انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اصلا مشکلات لینوکس حل شدنین؟  (دفعات بازدید: 2531 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mammadnet

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 29
اصلا مشکلات لینوکس حل شدنین؟
« : 07 دی 1399، 09:53 ب‌ظ »
من نزدیک ۵ ماهه اوبونتو رو جایگزین ویندوز کردم و خیلی هم باهاش حال می‌کنم
اما مشکلاتش انقد زیاده که ادم زده می‌شه.
یه بار باCPU  مشکل داره(PCI error) یه بار با دول گرافیک مشکل داره (که اینو هنوز نتونستم حل کنم)!, هنگ کردن،گیرکردن در پخش فیلم، و،و،و ...
درسته که بخشی از باحالی لینوکس مربوط به حل کردن مشکلاتشه اما بعضی از مشکلات به نظرم خیلی سخت یا اصلا حل نمیشن(البته شاید برای من)
از لحاظ پایداری و هنگ نکردن که به نظرم ویندوز بهتر بود(که البته توضیع های لینوکسی از هر لحاظ دیگه‌ی به غیر اون دو مورد از ویندوز بهتره)
همه همین جورین یا فقط لینوکس با من و لپتاپم مشکل داره؟

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : اصلا مشکلات لینوکس حل شدنین؟
« پاسخ #1 : 07 دی 1399، 10:09 ب‌ظ »
چه توزیعی نصب کردین؟ شاید اگه توزیعتون عوض کردین مشکلتون حل بشه یا یه نسخه دیگه از توزیع نصب کنید
پیشنهاد میکنم اگه هنوز زیاد از لینوکس سردرنمیارید linuxmint یا pop os یا ubuntu نصب کنید البته ubuntu 20.04 بعضی وقتا یه سری مشکلات عجیبی داره.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
« پاسخ #2 : 07 دی 1399، 10:36 ب‌ظ »
شما درست میگی لینوکس و سیستم های گنو لینوکسی خیلی باگ دارن.
الان که شب هست ولی فردا سیستم عاملم رو پاک میکنم و ویندوز نصب میکنم به شما هم همین پیشنهاد رو میکنم.
اینطوری نه وقت خودتون گرفته میشه نه وقت دوستان در انجمن
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین به یاد سردار دل ها

• Full Member
  • *
  • ارسال: 153
    • مافیا انلاین
« پاسخ #3 : 07 دی 1399، 10:51 ب‌ظ »
الان که شب هست ولی فردا سیستم عاملم رو پاک میکنم و ویندوز نصب میکنم به شما هم همین پیشنهاد رو میکنم.

من نمی فهمم شما چرا با لینوکس مشکل دارید اما در انجمن لینوکسی فعالیت می کنید؟

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #4 : 07 دی 1399، 11:05 ب‌ظ »
من جز اولش که با لینوکس آشنا نبودم دیگه با لینوکس مشکل نداشتم که همه اون مشکلات هم درمورد نصب و کانفیگ برنامه ها بوده. لپتاپم هم دوتا کارت گرافیک انویدیا و اینتل داره ولی تا حالا باهاش مشکل نداشتم. اون اوایل ubuntu داشتم و الان debian با دسکتاپ kde
 تو دبیان اولش باید خیلی چیزها رو خودت کانفیگ کنی ولی بعدش تقریبا هیچ باگی پیش نمیاد که اونم خیلی راحت با حذف یا کانفیگ دوباره پکیج درست میشه
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین seha

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 56
« پاسخ #5 : 07 دی 1399، 11:26 ب‌ظ »
من هم با ویندوز حال میکنم هم با لینوکس. اکثرا روی لینوکس هستم. جدیدا هم اس اس دی وصل کردم باعث شده سرعت روشن و خاموش شدن سیستمم خیلی بهتر بشه و دوال بوت و جا به جایی بین سیستم عامل ها برام خیلی راحت شده. یهو حس ویندوز میاد میرم رو اون.
از اول که لینوکس رو نصب کردم کلی مشکل داشتم کم کم درستشون کردم الان دیگه مشکلات خیلی ریز دارم که به چشم نمیاد.

1-مشکل screen tearing داشتم چنتا روش امتحان کردم یکی جواب داد و کلا حل شد
2-شورتکات خاموش کردن صفحه نمایش نیاز داشتم سرچ کردم دیدم اونم میشه اضافه کرد و اضافش کردم
3-مرورگر اوپرا نمیتونست فیلم های اینستاگرام رو نشون بده، یه فایل رو از مرورگر کرومیموم گرفتم ریختم تو پوشه اوپرا و جلوی بروزرسانی اوپرا رو هم گرفتم که اون فایل رو هربار نیاز نباشه عوض کنم. مشکل حل شد
4-vlc موقع پخش فیلم گاهی هنگ شدید میکرد، یه گزینه ای رو از تو تنظیماتش غیرفعال کردم درست شد
5- دسکتاپ اوبونتو مشکل باگ deselect داشت، غیرفعالش کردم از افزونه ها یه افزونه دسکتاپ دیگه نصب کردم درست شد
6-تقویم فارسی میخواستم یه افزونه دیدم وجود داره نصبش کردم حل شد
7-به پی اچ پی و پایتون نیاز داشتم یکم سرچ کردم و نصبشون کردم حل شد
8-از idm برای دانلود توی ویندوز استفاده میکردم، دیدم برای لینوکس نسخه نداره، یچیز دیگه به اسم fdm نصب کردم و ازش خوشم اومد طوری که تو ویندوز هم اونو با idm جایگزین کردم
9-میکروفون توی اوبونتو بطور پیشفرض نویز رو حذف نمیکرد مثل ویندوز. یکم گشتم دیدم یه گزینه تو خودش داره فقط فعال نیست، فعالش کردم درست شد
10-برای کلاس های آنلاین نیاز به adobe connect بود ولی نسخه لینوکس نداشت. با نصب فلش پلیر یا مرورگر کروم مشکل حل شد
11- از کروم برای کلاس های آنلاین استفاده میکردم ولی نمیتونست میکروفونم رو تشخیص بده. آخر فهمیدم چون سایت دانشگاه https نیست، کروم اجازه نمیده به میک دسترسی داشته باشه. توی یه قسمتی از تنظیمات آدرسشو به عنوان استثنا اضافه کردم درست شد. یکم بعد هم سایت دانشگاه خودش https شد و کلا درست شد
12-یروز دیدم کلاس های آنلاین کلا بالا نمیاد نگو تو سرور یه تغییری داده بودن هرکاری میکردم درست نمیشد. بزرگ ترین مشکلم تا الان همین بود که نزدیک بود مجبور شم برم رو ویندوز ولی در یه راه جل جالب اونم درست شد. به آخر آدرس کلاس ها کلمه &proto اضافه میکنم بدون نیاز به فلش بالا میاد برام با یه رابط کاربری نو. تنها کسی که تو کلاس اینطور میره منم اسممو آبی نشون میده برخلاف بقیه حس خوبیه:)
13- تو ویندوز موقع زدن num lk یا caps lock صدای های مختلف هست که میشه فهمید الان رو چه حالتیه. رو لینوکس چنین چیزی نبود البته گزینشو داشت ولی صداها یکسان بودن زیاد.سرچ کردم دیدم یه افزونه هست نصبش کردم خیلی بهتر از ویندوز مشکلمو حل کرد
14-از paint ویندوز برای چک نویس زیاد استفاده میکردم تو لینوکس بجاش از یه سایت آنلاین استفاده میکنم خوب هست
15- نرم افزار xampp توی اپ ها شورتکات درست نمیکرد سرچ کردم دیدم میشه دستی اضافه کرد. درست شد
و کلی مشکلات دیگه هم داشتم که حل شد و بگم طولانی میشه. ازین مدل مسکلات زیاد هست ولی خداروشکر مسکل جدی ای که سد راه استفاده از لینوکس بشه نداشتم

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 773
  • Linux Mint
« پاسخ #6 : 08 دی 1399، 11:06 ق‌ظ »
نقل‌قول

این انجمن و انجمن های این چنینی کمتر پیش می آیند وجود داشته باشند. انجمنی که در آن احساس دوست داشتن و احساس دوست داشته شدن به آدم دست می دهد چون زیر بنای  واژه «اوبونتو» از فلسفه اوبونتو در آفریقای جنوبی به معنی «انسانیت نسبت به دیگران» گرفته شده است.
بیایید و قدر لحظات خوب با هم بودن را از دست ندهیم.
هر روز به انجمن سر می زنم تا حرفهای دوستان را بشنوم.

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • سوسیال دموکراسی
    • اولین مرجع آموزش گرافیک با گیمپ
« پاسخ #7 : 08 دی 1399، 11:24 ق‌ظ »
یه بار باCPU  مشکل داره(PCI error) یه بار با دول گرافیک مشکل داره (که اینو هنوز نتونستم حل کنم)!, هنگ کردن،گیرکردن در پخش فیلم، و،و،و ...
درسته که بخشی از باحالی لینوکس مربوط به حل کردن مشکلاتشه اما بعضی از مشکلات به نظرم خیلی سخت یا اصلا حل نمیشن(البته شاید برای من)
از لحاظ پایداری و هنگ نکردن که به نظرم ویندوز بهتر بود(که البته توضیع های لینوکسی از هر لحاظ دیگه‌ی به غیر اون دو مورد از ویندوز بهتره)

حق با شماست. اخیرا به این نتیجه رسیدم که توزیع‌های اصلی اوبونتو اینجور مرگ و مرض دارن. شاید راه‌حل در مهاجرت به توزیع‌های جانبی باشه. مثلا خودم مینت ۲۰ استفاده میکنم بر پایه ۲۰٫۰۴ و تا الان هیچ مشکلی که در اوبونتو بود اینجا نداشتم - یعنی رسما میتونم بگم هییییییچ. zorin os هم گزینه بعدیم بود که از بس مینت اقناع‌کننده بود فرصت نشد برم zorin رو تست کنم.
«زندگی میگن برای زنده‌هاست»

• Full Member
  • *
    • مافیا انلاین
« پاسخ #8 : 08 دی 1399، 06:09 ب‌ظ »
من هم با ویندوز حال میکنم هم با لینوکس. اکثرا روی لینوکس هستم. جدیدا هم اس اس دی وصل کردم باعث شده سرعت روشن و خاموش شدن سیستمم خیلی بهتر بشه و دوال بوت و جا به جایی بین سیستم عامل ها برام خیلی راحت شده. یهو حس ویندوز میاد میرم رو اون.
از اول که لینوکس رو نصب کردم کلی مشکل داشتم کم کم درستشون کردم الان دیگه مشکلات خیلی ریز دارم که به چشم نمیاد.

1-مشکل screen tearing داشتم چنتا روش امتحان کردم یکی جواب داد و کلا حل شد
2-شورتکات خاموش کردن صفحه نمایش نیاز داشتم سرچ کردم دیدم اونم میشه اضافه کرد و اضافش کردم
3-مرورگر اوپرا نمیتونست فیلم های اینستاگرام رو نشون بده، یه فایل رو از مرورگر کرومیموم گرفتم ریختم تو پوشه اوپرا و جلوی بروزرسانی اوپرا رو هم گرفتم که اون فایل رو هربار نیاز نباشه عوض کنم. مشکل حل شد
4-vlc موقع پخش فیلم گاهی هنگ شدید میکرد، یه گزینه ای رو از تو تنظیماتش غیرفعال کردم درست شد
5- دسکتاپ اوبونتو مشکل باگ deselect داشت، غیرفعالش کردم از افزونه ها یه افزونه دسکتاپ دیگه نصب کردم درست شد
6-تقویم فارسی میخواستم یه افزونه دیدم وجود داره نصبش کردم حل شد
7-به پی اچ پی و پایتون نیاز داشتم یکم سرچ کردم و نصبشون کردم حل شد
8-از idm برای دانلود توی ویندوز استفاده میکردم، دیدم برای لینوکس نسخه نداره، یچیز دیگه به اسم fdm نصب کردم و ازش خوشم اومد طوری که تو ویندوز هم اونو با idm جایگزین کردم
9-میکروفون توی اوبونتو بطور پیشفرض نویز رو حذف نمیکرد مثل ویندوز. یکم گشتم دیدم یه گزینه تو خودش داره فقط فعال نیست، فعالش کردم درست شد
10-برای کلاس های آنلاین نیاز به adobe connect بود ولی نسخه لینوکس نداشت. با نصب فلش پلیر یا مرورگر کروم مشکل حل شد
11- از کروم برای کلاس های آنلاین استفاده میکردم ولی نمیتونست میکروفونم رو تشخیص بده. آخر فهمیدم چون سایت دانشگاه https نیست، کروم اجازه نمیده به میک دسترسی داشته باشه. توی یه قسمتی از تنظیمات آدرسشو به عنوان استثنا اضافه کردم درست شد. یکم بعد هم سایت دانشگاه خودش https شد و کلا درست شد
12-یروز دیدم کلاس های آنلاین کلا بالا نمیاد نگو تو سرور یه تغییری داده بودن هرکاری میکردم درست نمیشد. بزرگ ترین مشکلم تا الان همین بود که نزدیک بود مجبور شم برم رو ویندوز ولی در یه راه جل جالب اونم درست شد. به آخر آدرس کلاس ها کلمه &proto اضافه میکنم بدون نیاز به فلش بالا میاد برام با یه رابط کاربری نو. تنها کسی که تو کلاس اینطور میره منم اسممو آبی نشون میده برخلاف بقیه حس خوبیه:)
13- تو ویندوز موقع زدن num lk یا caps lock صدای های مختلف هست که میشه فهمید الان رو چه حالتیه. رو لینوکس چنین چیزی نبود البته گزینشو داشت ولی صداها یکسان بودن زیاد.سرچ کردم دیدم یه افزونه هست نصبش کردم خیلی بهتر از ویندوز مشکلمو حل کرد
14-از paint ویندوز برای چک نویس زیاد استفاده میکردم تو لینوکس بجاش از یه سایت آنلاین استفاده میکنم خوب هست
15- نرم افزار xampp توی اپ ها شورتکات درست نمیکرد سرچ کردم دیدم میشه دستی اضافه کرد. درست شد
و کلی مشکلات دیگه هم داشتم که حل شد و بگم طولانی میشه. ازین مدل مسکلات زیاد هست ولی خداروشکر مسکل جدی ای که سد راه استفاده از لینوکس بشه نداشتم

به نطرم الکی لیست رو بلند کردید بعضی از مشکل ها واقعا میتدین و اصلا مشکل به حساب نمی یاد

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #9 : 08 دی 1399، 07:01 ب‌ظ »
من موندم شما تو انجمن لینوکس چیکار میکنی ? من هر جا دیدم فقط میای سوال پیچ میکنی ایشون اومده مشکلش رو حل کنه نه اینکه بیاد کلا ار مشکلاتی کهراه حل داره فرار کنه اگه بلدی حل کنی مشکلش رو بفرما اگه نیستی چیزی نگو  :)
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

• Full Member
  • *
    • مافیا انلاین
« پاسخ #10 : 08 دی 1399، 07:25 ب‌ظ »
من
من موندم شما تو انجمن لینوکس چیکار میکنی ? من هر جا دیدم فقط میای سوال پیچ میکنی ایشون اومده مشکلش رو حل کنه نه اینکه بیاد کلا ار مشکلاتی کهراه حل داره فرار کنه اگه بلدی حل کنی مشکلش رو بفرما اگه نیستی چیزی نگو  :)
منم موندم

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
« پاسخ #11 : 08 دی 1399، 09:04 ب‌ظ »
عزیز ناراحت نشو .ایشون سوالی نپرسیدن که جوابی داشته باشه.
منم موندم شما چرا به جای کمک به دوستمون که این تایپک رو ایجاد کرده (با اینکه سوالی نپرسیده) ، اومدی به من گیر میدی.
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

• Full Member
  • *
    • مافیا انلاین
« پاسخ #12 : 08 دی 1399، 09:14 ب‌ظ »
منم موندم شما چرا به جای کمک به دوستمون که این تایپک رو ایجاد کرده (با اینکه سوالی نپرسیده) ، اومدی به من گیر میدی.

اخه عزیز اگه اشتباه نکنم تو موضوع های دیگه هم گفته بودی

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #13 : 08 دی 1399، 10:31 ب‌ظ »
چه پلیری؟
« آخرین ویرایش: 08 دی 1399، 10:33 ب‌ظ توسط mrostd »

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #14 : 09 دی 1399، 11:11 ق‌ظ »
ببخشید من منظورم گیر دادن به شما نیست منظورم اینه که شما دارید این دوستمون رو اشتباه راهنمایی میکنید

دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com