انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در نصب درست زوبونتو (حل شد)  (دفعات بازدید: 766 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mah_diar

• Full Member
  • *
  • ارسال: 227
مشکل در نصب درست زوبونتو (حل شد)
« : 07 آذر 1399، 02:28 ب‌ظ »
سلام
من نزدیک 1.5 سال پیش تصمیم گرفتم به لینوکس مهاجرت کنم. اون موقع سیستم من قدیمی بود و یکی از دلایل مهاجرتم هم همین بود. اما از آخر هم موفق به نصب کامل لینوکس نشدم. تا الآن من فقط یک بار تونستم دبیان رو بدون مشکل نصب کنم.
اما الان یک سیستم دیگه دارم که قصدم اینه که زوبونتو 20.10 رو کنار ویندوز 10 (برای شروع برنامه نویسی) نصب کنم با این مشخصات:
ram: 4GB
Cpu: 3Gh intel 2 core
hard: 500GB MBR
graphic card: Nvidia geforce
BIOS mode: lagacy
اول فایل ISO Xubuntu رو دانلود کردم بعد با نرم افزار rufus روی حالت DD فلشم رو بوتیبل کردم و بعد از ریستارت کردن سیستم وارد مراحل نصب شدم. در این مرحله اینترنت رو قطع کردم. بعد گزینه پارتیشن بندی دستی رو انتخاب کردم.
15 گیگ پارتیشن روت، 150 گیگ هوم، 8 گیگ سواپ و 750 مگ هم efi ساختم و اینکه فقط حالت پارتیشن روت ابتدایی بود و بقیه منطقی بودن؛ همه چیز خوب پیش میرفت که دیدم 160 گیگ فضای آزاد هارد رو دیگه نمیشه پارت بندی کرد. رفتم مرحله بعد منطقه زمانی و نام کاربری رو هم وارد کردم و نصب وارد مرحله نهایی شد. فایل ها کپی شدن سخت افزار کانفیگ شد و نصب در شرف تمام شدن بود تا این که خطای مرگبار ظاهر شد. پیغام خطا رو بستم. اما پنجره اتمام نصب اومد و بعد اون هم شکست در نصب! به هر حال سیستم ری استارت شد منوی گراب هم اومد اما اگه زوبونتو رو انتخاب کنم تا بعد آرم زوبونتو میاد و بعدشم یک خط کد نوشته و دیگه اتفاقی نمیوفته. اگر هم ویندوز انتخاب بشه ویندوز راحت بالا میاد.
نا گفته نماند این تا قبل از این 4 چهار بار دیگه هم توی همین یک هفته سعی کرده بودم و هربار یک چیزی رو تغییر می دادم مثلا ساخت پارتیشن efi، تغییر حالت بوتیبل شدن فلش و... که هربار همین مشکلات رو داشتم.
میدونم که همش سوال می پرسم و نمی تونم که مشکلی رو از کسی رفع کنم ولی هنوز تازه کارمو تا حالا درست حسابی با لینوکس کار نکردم و اینکه هنوز 13 سالمه.
شما به بزرگی خودتون ببخشید. سعی می کنم در آینده که لینوکس رو یاد گرفتم مشکلات بقیه رو هم برطرف کنم.
به هر حال ممنون.
« آخرین ویرایش: 12 آذر 1399، 04:44 ب‌ظ توسط مهدیار داعی »

آفلاین xubuntu4iran

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 748
پاسخ : مشکل در نصب درست زوبونتو
« پاسخ #1 : 07 آذر 1399، 02:40 ب‌ظ »
سلام
با دید ویندوزی لینوکس نصب کردید! پارتیشن بندی چرا انجام دادید؟
نقل‌قول
15 گیگ پارتیشن روت، 150 گیگ هوم، 8 گیگ سواپ و 750 مگ هم efi ساختم

آفلاین mah_diar

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 07 آذر 1399، 02:52 ب‌ظ »
سلام
نقل‌قول
چطور بدون پارتیشن بندی می شه سیستم عاملی رو نصب کرد؟

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #3 : 07 آذر 1399، 06:30 ب‌ظ »
سلام
نقل‌قول
چطور بدون پارتیشن بندی می شه سیستم عاملی رو نصب کرد؟
اول از ویندوز  یک درایو خای اماده بزار و حجمش رو یاداشت کن بعد برو تو  اوبونتو همون رو انتخاب کن گزینه Mount Point را بر روی /بزار

فقط در قسمت ماونت پویت­ (Mount Point) باید علامت / را انتخاب کنید سپس تایید کنید و منتظر ساخته شدن پارتیشن بمانید. (قسمت Use as  بر روی EXT4 بماند.)

اموزش ها
https://linuxiha.com/category/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D8%A7%D9%88%D8%A8%D9%88%D9%86%D8%AA%D9%88-%DB%B2%DB%B0%D9%AB%DB%B0%DB%B4

دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 12 آذر 1399، 07:34 ق‌ظ »
برای اون efi باید نقطهٔ اتّصال ESP رو انتخاب کنی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mah_diar

• Full Member
  • *
« پاسخ #5 : 12 آذر 1399، 02:36 ب‌ظ »
برای اون efi باید نقطهٔ اتّصال ESP رو انتخاب کنی.
همین کار رو پیشتر کردم، با اینکه هارد من MBR هست و BIOS دارم. ولی باز هم کارگذاری نشد. نمیدونم، شاید iso آسیب دیده یا یک باگ باشه به هر روی من امروز ISO لوبونتو 20.04 رو بارگیری کردم و می خوام دو باره کوشش کنم. راستی از کجا باید پرونده ISO رو آزمایش کنم که درش نادرستی نداشته باشه و اگه داشته باشه اون رو بازسازی کنم.
سپاس

آفلاین mah_diar

• Full Member
  • *
پاسخ : مشکل در نصب درست زوبونتو (حل شد)
« پاسخ #6 : 12 آذر 1399، 04:45 ب‌ظ »
لوبونتو ۲۰٫۰۴ رو دانلود و نصب کردم٫
به خوبی نصب شد و الآن لوبونتو رو کنار ویندوز ۱۰ دارم٫