انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اوبونتو بالا نمیاد (حل شد)  (دفعات بازدید: 2331 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
پاسخ : اوبونتو بالا نمیاد
« پاسخ #15 : 26 اسفند 1399، 12:20 ب‌ظ »
خروجی؟
lsblk

خروجی دستور موردنظر:

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
« پاسخ #16 : 26 اسفند 1399، 12:30 ب‌ظ »
از درایور‌های انحصاری انویدیا استفاده می‌کنید؟ اگه نه بهتره اونها رو نصب کنید ببینید فرقی نمی‌کنه
اگه درایور‌های انحصاری دارید، شاید با نصب دوباره مشکل حل بشه.
شاید این دستور بتونه کاری بکنه.
sudo dpkg --configure -a

من دستورات شما رو انجام دادم. خطای قبلی گویا skeep میشود ولی روی لوگوی اوبونتو گیر میکنم. تصاویر رو براتون پیوست میکنم.
توی عکس اول میتوانید تغییرات صفحه خطا رو نسبت به اولی ببینید.

عکس دوم هم که بعد از گذشتن از خطا هست که روی لوگو گیر میکند. تشکر

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1446
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #17 : 26 اسفند 1399، 03:10 ب‌ظ »
سلام دوستان. من وسط کار با اوبونتو یک مرتبه یک صفحه سیاه آمد با این عنوان dev/sda6: clean, 800380/4276224 files, 9019935/17090048 blocks و هرچی منتظر موندم درست نشد. حتی به محیط tty هم درسترسی نداشتم. با Ctrl+Alt+Delete راه اندازی مجدد کردم. ولی باز بعد از لوگوی اوبونتو به همان صفحه رسیدم. که با منتظر موندن به جایی نرسیدم. یکی دو روز گذشته خیلی جستجو داشتم. هرکسی داستان خودش رو تعریف کرده. که هیچ کدوم روی سیستم من جواب نداد. آخرین نسخه LTS رو استفاده میکنم. به روز بودم. کارت گرافیک nvidia دارم. هارد SSD 240G دارم. از دوستان مطلع اگر کسی میتونه کمک کنه که خیلی درگیر هستم. کار و زندگیم معطل مونده. با تشکر
درضمن، توی اون لحظه برنامه vsftp رو نصب کرده بودم و داشتم برای انتقال قایل پیکربندی میکردم. یه یوزر جدید ساخته بودم. آمدم به پوشه به اشتراک گذاشته شده دسترسی بدم که یک دفعه این اتفاق افتاد...

سلام مشکل از هارده
عزبزان زیاد درگیر نشین
هارد عوض کن اوکی میشه

البته من طبق تجربه خودم میگم رفتی ۵ ملیون هارد خریدی درست نشد نیای به من بگی خسارت بده😂

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
« پاسخ #18 : 26 اسفند 1399، 05:43 ب‌ظ »
سلام دوستان. من وسط کار با اوبونتو یک مرتبه یک صفحه سیاه آمد با این عنوان dev/sda6: clean, 800380/4276224 files, 9019935/17090048 blocks و هرچی منتظر موندم درست نشد. حتی به محیط tty هم درسترسی نداشتم. با Ctrl+Alt+Delete راه اندازی مجدد کردم. ولی باز بعد از لوگوی اوبونتو به همان صفحه رسیدم. که با منتظر موندن به جایی نرسیدم. یکی دو روز گذشته خیلی جستجو داشتم. هرکسی داستان خودش رو تعریف کرده. که هیچ کدوم روی سیستم من جواب نداد. آخرین نسخه LTS رو استفاده میکنم. به روز بودم. کارت گرافیک nvidia دارم. هارد SSD 240G دارم. از دوستان مطلع اگر کسی میتونه کمک کنه که خیلی درگیر هستم. کار و زندگیم معطل مونده. با تشکر
درضمن، توی اون لحظه برنامه vsftp رو نصب کرده بودم و داشتم برای انتقال قایل پیکربندی میکردم. یه یوزر جدید ساخته بودم. آمدم به پوشه به اشتراک گذاشته شده دسترسی بدم که یک دفعه این اتفاق افتاد...

سلام مشکل از هارده
عزبزان زیاد درگیر نشین
هارد عوض کن اوکی میشه

البته من طبق تجربه خودم میگم رفتی ۵ ملیون هارد خریدی درست نشد نیای به من بگی خسارت بده😂

سلام
اینکه مشکل میتواند از هارد باشد را خودم هم محتمل میدانم. ولی امکانش کمتر است. چون الان با دیسک زنده که بالا میام، درایوهایم و اطلاعاتم همه هستند. جیزی که حرف شما رو مقداری صحه میگذارد،‌این هست که فایلهای مدیا روی هارد اجرا نمیشوند. باید کپی کنم تو فلش و از آنجا اجرا کنم. باز بنظرم اگر مشکل هم از هارد باشد، با یک فرمت کردن درست بشود. چون درایوهایم هستند. اطلاعاتم همه هستند. حالا اگر به آنجا هم برسم، فکری خواهم کرد...

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1253
« پاسخ #19 : 26 اسفند 1399، 06:59 ب‌ظ »
با توجه به تصاویری که ارسال کردید

* پست اول: افراز sda6 مشکل دارد.
* خروجی lsblk: افراز ریشه (root) روی sda6 است.

درمحیط راه‌انداز زنده اوبونتو دستور زیر را اجرا کنید و خروجی را قرار دهید.
fsck /dev/sda6
بررسی کنید در راه‌انداز زنده می‌توانید فایل روی این افراز بنویسید یا بخوانید؟

مدتی روی هارد دیسک معیوب توزیع نصب کرده بودم هربار که مشکل پیدا می‌کرد با ابزار fsck درست می‌شد.

به نظرم تاپیک‌های مشابه و لینک‌های مرتبط را ببنید و با حوصله پیش بروید عموما این اشکالات برطرف شدنی است.

« آخرین ویرایش: 26 اسفند 1399، 07:49 ب‌ظ توسط esmaeelE »

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
« پاسخ #20 : 27 اسفند 1399، 03:33 ب‌ظ »
با توجه به تصاویری که ارسال کردید

* پست اول: افراز sda6 مشکل دارد.
* خروجی lsblk: افراز ریشه (root) روی sda6 است.

درمحیط راه‌انداز زنده اوبونتو دستور زیر را اجرا کنید و خروجی را قرار دهید.
fsck /dev/sda6
بررسی کنید در راه‌انداز زنده می‌توانید فایل روی این افراز بنویسید یا بخوانید؟

مدتی روی هارد دیسک معیوب توزیع نصب کرده بودم هربار که مشکل پیدا می‌کرد با ابزار fsck درست می‌شد.

به نظرم تاپیک‌های مشابه و لینک‌های مرتبط را ببنید و با حوصله پیش بروید عموما این اشکالات برطرف شدنی است.

متاسفانه fsck جواب نداد...
توی این مدت با این قضیه read only هم درگیری داشتم. من نتوانستم کاری از پیش ببرم. باز دارم جستجو میکنم. تشکر
« آخرین ویرایش: 27 اسفند 1399، 07:00 ب‌ظ توسط Fadaei.a »

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1253
« پاسخ #21 : 28 اسفند 1399، 01:49 ق‌ظ »
این‌که جواب نداد کمکی به حل مشکل شما نمی‌کند.
خروجی اجرای فرمان را ارسال کنید.

برای مشکل فقط خواندنی بودن افرازها خروجی فرمان زیر را ارسال کنید.
cat /etc/fstab
و بگویید کدام افراز فقط خواندنی شده است.

پیوندها را مطالعه کردید؟

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
« پاسخ #22 : 29 اسفند 1399، 11:35 ق‌ظ »
این‌که جواب نداد کمکی به حل مشکل شما نمی‌کند.
خروجی اجرای فرمان را ارسال کنید.

برای مشکل فقط خواندنی بودن افرازها خروجی فرمان زیر را ارسال کنید.
cat /etc/fstab
و بگویید کدام افراز فقط خواندنی شده است.

پیوندها را مطالعه کردید؟

سلام مجدد. تشکر بابت توجه شما.
پیوندهایی که لطف کردید را مطالعه کردم. به نتیجه‌ای نرسیدم. اگر جایی اشتباه میکنم بگویید تا تصحیح کنم. فکر میکنم که بعد از دستور sudo dpkg --configure -a که دوست عزیزمون فرمودند، این مشکل حل شده است. چون خطا رد میشود. برروی لوگو میماند. در حین حل این مشکل دو خطای جدید اضافه شده است. شما مطلع هستید. هرجا اشتباه میکنم تذکر بدهید تا تصحیح کنم. خروجی دستور شما:

cat /etc/fstab

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #23 : 29 اسفند 1399، 02:08 ب‌ظ »
راستش من فکر می‌کنم مشکل از کارت گرافیک یا درایور‌ها باشه.
موقع بوت توی گراب، روی اوبونتو برید و کلید e رو بزنید
بعد به آخر خطی که با linux شروع میشه (ممکنه چیز‌های زیادی جلوش نوشته باشه و توی چنتا خط نشون بده. اول برید توی خطی که با linux شروع میشه بعدش کلید‌های ctrl + e رو بزنید که بره آخر خط) عدد ۲ و nomodeset رو اضافه کنید
اگه هم splash و quiet هم بود حذفشون کنید. بعد ctrl + x یا f10 رو بزنید تا بوت بشه.
ببینید اینجوری وارد یه ترمینال نمیشید؟
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
« پاسخ #24 : 04 فروردین 1400، 10:41 ق‌ظ »
راستش من فکر می‌کنم مشکل از کارت گرافیک یا درایور‌ها باشه.
موقع بوت توی گراب، روی اوبونتو برید و کلید e رو بزنید
بعد به آخر خطی که با linux شروع میشه (ممکنه چیز‌های زیادی جلوش نوشته باشه و توی چنتا خط نشون بده. اول برید توی خطی که با linux شروع میشه بعدش کلید‌های ctrl + e رو بزنید که بره آخر خط) عدد ۲ و nomodeset رو اضافه کنید
اگه هم splash و quiet هم بود حذفشون کنید. بعد ctrl + x یا f10 رو بزنید تا بوت بشه.
ببینید اینجوری وارد یه ترمینال نمیشید؟

اولین راه حلی که به ذهنم رسید همین بود. و متاسفانه درست نشد...

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #25 : 04 فروردین 1400، 03:14 ب‌ظ »
پارتیشن روت پر نشده ؟ ???
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 767
  • Linux Mint
« پاسخ #26 : 04 فروردین 1400، 05:58 ب‌ظ »
نقل‌قول

کارهایی که  در این راستا می‌توانید انجام دهید:
۱- حذف برنامه vsftp و فایل‌های مربوط به آن
۲- حذف یوزر جدید مربوطه
۳- حذف پوشه به اشتراک گذاشته شده (اگر سیستمی باشد، حذف نکنید.)

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
« پاسخ #27 : 18 خرداد 1400، 02:09 ب‌ظ »
سلام بعد از مدتها...
برای این مشکل هرکاری که انجام دادم مشکلات بیشتری بوجود میامدند... یعنی با هر راه حل پیشنهادی، مشکل که حل نمیشد هیچ، مشکل دیگری بوجود میامد... در نهایت مجبور شدم اوبونتو را از اول نصب کنم. ولی خوب چون Home من در پارتیشن جدا بود، همه کانفیگ و کش سیستم سر جاش بود. فقط مجور شدم برنامه ها را از اول نصب کنم... عملا از نظر داده چیزی رو از دست ندادم. حتی حسابهای کاربری ام برای تمام برنامه ها نیاز به لاگین مجدد نداشت...
از مزیت های پارتیشن Home جداگانه...