انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب اندروید در کنار اوبونتو (حل شد)  (دفعات بازدید: 853 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Linux lover

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
سلام
می دونم که با پروژه اندروید x86 آشنایید
حالا من رو سیستم یک پارتیشن آزاد هم برای اندروید دارم
میخوام بدونم اگه نصبش کنم، گراب خودش لینوکس لایت رو که تو پارتیشن دومه خواهد شناخت یا باید با فلش لایو گراب رو آپدیت کنم؟
چون فکر کنم این آپدیت گراب لینوکس لایت مشکل داره
چون برای فتوشاپ ویندوز ۱۰ نصب کردم و بعد با لایت لایو گراب رو آپدیت کردم ولی ارور داد
ممنون
ببخشید اگه یکم گیج بازی در آوردم😅
« آخرین ویرایش: 22 دی 1399، 02:18 ب‌ظ توسط mobinb »
لینوکس تقریبا چند قرن جلوتر از ویندوزه

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : نصب اندروید در کنار اوبونتو
« پاسخ #1 : 21 دی 1399، 08:20 ب‌ظ »
بله اگه نصبش کنید بعدش باید با فلش لایو گراب آپدیت کنید مگه اینکه خود اندروید x86 گراب داشته باشه (از اندروید x86 هیچی نمیدونم  ;D) و اونکه میگین که گراب موقع آپدیت کردن ارور داده، شاید به خاطر این بوده باشه که پارتیشن بوت جدا داشتین و mount نکرذین (خودمم وقتی تازه‌کار بودم، بعد نصب لینوکس، ویندوز نصب کردم ولی بعدش هر کاری کردم نتونستم گراب درست کنم تا اینکه فهمیدم اگه پارتیشن بوت جداست باید موقع نصب گراب mount بشه)
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین Linux lover

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 21 دی 1399، 08:55 ب‌ظ »
نه
من اولین کاری که بعد بالا اومدن لینوکس میکنم ماونت کردن فایل سیستمهاست
ولی گراب باز ارور داد

اندروید x86 هم یک توزیع از لینوکس هست که واقعا عالیه برا سیستمای ضعیف و قدیمی
مثلا من یه سیستم واقعا ضعیف داشتم با سرعت عالی و خوب اندروید ۸ رو روش استفاده میکردم همراه با گوگل و برنامه ها و...
ولی اون سیستم هم ویندوز xp داشت
متاسفانه گراب نشناخت

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
« پاسخ #3 : 21 دی 1399، 10:09 ب‌ظ »
سلام
اول که پیشنهاد میکنم پونیکس او اس رو هم برسی کنید، به نظر من گزینه بهتری نسبت به اندروید x86 هست.
بعد هنگام نصب اندروید میپرسه که گراب رو نصب کنه یا خیر.شما خیر رو بزن تا نصب نکنه. بعد برو تا لینوکس لایت اونجا اپدیت گراب رو بزن و اگه اندروید رو نشناخت میتونی دستی اندروید x86 رو بهش معرفی کنی.
در ضمن بنظرم اندروید x86 از گراب نسخه یک استفاده میکنه(برسی نکردم قبلا میخواستم نصب کنم اینطوری بود) اینو گفتم که اگه خاستی هنگام نصب اندرود گراب رو هم نصب کنی یه برسی کنی
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #4 : 21 دی 1399، 10:13 ب‌ظ »
سلام
اول که پیشنهاد میکنم پونیکس او اس رو هم برسی کنید، به نظر من گزینه بهتری نسبت به اندروید x86 هست.
سلام
من خودم که با x86 مشکل داشتم ولی فکر کنم مزیتی که شما دارید میگید برای اینه که به روز تره درست میگم؟

آفلاین Linux lover

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 21 دی 1399، 10:17 ب‌ظ »
سلام
بعد هنگام نصب اندروید میپرسه که گراب رو نصب کنه یا خیر.شما خیر رو بزن تا نصب نکنه. بعد برو تا لینوکس لایت اونجا اپدیت گراب رو بزن و اگه اندروید رو نشناخت میتونی دستی اندروید x86 رو بهش معرفی کنی.
در ضمن بنظرم اندروید x86 از گراب نسخه یک استفاده میکنه(برسی نکردم قبلا میخواستم نصب کنم اینطوری بود) اینو گفتم که اگه خاستی هنگام نصب اندرود گراب رو هم نصب کنی یه برسی کنی

ببخشید
با تشکر
من سیستمم یکم ضعیفه
میترسم فونیکس رو نکشه
Pentium 4 E5700 3GHz
DDR3 2GB 1333MHz
من اندروید اکس ۸۶ رو امتحان کردم رو این
خوب هم جواب داده
فقط و فقط مشکلم کششه

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
    • Mastodon
« پاسخ #6 : 21 دی 1399، 10:24 ب‌ظ »
نه من برای اینکه استفاده ازش راحت هست میگم .مثل یه اندروید خام نیست که فقط یه برنامه رو در روی صفحه اجرا کنه.(بنظرم اندرویدx86 اینطوریه) میتونه چندین برنامه رو روی صفحه اجرا کنه و عرض و طولشون رو کوچیک بزرگ کنه.
مثلا دوتا کلش اف کلنز رو بقل هم تو یه صفحه اجرا کنه.

بعد یه منوبار هم داره که پایین صفحه هست مانند بقیه سیستم های دسکتاپ و چند تا برنامه پیشفرض هم داره که کار استفاده رو راحت میکنه.
مثلا خودش یه مدیرفایل داره که فایل سیستم ntfs رو میشناسه. که بنظرم اندرویدx86 اینطور نیست.

در ضمن من با رام دو گیگ و سی پی یو ۲.۴ گیگاهرتز به راحتی دوتا کلش رو اجرا میکردم و از اوبونتو و ویندوز هم روان تر اجرا میشد.
قبل از اون اندرودx86 رو امتحان کرده بودم و کند بود.
« آخرین ویرایش: 21 دی 1399، 10:26 ب‌ظ توسط Issac »

آفلاین Linux lover

• Newbie
  • *
« پاسخ #7 : 21 دی 1399، 10:28 ب‌ظ »
نه من برای اینکه استفاده ازش راحت هست میگم .مثل یه اندروید خام نیست که فقط یه برنامه رو در روی صفحه اجرا کنه.(بنظرم اندرویدx86 اینطوریه) میتونه چندین برنامه رو روی صفحه اجرا کنه و عرض و طولشون رو کوچیک بزرگ کنه.
مثلا دوتا کلش اف کلنز رو بقل هم تو یه صفحه اجرا کنه.

بعد یه منوبار هم داره که پایین صفحه هست مانند بقیه سیستم های دسکتاپ و چند تا برنامه پیشفرض هم داره که کار استفاده رو راحت میکنه.
مثلا خودش یه مدیرفایل داره که فایل سیستم ntfs رو میشناسه. که بنظرم اندرویدx86 اینطور نیست.

در ضمن من با رام دو گیگ و سی پی یو ۲.۴ گیگاهرتز به راحتی دوتا کلش رو اجرا میکردم و از اوبونتو و ویندوز هم روان تر اجرا میشد.
قبل از اون اندرودx86 رو امتحان کرده بودم و کند بود.
خیلی ممنون
صبح خودم یکم در موردش سرچ میکنم ببینم شاید نسخه های قدیمی باشه که هنوز پشتیبانی بشه
خیلی زحمت شد
ممنون
ی مشکل بزرگ هم که دسترسی ب فایلا بود حل شد

بیشتر وقتا تجربه بهتر از سرچه

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 405
  • سیستم عامل : ننه اوبونتو
« پاسخ #8 : 21 دی 1399، 11:11 ب‌ظ »
نه
ولی گراب باز ارور داد

مثلا من یه سیستم واقعا ضعیف داشتم با سرعت عالی و خوب اندروید ۸ رو روش استفاده میکردم همراه با گوگل و برنامه ها و...
متاسفانه گراب نشناخت
اگه هدفتون اینه که روی سیستم قدیمی جواب بده می تونید از lubuntu 16 استفاده کنید من دیروز داشتم تستش میکردم روی یه لپتاپ قدیمی در حالت بیکاری فقط دویست و سی و خورده ای رم استفاده می کرد خیلی سبکه و خب در واقع همون اوبونتو هست با دسکتاپ lxde البته نسخه های جدیدترش از lxqt استفاده می کنن حتما تستش کنید
دوره lpic1 آقای پیمان هوشمندی راد برای علاقه مندان به لینوکس (مجانی):
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=152339.0

آفلاین Linux lover

• Newbie
  • *
« پاسخ #9 : 22 دی 1399، 09:28 ق‌ظ »
نه
ولی گراب باز ارور داد

متاسفانه گراب نشناخت
اگه هدفتون اینه که روی سیستم قدیمی جواب بده می تونید از lubuntu 16 استفاده کنید من دیروز داشتم تستش میکردم روی یه لپتاپ قدیمی در حالت بیکاری فقط دویست و سی و خورده ای رم استفاده می کرد خیلی سبکه و خب در واقع همون اوبونتو هست با دسکتاپ lxde البته نسخه های جدیدترش از lxqt استفاده می کنن حتما تستش کنید

من خودم لوبونتو رو امتحان کردم ولی از بین توزیع های سبک من به شخصه لینوکس لایت رو معرفی میکنم که بر پایه اوبونتو هستش
ولی من یک توزیع میخوام که بتونم apk روش نصب کنم

آفلاین moheb2000

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 297
  • Hello, World
    • mebrahimi.ir
« پاسخ #10 : 22 دی 1399، 12:00 ب‌ظ »
نه
ولی گراب باز ارور داد

متاسفانه گراب نشناخت

من خودم لوبونتو رو امتحان کردم ولی از بین توزیع های سبک من به شخصه لینوکس لایت رو معرفی میکنم که بر پایه اوبونتو هستش
ولی من یک توزیع میخوام که بتونم apk روش نصب کنم

استفاده از اندروید x86 بسیار عالیه و شما فقط کافیه نصبش کنی و بعد گرابو آپدیت کنی. هر چند خودش هم اگه خواستی برات گراب رو نصب میکنه. یه مشکلی که داره من متوجه شدم اکثر بازی های اندروید روش نصب نمیشه و به خاطر همین یه مقدار تحقیق کردم. یه مشکلی که هست اینه که بعضی بازی ها و برنامه ها هستن که از لابرری های نیتیو ARM استفاده میکنن و چون اکثر لپ تاپ ها amd x86_64 هست اون بازی ها و برنامه ها روشون اجرا نمیشه.
البته شاید روی سیستم شما مشکلی نداشته باشه ولی حداقل روی لپ تاپ من کار نکرد. حتی با virtualbox. شاید هم دلیل دیگه ای داشته ولی خب من نتونستم دلیل اصلی رو پیدا کنم

آفلاین Linux lover

• Newbie
  • *
« پاسخ #11 : 22 دی 1399، 12:19 ب‌ظ »
ممنون از همه عزیزان
من فونیکسو دان کردم
بوتش کردم از رو فلش
مهمترین چیزی که میخواستم رو نداشت
وصل شدن به اینترنت با لن
ولی اندروید x86 خوبه
به نت هم وصل میشه
برای امتحان امروز نسخه ۶۴ رو دان کردم
وقتی بوت میشه فقط ی صفحه سیاه و ...
هیچی
ولی نسخه ۳۲ بیت خوب کار میکنه

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
    • Mastodon
« پاسخ #12 : 22 دی 1399، 12:24 ب‌ظ »
اگه مشکلتون حل شده به عنوان تایپک یه "حل شده" اضافه کنید.
بعد من از فونیکس او اس از کابل لن برای استفاده از اینترنت استفاده میکنم. برای من که مشکلی نداشت.

آفلاین Linux lover

• Newbie
  • *
پاسخ : نصب اندروید در کنار اوبونتو (حل شد)
« پاسخ #13 : 22 دی 1399، 02:18 ب‌ظ »
بازم ممنون از همه دوستان