انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اصلا مشکلات لینوکس حل شدنین؟  (دفعات بازدید: 2527 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : اصلا مشکلات لینوکس حل شدنین؟
« پاسخ #15 : 09 دی 1399، 11:16 ق‌ظ »
شما چه مشکلی دارید ؟
همینجا بنویسید اینجا برای همینه دیگه
من نمیخواهم بحث رو عوض کنم ولی مثلا وقتی برای اولین بار با ویندوز کار کردید هیچ مشکلی نداشتید؟ همه دارن چون اونجا هم از ویندوز چیزی بلد نبودیم مشکل داشتیم حالا هم باید شما مشکلاتتان رو بگید تا راه حلش پیدا بشه همه مشکلات راه ها دارن ;)
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین --neo--

• Newbie
  • *
  • ارسال: 24
« پاسخ #16 : 09 دی 1399، 11:17 ق‌ظ »
ما ایرانی ها چون میتونیم ویندوز رو رایگان نصب کنیم به نظرم به لینوکس کم لطفی میکنیم. این یک سیستم کامل رایگانه، پشتیبانیشم رایگانه. اصلا انتظار نداشته باشید ک بدون اشکال باشه. البته یک نقاط قوتی داره ک بسته به مصرف شما به چشم میاد. مثلا من پرینترم روی ویندوز واقعا خوب پرینت نمی کنه چون درایور خوبی واسش ننوشته خود شرکتش!!!!! ولی توی لینوکس درایور از شرکتی بهتره. همین الان نسخه هوم ویندوز ۱۳۹ دلاره. پس لینوکس قطعا به سختی هاش می ارزه و تازه اگه حرفه ای باشید میتونید هرکاری خواستید باهاش بکنید. پس دیگه این دوتارو باهم مقایسه نکنید دوستان. به همه هم پیشنهاد می کنم که هم لینوکس رو نگه دارن هم ویندوز. به هر حال از نظر من بزرگ ترین نقطه ی قوت ویندوز بازی هاشه.

آفلاین به یاد سردار دل ها

• Full Member
  • *
  • ارسال: 153
    • مافیا انلاین
« پاسخ #17 : 09 دی 1399، 12:21 ب‌ظ »
ما ایرانی ها چون میتونیم ویندوز رو رایگان نصب کنیم به نظرم به لینوکس کم لطفی میکنیم. این یک سیستم کامل رایگانه، پشتیبانیشم رایگانه. اصلا انتظار نداشته باشید ک بدون اشکال باشه. البته یک نقاط قوتی داره ک بسته به مصرف شما به چشم میاد. مثلا من پرینترم روی ویندوز واقعا خوب پرینت نمی کنه چون درایور خوبی واسش ننوشته خود شرکتش!!!!! ولی توی لینوکس درایور از شرکتی بهتره. همین الان نسخه هوم ویندوز ۱۳۹ دلاره. پس لینوکس قطعا به سختی هاش می ارزه و تازه اگه حرفه ای باشید میتونید هرکاری خواستید باهاش بکنید. پس دیگه این دوتارو باهم مقایسه نکنید دوستان. به همه هم پیشنهاد می کنم که هم لینوکس رو نگه دارن هم ویندوز. به هر حال از نظر من بزرگ ترین نقطه ی قوت ویندوز بازی هاشه.
دقیقا ما ایرانی ها در حق یک ظلم شد که اول از همه ویندوز رو اموزش دادن نه لینوکس

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #18 : 10 دی 1399، 09:25 ب‌ظ »
همه همین جورین یا فقط لینوکس با من و لپتاپم مشکل داره؟
لینوکس با شما و لپ‌تاپتون مشکلی نداره. شما و لپ‌تاپتون با نرم‌افزار آزاد مشکل دارید. اون کارت گرافیک رو اگه نداشتید، تقریباً هیچ مشکلی وجود نداشت، غیر از آشنایی کم خودتون.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Metamorphosis

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 27
    • انجمن فارسی کاربران KDE
« پاسخ #19 : 11 دی 1399، 01:23 ق‌ظ »
لینوکس با شما و لپ‌تاپتون مشکلی نداره. شما و لپ‌تاپتون با نرم‌افزار آزاد مشکل دارید. اون کارت گرافیک رو اگه نداشتید، تقریباً هیچ مشکلی وجود نداشت، غیر از آشنایی کم خودتون.

کاملا موافقم.
معمولا تعدادی از سخت افزارهای خاص (عمدتا از شرکت های انحصار طلب) هستند که درایور متن باز ندارند و کاربر رو دچار مشکل می کنند. مثل محصولات شرکت Nvidia و...

پیشنهاد من اینه که در یک تاپیک سخت افزارهایی که با لینوکس سازگاری دارند، از کارت گرافیک و لپ تاپ گرفته تا پرینتر و اسکنر و... معرفی کنیم. هرکس تجربه خودش با سخت افزارهایی که در اختیار داشته رو به اشتراک بزاره تا راهنمایی برای خرید سخت افزار برای کاربران لینوکس ایرانی باشد.
Choose KDE, Choose Freedom

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #20 : 12 دی 1399، 07:14 ب‌ظ »
پیشنهاد من اینه که در یک تاپیک سخت افزارهایی که با لینوکس سازگاری دارند، از کارت گرافیک و لپ تاپ گرفته تا پرینتر و اسکنر و... معرفی کنیم. هرکس تجربه خودش با سخت افزارهایی که در اختیار داشته رو به اشتراک بزاره تا راهنمایی برای خرید سخت افزار برای کاربران لینوکس ایرانی باشد.
از اون بهتر اینه که پیش از خرید سخت‌افزار، پشتیبانیش از نرم‌افزار آزاد رو از این‌چا بررسی کنیم: https://h-node.org
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین xubuntu4iran

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 748
« پاسخ #21 : 12 دی 1399، 07:23 ب‌ظ »
نقل‌قول
من نزدیک ۵ ماهه اوبونتو رو جایگزین ویندوز کردم و خیلی هم باهاش حال می‌کنم
نسخه اوبونتوت چیه نکنه 20.10 نصب کردی؟

آفلاین mammadnet

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 29
« پاسخ #22 : 14 دی 1399، 12:01 ق‌ظ »
من نزدیک ۵ ماهه اوبونتو رو جایگزین ویندوز کردم و خیلی هم باهاش حال می‌کنم
اما مشکلاتش انقد زیاده که ادم زده می‌شه.
یه بار باCPU  مشکل داره(PCI error) یه بار با دول گرافیک مشکل داره (که اینو هنوز نتونستم حل کنم)!, هنگ کردن،گیرکردن در پخش فیلم، و،و،و ...
درسته که بخشی از باحالی لینوکس مربوط به حل کردن مشکلاتشه اما بعضی از مشکلات به نظرم خیلی سخت یا اصلا حل نمیشن(البته شاید برای من)
از لحاظ پایداری و هنگ نکردن که به نظرم ویندوز بهتر بود(که البته توضیع های لینوکسی از هر لحاظ دیگه‌ی به غیر اون دو مورد از ویندوز بهتره)
چه پلیری؟
با vlc و یا خود پلیر اوبونتو این مشکلات رو داره
تو ویندوز با vlc مشکلی نداشتم

آفلاین mammadnet

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 29
« پاسخ #23 : 14 دی 1399، 12:12 ق‌ظ »
من به خاطر نرمفزار ازاد و ازادی های که لینوکس بهم میده وارد دنیای گنو/لینوکس شدم پس هیچ مشکلی با نرمفزار ازاد ندارم
الانم با این مشکلاتی که داره هنوزم نگهش داشتم و کلی باهاش حال می کنم!!

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
    • کام آرت
« پاسخ #24 : 15 دی 1399، 04:26 ب‌ظ »
با vlc و یا خود پلیر اوبونتو این مشکلات رو داره
تو ویندوز با vlc مشکلی نداشتم

قبلا چند تا از دوستان همچین مشکلی رو داشتن. نمیدونم جواب بده یا نه ولی اولین راه حلی که جواب داده اینه که زمانی که توی صفحه ی لاگ این اوبونتو هستی (وقتی تازه کامپیوتر رو روشن میکنی) روی اون چرخ دنده ی پایین کلیک کنی و از x11 (دقیق یادم نیست چی بود. لیستش رو بزار اینجا بهت میگم) ببریش رو خود اوبونتو (یا برعکس).
راه حل بعدی اش هم اینه که اگه کارت گرافیک انویدیاست بری توی additional drivers و درایورت رو بزاری روی xorg که باطری خیلی خیلی خیلی خیلی کم تری هم مصرف میکنه و همون خروجی رو بهت میده (البته بعضی چیز ها یه کم تغیر میکنه که از نظر منی که همش تو کد و کد نویسی ام زیاد مهم نیست  ;D ).

هرچی هست مشکل از کارت گرافیک هاست. (نه فقط کارت گرافیک ها. هر سخت افزاری که درایورش اپن سورس نباشه.)

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
  • ارسال: 232
« پاسخ #25 : 16 دی 1399، 01:16 ب‌ظ »
من نزدیک ۵ ماهه اوبونتو رو جایگزین ویندوز کردم

منهم دوهفته ایست که دارم با این سیستم عامل کلنجار میرم بلکه پیدا کنم چی به چیه و دارم یواش یواش خسته میشم.
انگار سیستم عاملیه نه برای کار روزانه و مردم عادی بلکه یک وسیله ایست مثل ماشین دست ساز که بعنوان سرگرمی تکنیکی میشه مدام جای وسایلش را عوض کرد آنهم با کلی گرفتاری و ریسک بهم ریختن اصل کارش.
میگن وقتی بیلگیتس خیلی جوان بوده رایانه های آنموقع همانند لینوکس کارمیکردن. و چیزی بنام مانیتور و ماوس وجود نداشته و مدام باید تایپ میکردن تا یک کاری بکنه. سالها این چنین بوده تا کسی مثل جابز(ع) پیداشد و فهمید اگر کامپیوتر همینطور بمانه همه گیر نمیشه.حالا بگمان من اگر لینوکس بخواد همه گیر بشه باید آن ترمینال بازی را حذف کنه.
کسی که وکیله یا پزشک یا کاسب که وقت نداره هرروز بیاد برای هرکار کوچکی صد تا ویدئو آموزشی ببینه و با التماس از کسی بخواد که کمکش کنه.این سیستم عامل تنها بدرد دوستان این فروم میخوره.
کاملا تازه کار و دارای زوبونتو(18.4) و لینوکس مینت(19.3) همراه با ویندوز اکس پی روی دو رایانه ی (32bit).

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #26 : 16 دی 1399، 02:03 ب‌ظ »
سالها این چنین بوده تا کسی مثل جابز(ع) پیداشد و فهمید اگر کامپیوتر همینطور بمانه همه گیر نمیشه.
درود فقط استحضار دارید که مک او اس بر اساس داروینه که بر اساس bsd و unix بوده؟
homebrew توی مک او اس هم تقریبا واجبه
توی لینوکس اگر شما یه کاربر عادی باشید و برای نصب نرم افزار بیاید از software center ها استفاده کنید کی ترمینال رو باز میکنید

به هر حال هزار بار این حرفای تکراری زده شده که صد تاش تو خود انجمنه به قول دوستمون شما درست میگی فردا بشینیم سیستم عاملمون رو پاک کنیم ویندوز نصب کنیم هم نرم افزار هاش بهتر و بیشتره هم خیلی راحت تر و منطقی تره

آفلاین xubuntu4iran

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 748
« پاسخ #27 : 16 دی 1399، 07:11 ب‌ظ »
نقل‌قول
کسی که وکیله یا پزشک یا کاسب که وقت نداره هرروز بیاد برای هرکار کوچکی صد تا ویدئو آموزشی ببینه و با التماس از کسی بخواد که کمکش کنه.این سیستم عامل تنها بدرد دوستان این فروم میخوره.
بیشتر فکر میکنم با روحیات جنسیتت نمی سازه :-X

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #28 : 16 دی 1399، 08:16 ب‌ظ »
بنظر منم nvidia هم منبع بسته داده که خیلیییی خوب میشد اگه آزاد میداد یا حداقل متن باز درایورش هم اینکه کلا یکم بنظر من پشتیبانیش از لینوکس کمتر تا ویندوز نمیدونم لجه کلا یا چون کاربراش کمه یا چی

ویرایش : بحث ترمینال و... دیگه خیلی مسخره بود لینوکس تقریبا خیلی زیاد محیطش خوب شده ولی نمیدونم چرا من با خط فرمانش بعضی کارها رو راحت ترم البته خیلی خوب میشه محیط کاربریش رو بهترم کنن ولی همین الانشم خیلی گرافیکی خیلی زیاد
« آخرین ویرایش: 16 دی 1399، 08:19 ب‌ظ توسط aliiririran »

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
    • کام آرت
« پاسخ #29 : 16 دی 1399، 08:41 ب‌ظ »
ببینید منم اولاش فک میکردم کل لینوکس اینه که بیای توی ترمینال و همش کد بزنی تا کارت پیش بره (اصلا برای همین با لینوکس آشنا شدم  ;D)
ولی همون ویندوزی که اینهمه نازشو میکشید هم ترمینال داره (حالا شاید اسمش ترمینال نباشه و صداش بزنن command line ! یا command prompt یا هر چیز دیگه ای که دوست دارید) که خیلی از کارهاش رو توی ترمینالش میتونید انجام بدید. مثلا تا جایی که من خبر دارم ٬ ویندوز اومده از بسته های لینوکس استفاده کرده و یه نرم افزار به اسم اوبونتو داده بیرون. این اوبونتو فقط یه ترمیناله که میتونید دستورات لینوکسی رو توش وارد کنید مثل دستورات wget ,و حتی دستوری مثل sudo apt install vlcالبته که خودم امتحان نکردم ولی یه همچین چیزی رو شنده ام.

خلاصه ی حرفام اینه که فک نکنید لینوکس فقط خط فرمانه و ویندوز گرافیکی. اتفاقا توی خیلی از قسمت ها لینوکس بهتر از ویندوز کار کرده.

پ.ن.ت : اگه کسی با لینوکس حال نمیکنه اجباری برای استفاده ازش نداره ٬ همونطور که توی چند تا کامنت بالا هم گفتند فاصله ی شما با سیستم عامل مورد علاقتون کمتر از ۲ ساعت هست. (الته بستگی به نوع هارد داره که SSD باشه یا HDD  ;))