انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در برنامه UNetbootin  (دفعات بازدید: 714 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
مشکل در برنامه UNetbootin
« : 28 اسفند 1399، 12:56 ب‌ظ »
سلام
کامپیوتر من دی وی دی رام نداره یعنی خراب شده از بوت با فلش هم پشتیبانی نمیکنه
برای همین برنامه UNetbootin رو تو اوبونتو نصب کردم تا با اون فایل ایزو plpbtrom رو تو گراب بزارم تا با اون بتونم با فلش هم بتونم بوت کنم
برنامه رو نصب کردم فایل ایزو رو هم داده بهش ( قبلش فایل رو تو ماشین مجازی امتحان کردم درسته) کارش تموم شد چو حجم فایل کم بود سریع انجام شد سیستم رو دوباره راه اندازی کردم و به لیست گراب هم اضافه شده بود اما وقتی انتخاب می کنم ارور میده و اجرا نمیشه  :'(
ارورش رو میزارم

error: file/boot/ubnkern' not found. error: you need to load the kernel first. Press any key to continue....
خطا: پرونده / بوت / ubnkern یافت نشد.  خطا: ابتدا باید هسته را بارگیری کنید.  کلیدی را برای ادامه فشار دهید....

چیکار کنم؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
پاسخ : مشکل در برنامه UNetbootin
« پاسخ #1 : 28 اسفند 1399، 01:30 ب‌ظ »
اگه  ایزو خود دبیان که میخواستم با فلش نصب کنم رو به این برنامه بدم میتونم بدون فلش هم بوت کنم
حالا اگه وقت  نصب دبیان پارتیشن اوبونتو رو برای دبیان فرمت کنم مشکل  پیش میاد دیگه چون ایزو داره از پارتیشن اوبونتو بوت میشه و اگه فرمتش کنم همه چی بهم میریزه پس باید دبیان رو تو پارتیشن دیگه نصب کنم بعد پارتیشن اوبونتو رو فرمت کنم

دوتا گراب نصب بشه مشکلی داره؟
اگه اوبونتو رو با گراب خودش پاک کنم بعد از نصب دبیان برای گراب و بوت شدن دبیان مشکل پیش میاد؟

گیج شدم :o ;D

نمیشه این فایل ایزو plpbtrom رو تو بایوس نصب کرد تا همیشگی بشه؟
« آخرین ویرایش: 28 اسفند 1399، 01:33 ب‌ظ توسط Mehr32 »
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 29 اسفند 1399، 10:59 ق‌ظ »

نمیشه این فایل ایزو plpbtrom رو تو بایوس نصب کرد تا همیشگی بشه؟
https://www.plop.at/en/bootmanager/rom.html

تو سایتش این روش رو داده چطوری باید انجام بدم؟ ???

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 29 اسفند 1399، 05:26 ب‌ظ »
دستی فایل ایزو رو تو گراب گذاشتم و بوت کردم اما دوباره اروری که بالاتر گذاشتم رو داد  ](*,)
پس مشکل از UNetbootin نیست
ممکنه که گراب از این ایزو پشتیبانی نکنه ؟
محدودیتی داره؟ حتما باید سیستم عامل باشه؟
دوباره با ایزو دیگه امتحان میکنم :'(

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 766
  • Linux Mint
« پاسخ #4 : 29 اسفند 1399، 05:55 ب‌ظ »
داداش گلم Mehr32  سلام

ممنون از طرح این مشکل. تا بحال به این موضوع فکر نکرده بودم که اگر یک زمانی بیاید که نه دی وی دی رامم کار بکند ونه فلش داشته باشم یا اینکه سیستمم مجهز به فلش خوان نباشد ، چکار بایستی بکنم؟ این موضوع برای من هم جدید بود صرفا آمدم که تنها نباشی.

۱-
نقل‌قول

از کجا فهمیدی که از بوت با فلش پشتیبانی نمی کند؟

۲-
نقل‌قول
برای همین برنامه UNetbootin رو تو اوبونتو نصب کردم تا با اون فایل ایزو plpbtrom رو تو گراب بزارم تا با اون بتونم با فلش هم بتونم بوت کنم

سؤال من از شما این است آیا یکی از کارکردهای این برنامه UNetbootin   برای گذاشتن فایل plpbtrom بر روی گراب است تا با اون بتوانی با فلشت بوت کنی
 یا اینکه
این نرم‌افزار   Unetbootin  برای این طراحی شده که یا یک هارد دیسک یا یک فلش درایو را بوتیبل کنیم تا از طریق آن بتوانیم یکی از سیستم عامل ها را نصب نماییم؟

۳-
نقل‌قول
برنامه رو نصب کردم فایل ایزو رو هم داده بهش ( قبلش فایل رو تو ماشین مجازی امتحان کردم درسته) کارش تموم شد چو حجم فایل کم بود سریع انجام شد سیستم رو دوباره راه اندازی کردم و به لیست گراب هم اضافه شده بود اما وقتی انتخاب می کنم ارور میده و اجرا نمیشه

چی به لیست گراب اضافه شده بود گزینه  Unetbootin  یا  plpbtrom  ؟

۴-
نقل‌قول
اگه  ایزو خود دبیان که میخواستم با فلش نصب کنم رو به این برنامه بدم میتونم بدون فلش هم بوت کنم
حالا اگه وقت  نصب دبیان پارتیشن اوبونتو رو برای دبیان فرمت کنم مشکل  پیش میاد دیگه چون ایزو داره از پارتیشن اوبونتو بوت میشه و اگه فرمتش کنم همه چی بهم میریزه پس باید دبیان رو تو پارتیشن دیگه نصب کنم بعد پارتیشن اوبونتو رو فرمت کنم

اگه اوبونتو رو با گراب خودش پاک کنم بعد از نصب دبیان برای گراب و بوت شدن دبیان مشکل پیش میاد؟

سؤال : آیا تا بحال دبیان نصب کرده ای؟
نمی دانم الان بر روی کامپیوتر شما چند تا سیستم عامل و کدامها نصب هستند.
فرض می‌کنیم تنها اوبونتو داری
بنظر من شما حداقل بایستی سه تا پارتیشن برای اینکار اختصاص بدهید.
۱- پارتیشن سیستم عامل فعلیت را بگذار بماند. فعلاً فرمتش نکن.
۲- یکی از پارتیشن ها را برای فایل ایزویی که می‌خواهی از روی آن نصب کنی اختصاص بده.
۳- یک پارتیشن دیگر را برای نصب سیستم عامل جدیدت اختصاص بده.

ابونتوات را بگذار بماند. از کجا مطمنی می‌توانی دبیان را نصب نمایید و آن هم کار بکند.
ابونتو را فعلاً بگذار بماند بعد هر چی دوست داشتی نصب کن.
می‌ترسم ابونتو را حذف کنی و از آن ور نتوانی دبیان را نصب کنی و از این ور هم دی وی دی رامت که کار نمی‌کند و نه فلش داری. بمونی وسط معرکه

مشکل گرابت را  هم ان شا ا… دوستان محترم یاری خواهند کرد.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 29 اسفند 1399، 06:31 ب‌ظ »
داداش گلم Mehr32  سلام

ممنون از طرح این مشکل. تا بحال به این موضوع فکر نکرده بودم که اگر یک زمانی بیاید که نه دی وی دی رامم کار بکند ونه فلش داشته باشم یا اینکه سیستمم مجهز به فلش خوان نباشد ، چکار بایستی بکنم؟ این موضوع برای من هم جدید بود صرفا آمدم که تنها نباشی.

۱-
نقل‌قول

از کجا فهمیدی که از بوت با فلش پشتیبانی نمی کند؟

۲-
نقل‌قول

سؤال من از شما این است آیا یکی از کارکردهای این برنامه UNetbootin   برای گذاشتن فایل plpbtrom بر روی گراب است تا با اون بتوانی با فلشت بوت کنی
 یا اینکه
این نرم‌افزار   Unetbootin  برای این طراحی شده که یا یک هارد دیسک یا یک فلش درایو را بوتیبل کنیم تا از طریق آن بتوانیم یکی از سیستم عامل ها را نصب نماییم؟

۳-
نقل‌قول
برنامه رو نصب کردم فایل ایزو رو هم داده بهش ( قبلش فایل رو تو ماشین مجازی امتحان کردم درسته) کارش تموم شد چو حجم فایل کم بود سریع انجام شد سیستم رو دوباره راه اندازی کردم و به لیست گراب هم اضافه شده بود اما وقتی انتخاب می کنم ارور میده و اجرا نمیشه

چی به لیست گراب اضافه شده بود گزینه  Unetbootin  یا  plpbtrom  ؟

۴-
نقل‌قول

سؤال : آیا تا بحال دبیان نصب کرده ای؟
نمی دانم الان بر روی کامپیوتر شما چند تا سیستم عامل و کدامها نصب هستند.
فرض می‌کنیم تنها اوبونتو داری
بنظر من شما حداقل بایستی سه تا پارتیشن برای اینکار اختصاص بدهید.
۱- پارتیشن سیستم عامل فعلیت را بگذار بماند. فعلاً فرمتش نکن.
۲- یکی از پارتیشن ها را برای فایل ایزویی که می‌خواهی از روی آن نصب کنی اختصاص بده.
۳- یک پارتیشن دیگر را برای نصب سیستم عامل جدیدت اختصاص بده.

ابونتوات را بگذار بماند. از کجا مطمنی می‌توانی دبیان را نصب نمایید و آن هم کار بکند.
ابونتو را فعلاً بگذار بماند بعد هر چی دوست داشتی نصب کن.
می‌ترسم ابونتو را حذف کنی و از آن ور نتوانی دبیان را نصب کنی و از این ور هم دی وی دی رامت که کار نمی‌کند و نه فلش داری. بمونی وسط معرکه

مشکل گرابت را  هم ان شا ا… دوستان محترم یاری خواهند کرد.
۱تو بایوس رفتم و هر کار کردم جایی برای بوت با فلش نبود
با هر اموزشی که فکر کنی
۲ من تونستم باهاش اوبونتو رو نصب کنم درست میگی شاید برای این کار نباشه
ولی حتی دستی تو خود گراب هم بدون این برنامه کردم دوباره ارور میده

۳ UNetbootin

۴ من اوبونتو دارم کنارش هم یک ویندوز ۷ بلا استفاده مشکل همینجا است یک پارتیشن برای دبیان گذاشتم
ولی این برنامه نمیتونه تو پارتیشن دیگه ای ایزو رو بزاره فقط تو پارتیشن اوبونتو
وقتی دستی فایل ایزو رو به گراب میدم کجا میزارش برای بوت؟
اره فعلا با اوبونتو کار ندارم اون رو فرمت نمیکنم
دبیان هم نصب کردم تا حالا (ماشین مجازی)

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • Linux Mint
« پاسخ #6 : 29 اسفند 1399، 07:25 ب‌ظ »
لطفاً مدل دقیق مادر بورد و bios را بگو.
در ضمن حتماً دو عکس یکی از تنظیمات صفحه اصلی بایوس و دیگری از قسمت مربوط به بوت bios را بیانداز و در اینجا قرار بده.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • Linux Mint
« پاسخ #8 : 29 اسفند 1399، 10:13 ب‌ظ »
https://www.youtube.com/watch?v=NfjHvUT2EXg

و همچنین

نقل‌قول
If you guys don't see the option for USB mass storage option like in the video, simply go to Advance/USB Configuration and lool for the option that says "USB 2.0 controller mode" and change it to full speed... Press F10 and save setting then keep tapping the boot option key (my case it was F8) and boot from USB

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 30 اسفند 1399، 10:51 ق‌ظ »
https://www.youtube.com/watch?v=NfjHvUT2EXg

و همچنین

نقل‌قول
If you guys don't see the option for USB mass storage option like in the video, simply go to Advance/USB Configuration and lool for the option that says "USB 2.0 controller mode" and change it to full speed... Press F10 and save setting then keep tapping the boot option key (my case it was F8) and boot from USB

لینک اول رو نمیتونم باز کنم شیلترفکن ندارم

نقل‌قول
[/quote]

یعنی میتونم با USB بوت کنم؟