودم از ffmpeg استفاده میکنم.

internet download manager
مدیریت دانلود پرسپولیس.

ممنون ! منظورم از اون پاکسازیه اینه :

رجیستری رو پاکسازی میکنه و کلید های نامعتبر رو پاک میکنه ، فایل هایی که حذف کردی رو غیر قابل بازیابی میکنه ، رجیستری رو دیفرگ میکنه هارد رو دیفرگ میکنه و ...

آفلاین AbOl

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 338
  • Debian
« پاسخ #9 : 02 آذر 1399، 10:55 ق‌ظ »
تو گنو/لینوکس همچین چیزی لازم نیست
اون نرم افزار برای ویندوزه چون تو ویندوز رجیستری و دیفرگ و ... هست
welcome to freedom

آفلاین amirabbasjadidi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 87
« پاسخ #10 : 02 آذر 1399، 04:00 ب‌ظ »
نقل‌قول
اولا خوش اومدی به دنیای گنو/لینوکس  :)
دوما یه گزینه سمت چپ وجود داره که رنگ کادرش فرق داره با اون می تونی به راحتی تاپیک درست کنی.
اینم عکسش: https://s17.picofile.com/file/8414825150/Screenshot_from_2020_11_21_20_38_25.png
ممنون

آفلاین MparsaM

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #11 : 03 آذر 1399، 11:49 ق‌ظ »
 خواهش می کنم  :) :)