انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: برعکس کردن نوشته فارسی  (دفعات بازدید: 531 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
  • ارسال: 232
برعکس کردن نوشته فارسی
« : 05 اسفند 1399، 06:20 ب‌ظ »
درود.

چطورمیشه یک جمله ی فارسی را در ورد برعکس کرد درست مثل اینکه نوشته را در آینه میبینیم.
البته سایتهائی هستن که نوشته را flip میکنن ولی مثل آینه نمیکنن.اگر منظورم را متوجه نمیشید یک چیزی روی کاغذ بنویسید و توی آینه نگاه کنید. همانجور میخوام.
سپاس.
درضمن اگردر گروه درستش مطرح نکردم میبخشید که محلش را پیدا نکردم.
کاملا تازه کار و دارای زوبونتو(18.4) و لینوکس مینت(19.3) همراه با ویندوز اکس پی روی دو رایانه ی (32bit).

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • سوسیال دموکراسی
    • اولین مرجع آموزش گرافیک با گیمپ
پاسخ : برعکس کردن نوشته فارسی
« پاسخ #1 : 05 اسفند 1399، 08:46 ب‌ظ »
درود.

چطورمیشه یک جمله ی فارسی را در ورد برعکس کرد درست مثل اینکه نوشته را در آینه میبینیم.
البته سایتهائی هستن که نوشته را flip میکنن ولی مثل آینه نمیکنن.اگر منظورم را متوجه نمیشید یک چیزی روی کاغذ بنویسید و توی آینه نگاه کنید. همانجور میخوام.
سپاس.
درضمن اگردر گروه درستش مطرح نکردم میبخشید که محلش را پیدا نکردم.

بهش میگن mirroring. یه سری سایت‌ها انجامش می‌دن مثل https://lingojam.com/MirrorYourText ولی فارسی رو ساپورت نمی‌کنن.
در آفیس هم ظاهرا چنین چیزی مستقیما وجود نداره.1 غیرمستقیم با نرم‌افزارهای گرافیکی باید اقدام کرد.

1) https://ask.libreoffice.org/en/question/68829/how-do-i-flip-text-in-libreoffice-writer
«زندگی میگن برای زنده‌هاست»

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
  • ارسال: 232
« پاسخ #2 : 09 اسفند 1399، 02:54 ب‌ظ »
درود و سپاس.

در تب Format  پائین یک چیزی در لیبرافیس هست که Rotate باید بکنه ولی گزینه هاش برای من روشن نیست. یعنی ظاهرا باید قبلا کاری روی نوشته بکنم تا فعال بشن ولی من نتوانستم رمزش را پیدا کنم. البته من نوشته را select کردم ولی باز گزینه ها خاموشن.
اگر این گزینه ها نوشته را نمیچرخانه پس برای چه کاری هستن؟
کاملا تازه کار و دارای زوبونتو(18.4) و لینوکس مینت(19.3) همراه با ویندوز اکس پی روی دو رایانه ی (32bit).

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 09 اسفند 1399، 07:19 ب‌ظ »
اون برای متن نیست، برای عنصرهای خارجی مثل عکس‌هاست.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن