انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چند پیشنهاد برای انجمن  (دفعات بازدید: 8759 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
چند پیشنهاد برای انجمن
« : 16 دی 1399، 10:33 ب‌ظ »
سلام
چون میخواستم در رابطه با چند مورد مختلف صحبت کنم عنوان یه مقدار کلی بیان شد ببخشید  :oops:
بعد از چند ماه استفاده از انجمن چند مورد به ذهنم رسید که گفتم انتقال بدم
اولین مورد که چند نفری هم اشاره کردن سیستم جستجوی سایت هست که داره از DDG استفاده میکنه یه سیستم جستجوی داخلی مطمئنا دردسرهایی داره و شاید به دلیل اولویت پایین تر فعلا بهش توجهی نشه ولی گفتنش ضرری نداره
دوم در رابطه با عنوان ها هستش بعضی عنوان ها رو شاید من مثلا به دلیل عدم اطلاعات، تجربه و ... یا فقط یه این علت که اون رو موضوعی بیهوده میدونم دنبال نکنم اما ارسال های جدید اون عنوان رو انجمن به من نشون میده اگر گرینه ای بود که بتونیم بگیم این عنوان رو دنبال می کنیم یا نه به نظرم میتونست مفید باشه
مورد سوم هم که کم اهمیت ترینشون حساب میشه این رده بندی کاربر هاست که بارها گفته شده کسی به اون ها محل نزاره و هر کسی که فکر کنم ۲ ماه هم تو انجمن باشه نا خودآگاه به این ها اهمیت نده ولی برای کاربرایی که تازه اومدن باعث میشه که یه مقدار اسپم بدن
مورد چهارم در رابطه با طراحی سایته که لزوما ایرادی نداره اما اگر ظاهر مدرن تری داشته باشه خب...
همون طور که واضحه من تو این مدت به مشکل خیلی حادی نخوردم

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
    • کام آرت
پاسخ : چند پیشنهاد برای انجمن
« پاسخ #1 : 17 دی 1399، 02:08 ب‌ظ »
به نظر من اگه در خصوص مقام هایی که داده میشه ٬ علاوه بر تعداد ارسال ها به زمان عضویت هم نگاه بشه خیلی از این اسپم ها حل میشه
در مورد ظاهر انجمن هم کاملا موافق ام ٬

پ.ن.ت : از ۴ سال پیش طراحی همینجوری مونده (شاید بتونم بگم فقط چند تا چیز تغیر کردند) ...... کرونا تغیر ژنتیک داد ما هنوز همون ژن ۴ سال پیش رو داریم (البته حق میدم که این موضوعات زیاد مهم نباشه به جند دلیل خیلی مهم)
اولیش اینه که هزینه ی هاست و دامنه انجمن رو چند تا از دوستان انجمن زحمتشو میکش و تغریبا میشه گفت کسی از این انجمن پولی در نمیاره که بخواد خرج همین انجمن بکنه. بعدیش هم از نظر من اینه که کسانی که میتونن ظاهر انجمن رو تغیر بدن این کار رو نمیکنن چون هم برای خودشون هزینه بره هم مشکلات زیادی رو در بر داره

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #2 : 17 دی 1399، 04:49 ب‌ظ »
۱) سیستم جستجوی داخلی (برای خود SMF) داشتیم که غیرفعالش کردیم، چون احتمالا جستجوی فعلی بهتر باشه.
۲) این موضوع پیچیده هستش و نیاز به تغییر SMF داره. ترجیح ما اینه که هیچ تغییری توی SMF ندیم، در غیر اینصورت اگر زمانی وقت نداشته باشیم، می‌تونه به راحتی باعث مرگ انجمن بشه.
۳) یک سیستم امتیازدهی وجود داشت که کلا به همین دلیل حذفش کردیم. شاید بد نباشه اون عنوان کاربری هم برای همه یکسان کنیم.
۴) دنبالش بودیم و حتا یک هزینه‌ای هم براش جمع‌آوری کردیم، ولی فردی نبود که به پایان برسونش. چند نفری شروع کردند و نصفه ولش کردند. چون اولویت بالایی هم نداره، من تا الان زمان لازم رو براش پیدا نکردم که خودم انجام بدم.

در کل اولویت ما اینه که کمترین تغییرات رو بدیم تا سیستم‌ها با کمترین زمان لازم قابل نگهداری باشند و این هم یکی از دلایلی هستنش که این انجمن هنوز زنده مونده.

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
    • کام آرت
« پاسخ #3 : 17 دی 1399، 08:06 ب‌ظ »
در کل اولویت ما اینه که کمترین تغییرات رو بدیم تا سیستم‌ها با کمترین زمان لازم قابل نگهداری باشند و این هم یکی از دلایلی هستنش که این انجمن هنوز زنده مونده.

شاید. اما مردم عقلشون به چشمشونه٬ پس از نظر من تغیر ظاهر میتونه یه انقلاب خیلی بزرگی توی انجمن بر پا کنه.

اینی هم که نیمه کاره ول میکنن و میرن برای اینه که مسئولیتی ندارن. اگر یه کم مردم مسئولیت پذیری بیشتری داشتن خیلی از مشکلات ما حل میشد

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1348
« پاسخ #4 : 17 دی 1399، 09:12 ب‌ظ »
۴) دنبالش بودیم و حتا یک هزینه‌ای هم براش جمع‌آوری کردیم، ولی فردی نبود که به پایان برسونش. چند نفری شروع کردند و نصفه ولش کردند. چون اولویت بالایی هم نداره، من تا الان زمان لازم رو براش پیدا نکردم که خودم انجام بدم.

قالب فعلی الان در دسترسه؟ جایی که بشه سورسش رو گرفت و دید؟
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #5 : 18 دی 1399، 04:24 ب‌ظ »
اینی هم که نیمه کاره ول میکنن و میرن برای اینه که مسئولیتی ندارن. اگر یه کم مردم مسئولیت پذیری بیشتری داشتن خیلی از مشکلات ما حل میشد
کار داوطلبانه هستش، در نتیجه مسئولیتی هم نخواهند داشت :)

قالب فعلی الان در دسترسه؟ جایی که بشه سورسش رو گرفت و دید؟
https://git.launchpad.net/ubuntu-ir-website

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #6 : 18 دی 1399، 07:18 ب‌ظ »
ولی خوب می‌شد اگه یه دکمه "حل شد" برای کسی که تایپک رو باز کرده وجود میداشت و در صورت کلیک روی دکمه هم تایپک بسته (قفل) میشد و هم برچسب "حل شد" می‌خورد،اینطوری هم تایپک های قدیمی هم بالا نمی‌اومدن و هم نیازی نبود که کاربر موضوع تایپک رو ویرایش کنه و بنویسه که حل شد.

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
    • کام آرت
« پاسخ #7 : 18 دی 1399، 07:58 ب‌ظ »
خب به نظرم داوطلبانه بودنش باعث بر مسئولیت نپذیرفتنش نمیشه  ;)

ولی خوب می‌شد اگه یه دکمه "حل شد" برای کسی که تایپک رو باز کرده وجود میداشت و در صورت کلیک روی دکمه هم تایپک بسته (قفل) میشد و هم برچسب "حل شد" می‌خورد،اینطوری هم تایپک های قدیمی هم بالا نمی‌اومدن و هم نیازی نبود که کاربر موضوع تایپک رو ویرایش کنه و بنویسه که حل شد.

در این باره موافقم در این صورت دیگه ناظران انجمن نیاز نیست همش تاپیک هایی که بر اثر سهل انگاری بالا میان رو قفلکنند.

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #8 : 19 دی 1399، 12:54 ق‌ظ »
خب به نظرم داوطلبانه بودنش باعث بر مسئولیت نپذیرفتنش نمیشه  ;)
بستگی داره وقتی مثلا شما درخواست یه کاری رو دارید و من قبولش می کنم یعنی مسئولیت اون کار به عهده منه و اگه انجامش ندم سهل انگاری کردم اما تا قبل از اینکه اون کار رو به عهده بگیرم مسئولیتی هم ندارم
برای مثال وقتی کسی اینجا سوال می پرسه من میتوانم جواب ندم اما اگه مثلا طراحی قالب جدید به من سپرده بشه باید اون رو انجام بدم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #9 : 19 دی 1399، 01:51 ق‌ظ »
این قابلیت رو discourse داره و حتا می‌شه مشخّص کرد که کدوم پاسخ، مشکل رو حل کرده. علاوه بر اون، همهٔ قابلیت‌های دیگه‌ای که دوستان تا حالا گفتن رو هم داره. من هم به شخصه خیلی دوست دارم کل انجمن رو منتقل کنیم به discourse. ولی خب کار خطرناک و زمان‌بریه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #10 : 19 دی 1399، 07:38 ق‌ظ »
ایدهٔ خوبیه، ولی باید دید توی SMF امکان پیاده‌سازیش هست یا نه.

احتمالا در درازمدت تعویض سیستم انجمن کار بهتریه، ولی خب باید زمان و نیروی کافی براش باشه و من در حال حاضر فشار کاری بسیار زیادی دارم. همینطور که دانیال گفت، اگر زمان کافی براش نباشه و یک مدت بهش نرسید، می‌تونه به راحتی منجر به مرگ انجمن بشه. متاسفانه خیلی از دوستان بعد از فعالیت مفیدشون و جایی که می‌تونن کارهایی رو به دست بگیرن، توی سرازیری زندگی میفتند و زمان کمتری برای انجمن دارند. خرده‌ای هم نمیشه بهشون گرفت. ولی در هر صورت به اون سمت پیش خواهیم رفت.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #11 : 19 دی 1399، 03:42 ب‌ظ »
کسی هست که بتونه مسئولیت انتقال انجمن به دیسکورس رو بپذیره؟ اگه باشه، می‌تونیم یه مدّت به صورت آزمایشی با جفتشون بریم جلو تا ببینیم چی می‌شه؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Meis@M

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 82
« پاسخ #12 : 19 دی 1399، 05:59 ب‌ظ »
سلام وقت بخیر
به مدیران محترم و اساتید ارجمند پیامی ارسال کردم و ان شالله اگر موافقت بشه کل سیستم انجمن رو عوض کنیم و مسئولیت کاملش رو هم بر عهده خواهم گرفت تا آخر.

با تشکر

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
    • کام آرت
« پاسخ #13 : 19 دی 1399، 06:19 ب‌ظ »
سلام وقت بخیر
به مدیران محترم و اساتید ارجمند پیامی ارسال کردم و ان شالله اگر موافقت بشه کل سیستم انجمن رو عوض کنیم و مسئولیت کاملش رو هم بر عهده خواهم گرفت تا آخر.

با تشکر

خدایی اگه بتونی که خیلی خوب میشه (منم حاضرم کمک کنم ولی من بیشتر تو زمینه ی اندروید تجربه دارم برای همین زیاد دخالت نمیکنم  :D)

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #14 : 19 دی 1399، 07:30 ب‌ظ »
لینک پوسته رو بالاتر دادم و می‌تونید با ادغام کردن پوسته برای Discourse شروع کنید.
« آخرین ویرایش: 20 دی 1399، 05:45 ق‌ظ توسط nixoeen »