انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل خیلی عجیب همگام نصب اوبونتو (حل شد)  (دفعات بازدید: 1329 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
سلام
من یک مشکل هنگام نصب اوبونتو دارم اوبونتو رو از سایت اصلی دانلود کردم و بوت کردم مراحل رو پیش رفتم تا به پارتیشن بندی رسیدم قبلاً مانجارو داشتم  پارتیشن اون ۳۸ گیگ بود هشت گیگ به home  دادم بقیه رو به root ادامه دادم داشت نصب میشد که اخراش پیام ارور داد بعد نوشت نصاب فرو پاشید بعد نوشت که پنجره رو ببندید تا مشکل رو گذارش کنیم من هم بستم تو عکس هم معلومه بعد که کارش تموم شد فایرفاکس با سایت اوبونتو باز شد بعد بستنش بقیه هم معلومه تو عکس ها
حجم عکس ها زیاد بود لینک می‌زارم
https://drive.google.com/file/d/1-lpSyg4JDTvEHb-0v1EeHHsb1k1cVSMN/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1-gt5ljiyA9ESoxa523BX2OTYKPF7p98h/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1-qBfHF62hY5pmFhp4iPIN2e4GPvxQqDP/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1-Yl_YdotvikTH1eol__sLuqh1aQaNcOr/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1-UlJzSQIxZHzClvJH28NKNVxaYeAQwa4/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1-QVmlmvNVVfX4ZWz83N4KX2_fD1QpEae/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1-IAzk_DUXHEKWTrTnXBxV9pkAUGf6-5h/view?usp=drivesdk

عکس ها رو به ترتیب گذاشتم لطفاً سریع کمک کنید :'(
« آخرین ویرایش: 28 دی 1399، 12:38 ب‌ظ توسط Mehr32 »
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
الان اوبونتو براتون نصب شده؟
وقتی اوبونتو رو بالا میارید اون خطا ها رو میده؟ درسته؟
بهتر نیست شما اصلا پارتیشن بندی نکنید. یعنی همه اون 38 گیگ رو به روت بدین اینطوری خیلی بهتره تا اینکه فقط هشت گیگ به هوم بدین.
من این مشکل رو نداشتم ولی احتمالا از پارتیشن بندی باشه.
عنوان تایپک رو هم اشتاب نوشتید اگه دوست داشتید اصلاح کنید
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین SLACKER

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 868
فکر کنم پارتیشن efi با  فلگ esp باید بسازید اگه uefi دارید
اسلکور

آفلاین mah_diar

• Full Member
  • *
  • ارسال: 227
اوبونتو 20.10 رو می خوای نصب کنی درسته؟
ایراد از پارتیشن بندی نیست. خود نصاب مشکل داره ( iso هم درسته). اوبونتو 20.04 بارگیری کن دوباره سعی کن نصب کنی. برای اطمینان اینترنت رو هم قطع کن. دیگه فکر نکنم مشکلی پیش بیاد.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
الان سیستم رو روشن کردم درسته نصب شده خوب هم کار می‌کنه
این ارور ها رو وقتی میداد که نصب تموم شده بود ولی نمیدونم برای چی بود ???
ارور ها همراه با ترجمه به ترتیب

Executing 'grub-install/dev/sda' failed. This is a fatal error.

اجرای "grub-install / dev / sda" انجام نشد.  این یک خطای مهلک است.

بعد از این که ارور بالا رو تایید کردم نوشت نصب موفق بود و گفته بود که برای اجرای اوبونتو راه اندازی مجدد کنید
ولی زیر این پنجره این بود  :o

نصاب فرو پاشید مناسعیم ، نسب ناموفق بود . بعد از بستن این پنجره ، به شما اجازه می دهیم یک مشکل را با استفاده از ابزار یکپارچه ی گزارش مشکلات صبت کنید . این عمل ، اطلاعاتی را در مورد سامانه و فرایند نصب شما جمع آوری می کند . جزئیات برای ردیاب مشکلات ارسال خواهند شد و یک توسعه دهنده در اسرع وقت به مشکل رسیدگی خواهد کرده
پنجره رو بستم و برنامه ای باز شد و گذارش رو فرستاد
بعد از این گذارش این ارور رو داد.

"Install Ubuntu 20.10" is not responding. You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.

"نصب اوبونتو 20.10" پاسخ نمی دهد.  می توانید مدتی کوتاه منتظر بمانید تا ادامه یابد یا اینکه برنامه را مجبور به ترک کامل کنید.

The installer encountered an unrecoverable error. A desktop session will now be run so that you may investigate the problem or try installing again.

نصب کننده با خطای غیرقابل بازیابی روبرو شد.  اکنون یک جلسه دسک تاپ اجرا می شود تا بتوانید مشکل را بررسی کنید یا دوباره نصب کنید.
بعد چند ثانیه این ارور رو داد
Oh no! Something has gone wrong. A problem has occurred and the system can't recover. Please log out and try again

وای نه!  مشکلی پیش آمده است  مشکلی پیش آمده است و سیستم نمی تواند بازیابی شود.  لطفاً از سیستم خارج شوید و دوباره امتحان کنید.
تایید که کردم
Oh no! Something has gone wrong. A problem has occurred and the system can't recover. Please log out and try again.

وای نه!  مشکلی پیش آمده است  مشکلی پیش آمده است و سیستم نمی تواند بازیابی شود.  لطفاً از سیستم خارج شوید و دوباره امتحان کنید.

Oh no! Something has gone wrong. A problem has occurred and the system can't recover. Please contact a system administrator

وای نه!  مشکلی پیش آمده است  مشکلی پیش آمده است و سیستم نمی تواند بازیابی شود.  لطفاً با یک مدیر سیستم تماس بگیرید

بعد هم سیستم رو خاموش کردم
خلاصه هرچی ارور داشت به ما چسبوند ولی هیچ مشکلی هم پیش نیومد :D

من نفهمیدم این همه ارور برای چی بود ولی اگه شما فهمیدین بگید ماهم بفهمیم ;D ???
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
    • کام آرت
اره تا جایی که یادمه برای هر کسی که خواستم اوبونتو 20.10 رو نصب کنم یا همون اول ارور گراب رو میداد ٬ یا موقع نصب (مثل مال شما) ٬ یا بعد از نصب و ری اسارت کردن.
مطمئن نیستم اما اگه میخوای 20.10 نصب کنی ٬ اول 20.04 رو بگیر (چون به احتمال زیاد مشکلی برای نصبش نداری.) بعد آپگرید کن به 20.10. بهترین روش همینه

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
لطفاً افراد انجمن رو به زیردامنه‌های گوگل که موجب کارگذاشتن پرونده‌های کوکی در سیستمشون می‌شه، نفرستید.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mah_diar

• Full Member
  • *
  • ارسال: 227
لطفاً افراد انجمن رو به زیردامنه‌های گوگل که موجب کارگذاشتن پرونده‌های کوکی در سیستمشون می‌شه، نفرستید.
بله اتفاقا من هم با استفاده از پنجره خصوصی لینک ها رو باز کردم.
به بقیه هم پیشنهاد می کنم در چنین مواقع از پنجره ناشناس استفاده کنند که نه کوکی و نه چیز دیگه ای ذخیره بشه.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
بله حتما :)

آفلاین mahdi26

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 45
اره تا جایی که یادمه برای هر کسی که خواستم اوبونتو 20.10 رو نصب کنم یا همون اول ارور گراب رو میداد ٬ یا موقع نصب (مثل مال شما) ٬ یا بعد از نصب و ری اسارت کردن.
مطمئن نیستم اما اگه میخوای 20.10 نصب کنی ٬ اول 20.04 رو بگیر (چون به احتمال زیاد مشکلی برای نصبش نداری.) بعد آپگرید کن به 20.10. بهترین روش همینه
اگه از 20.04 به 20.10 اپگرید کنیم تقریبا چقدر حجم اینترنت نیاز داره؟

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
من اپگرید نکردم ولی اینجا روشش رو نوشته ولی ندیدم حرفی از اینترنت بزنه
https://websetnet.net/fa/ubuntu-20-10-released-how-to-upgrade-from-ubuntu-20-04-to-ubuntu-20-10/

آفلاین alitoos23

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132

سلام منم  این مشکل رو دارم اخرم هم نفیدم از چی ؟ برای همین مجبورم 20.04 نصب کنم بعد بعد با do-release-upgrade ابدیت کنم به 20.10 فکر کنم تا اونجاای گه یادم حدود 850 مگ ابدیت کرد . موقعی که بزنید خودش میگه چه قدر

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *

سلام منم  این مشکل رو دارم اخرم هم نفیدم از چی ؟ برای همین مجبورم 20.04 نصب کنم بعد بعد با do-release-upgrade ابدیت کنم به 20.10 فکر کنم تا اونجاای گه یادم حدود 850 مگ ابدیت کرد . موقعی که بزنید خودش میگه چه قدر
الکی  ارور میداد :'(  ولی درست نصب شد ;D

آفلاین mahdi26

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 45
نقل‌قول
ممنون