انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: راه حلی برای خلاصی از فریز شدن کل سیستم  (دفعات بازدید: 751 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین farzad3342

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 48
سلام
نمیدونم براتون پیش اومده یا نه. همه چیز عادیه دارید کاری انجام میدید فیلمی می بینید یا تو اینترنت جستجو میکنید که یهو سیستم کلا فریز میشه و هیچی کار نمیکنه تا اینکه مجبور شید سیستمو
از برق بکشید یا ریستارت دستی کنید.
اصلا معلوم نیست چیه و چرا. دلایل زیادی میتونه داشته باشه که احتمالا نیاز به بررسی و... داره.
ولی همین اتفاق ممکنه به سخت افزار صدمه برسونه.مثل هارد دیسک! چون برام پیش اومده
یکی از عواملی که از توزیعهای لینکوسی کمی دوری میکنم همین مسئله هست.
بنظرتون راهی هست بشه این مشکلو بجز قطع برق و خاموش کردن حلش کرد؟ چرا یهو قفل میکنه؟

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
پاسخ : راه حلی برای خلاصی از فریز شدن کل سیستم
« پاسخ #1 : 02 بهمن 1399، 10:55 ق‌ظ »
از لحاظ سخت‌افزار بررسی کنید که قطعات مشکلی نداشته باشند. خصوصا کارت گرافیکتون رو. لاگ‌های سیستم رو هم بررسی کنید شاید موردی ثبت شده باشه که بتونه به حل مشکل کمک کنه. میتونید اینکار رو با journalctl انجام بدید یا یک نگاهی به اینجا بندازید.

/var/log/syslog
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #2 : 02 بهمن 1399، 11:13 ق‌ظ »
من تا به حال همچین مشکلی ندیدم احتمالا همونطور که گفتند از توی لاگ بتونید اطلاعات راهگشایی پیدا کنید
اما من به نظرم همچنین مشکلی احتمالا از دو جا میتونه باشه اول کارت گرافیک و درایورش دوم میزکار میتونید برای اطمینان یه مدیر پنجره سبک کنار میز کارتون نصب کنید و ببینید با اون هم همچنین مشکلی دارید یا نه (i3 و openbox از بهترین گزینه ها هستند)

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #3 : 02 بهمن 1399، 02:36 ب‌ظ »
سلام
نمیدونم براتون پیش اومده یا نه. همه چیز عادیه دارید کاری انجام میدید فیلمی می بینید یا تو اینترنت جستجو میکنید که یهو سیستم کلا فریز میشه و هیچی کار نمیکنه تا اینکه مجبور شید سیستمو
از برق بکشید یا ریستارت دستی کنید.
اصلا معلوم نیست چیه و چرا. دلایل زیادی میتونه داشته باشه که احتمالا نیاز به بررسی و... داره.
ولی همین اتفاق ممکنه به سخت افزار صدمه برسونه.مثل هارد دیسک! چون برام پیش اومده
یکی از عواملی که از توزیعهای لینکوسی کمی دوری میکنم همین مسئله هست.
بنظرتون راهی هست بشه این مشکلو بجز قطع برق و خاموش کردن حلش کرد؟ چرا یهو قفل میکنه؟
این مشکل رو زمانی که صاحب یه کارت گرافیک با چیپست انویدیا بودم داشتم، تنها چیزی که مشکلم رو حل کرد تغییر کارت گرافیکم با amd بود.

آفلاین farzad3342

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 48
« پاسخ #4 : 02 بهمن 1399، 03:23 ب‌ظ »
با تشکر از تمام دوستان
مسئله اینه چرا راه دیگه برای نجات از این حالت جز فشردن دکمه خاموش سخت افزاری نیست؟ این یک ضعف بزرگه.
من هیچ این مشکلو تو ویندوز نداشتم. گاهی هنگ میکرد ولی با باز کردن تسک منیجر ctrl alt del  چیزی که باعثش بودو بست.

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
  • ارسال: 232
« پاسخ #5 : 02 بهمن 1399، 04:35 ب‌ظ »
با تشکر از تمام دوستان
مسئله اینه چرا راه دیگه برای نجات از این حالت جز فشردن دکمه خاموش سخت افزاری نیست؟ این یک ضعف بزرگه.
من هیچ این مشکلو تو ویندوز نداشتم. گاهی هنگ میکرد ولی با باز کردن تسک منیجر ctrl alt del  چیزی که باعثش بودو بست.
[/quote

درود.

منهم همین مشکل را روی یک رایانه دیگه دارم. حالا این مشکل نادره یا عجیب نمیدانم ولی تا زمانیکه به اینترنت وصل نیستم و مرورگر را بازنکردم همه چیز سالم و روان کار میکنه ولی کمی بعد از وب گردی و مخصوصا اینکه بخواهم موضوعی پست کنم یا کامنتی بگذارم چنان یخ میزنه که جز با دکمه کار دیگری نمیشه کرد.اول فکرمیکردم بخاطر فایرفاکس باشه ولی ویوالدی را هم که گذاشتم باز همین حالت پیش میاد.
کاملا تازه کار و دارای زوبونتو(18.4) و لینوکس مینت(19.3) همراه با ویندوز اکس پی روی دو رایانه ی (32bit).

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #6 : 02 بهمن 1399، 04:46 ب‌ظ »
درود.

منهم همین مشکل را روی یک رایانه دیگه دارم. حالا این مشکل نادره یا عجیب نمیدانم ولی تا زمانیکه به اینترنت وصل نیستم و مرورگر را بازنکردم همه چیز سالم و روان کار میکنه ولی کمی بعد از وب گردی و مخصوصا اینکه بخواهم موضوعی پست کنم یا کامنتی بگذارم چنان یخ میزنه که جز با دکمه کار دیگری نمیشه کرد.اول فکرمیکردم بخاطر فایرفاکس باشه ولی ویوالدی را هم که گذاشتم باز همین حالت پیش میاد.

hardware accelerated رو در مرورگر مورد استفاده غیرفعال بفرمایید احتمالا مشکلتون حل خواهد شد.

با تشکر از تمام دوستان

گمان بنده این هست که مشکل شما سخت‌افزاری هست به همین خاطر نمی‌تونید راحت از وضعیت موجود خارج بشید.
« آخرین ویرایش: 02 بهمن 1399، 04:47 ب‌ظ توسط M!lad »
..I feel no fault for the fault I feel..