انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: لپ‌تاپم هیچ کاری نمی‌کنه (مشکل حل شد✓)  (دفعات بازدید: 2855 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
پاسخ : لپ‌تاپم هیچ کاری نمی‌کنه (مشکل حل شد✓)
« پاسخ #15 : 02 فروردین 1400، 01:27 ب‌ظ »
در اشتباه بودن حرف این دوستمون باید این نکته رو هم اضافه کنیم که، اصلا کی گفته پشتیبانی وین۷ تموم شده
حرف ایشنون که حتما اشتباهه اگه قرار بود مایکروسافت ویندوزی رو کامل از دسترس خارج کنه اولین گزینه اش xp بود با اون همه حفره امنیتی

ولی ویندوز ۷ هم پشتیبانیش تموم شد فک کنم اول ۲۰۲۰ یعنی دیگه آپدیتی براش نمیاد ولی مطمئنا ویروسی هم براش نمی نویسه مایکروسافت ](*,) :( ;D

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1253
« پاسخ #16 : 02 فروردین 1400، 03:05 ب‌ظ »
مطابق قوانین انجمن در مورد نرم‌افزارهای انحصاری مشابه ویندوز صحبت نمی‌کنیم.

اما مشخصه که پشتیبانی ویندوز7 به اتمام رسیده است و استفاده از آن توسط خود مایکروسافت هم توصیه نمی‌شود.

آفلاین alireza hashemi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 232
« پاسخ #17 : 02 فروردین 1400، 03:38 ب‌ظ »
بله من هم می‌دونم که پشتیبانی رسمی مایکروسافت از وین ۷ تموم شده. اما منظور من این بود که بعضی شرکت‌ها با ی هزینه جداگونه از مایکروافت برای وین۷ پشتیبانی امنیتی می‌گیرن.

۵. انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هر گونه عنوانی که به هر نحوی کاربران را به استفاده از نرم‌افزارهای غیرآزاد مایل نماید معذور است و حق حذف، قفل، انتقال یا ویرایش چنین ارسال‌هایی را برای خود محفوظ می‌داند. مسلما انواع مقایسه بین نرم‌افزارهای آزاد و غیرآزاد شامل این بند نمی‌شود.

این یکی از بندهای قوانین انجمنه.(توی صحبتهای پست قبلی من و این پست چیزی در مورد تشویق افراد به استفاده از نرم‌افزار غیر آزاد بوده؟ اونم ویندوزی که پشتیبانی اون مشروط به پرداخت هزینه بیشتر به مایکروسافته؟)

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1446
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #18 : 25 اردیبهشت 1400، 05:09 ب‌ظ »
ویندوز۷ اورجینال منظورش هست
نزدیک ۶سال پیش ۱۵۰تومن خریدم
اون هایی هم که هزینه میدن بسته های امنیتی رو میگیرن و سیستمشون ایمن ایمن

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #19 : 25 اردیبهشت 1400، 07:47 ب‌ظ »
مطالعه کنید
windows 7 EOS
نقل‌قول
Windows 7 Extended Security Updates (ESU) include security updates for critical and important issues as defined by Microsoft Security Response Center (MSRC) for a maximum of three years after January 14, 2020. After January 14, 2020, if your PC is running Windows 7, and you haven't purchased Extended Security Updates, the computer will no longer receive security updates.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #20 : 26 اردیبهشت 1400، 11:48 ق‌ظ »
ویندوز رو لپ‌تاپ خود بیل گیتس ایمن نیست ((:
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1446
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #21 : 28 امرداد 1400، 07:02 ب‌ظ »
ویندوز رو لپ‌تاپ خود بیل گیتس ایمن نیست ((:

قطعا شکی در این مورد نیست ولی چه میشه کرد :)

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
پاسخ : لپ‌تاپم هیچ کاری نمی‌کنه
« پاسخ #22 : 12 آبان 1400، 02:23 ق‌ظ »
سلام
درست شد
هاردش رو در اوردم
اینو یه خدمات کامپیوتر بهم گفت

پیامش:

سلام . شرکت مایکرو سافت از دوسال پیش محافظ های امنیت ویندوز  7  رو برداشت و دیگه ویندوز 7 از امنیت عالی سابقش خبری نیست . و در طی این دوسال هر کس ویندوز 7  تو سیستمش داشته  باشه اگر اپدیت نکنه ظرف مدت یک ماه یک ویروس پر قدرت خود مایکروسافت ساخته که از طریق قرار گیری ویروس روی بوت سکتور راه انداز و بوت رو از پارتیشن اصلی هارد از کار میندازه و اینطوری میشه که میگه . هرچند که بعضی از قسمتها رو دستکاری های خود کاربر اضافه کرده . بهتره تو ست اپ یک کلید اف 5 بزنه بعد ذخیره کنه خارج شه و با سی دی های bootavble ویندوز 2000 یا nt یا xp نصب کنه و تست کنه . و اصلا 7 نصب نکنه . راجه لینوکس هم اول هارد و با pqmagic  اساسی تمیزش کنه ntfs ها رو عادی کنه سایزو تغییر بده و بجای 4 پارتیشن 3 تا بسازه و فرمت کنه که دیگه اثری از اون ویروس نباشه.

سلام من شنیده بودم یک ویروسایی هست که میاد اطلاعاتی که مادربورد برای شناسایی هارد لازم داره رو از روی هارد پاک می کنه و اگر پاک بشه دیگه هارد غیرقابل استفاده میشه باید بندازیش سطل زباله و سیستم نمی تونه شناساییش بکنه احتمالا مشکل شما هم همین بوده.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
« پاسخ #23 : 12 آبان 1400، 10:54 ق‌ظ »
باسلام
نقل‌قول
سلام من شنیده بودم یک ویروسایی هست که میاد اطلاعاتی که مادربورد برای شناسایی هارد لازم داره رو از روی هارد پاک می کنه و اگر پاک بشه دیگه هارد غیرقابل استفاده میشه باید بندازیش سطل زباله و سیستم نمی تونه شناساییش بکنه احتمالا مشکل شما هم همین بوده.
اشتباه شنیدید ;D
مادر برد ودیگر قطعات به محض روشن شدن به وسیله بایوس و چیپ هاباهم درارتباط قرار میگیرند
هارد هم تو همین مرحله شناسایی میشه مگر اینکه هارد خودش مشکل داشته باشه که سیستم بالا نیاد
این فرایند قبل از شروع کار ویندوز هست.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #24 : 12 آبان 1400، 05:43 ب‌ظ »
باسلام
نقل‌قول
اشتباه شنیدید ;D
مادر برد ودیگر قطعات به محض روشن شدن به وسیله بایوس و چیپ هاباهم درارتباط قرار میگیرند
هارد هم تو همین مرحله شناسایی میشه مگر اینکه هارد خودش مشکل داشته باشه که سیستم بالا نیاد

دوست عزیز اطلاعات هارد مثل میزان حافظه داخل خود هارد ذخیره میشه. الان مثل این فلش های چینی که می زنن مثلا ۶۴ گیگ ولی می بینی هیچی توش ذخیره نمیشه اونا هم همینجوریه اومدن نرم افزاری اطلاعات رو دستکاری کردن یک حجم الکی زدن
خداحافظ لینوکس!

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #25 : 12 آبان 1400، 06:24 ب‌ظ »
اشتباه شنیدید ;D
اگه firmware آلوده بشه، ممکنه این مشکلات پیش بیاد. معمولا نباید بشه firmware هارد‌ها یا دستگاه‌های جانبی مثل فلش‌ها رو موقع استفاده تغییر داد؛ ولی اگه بشه، اون بدافزار‌ها می‌تونند اون مشکلاتی که گفتند رو ایجاد کنند.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #26 : 12 آبان 1400، 09:07 ب‌ظ »
باسلام
نقل‌قول
دوست عزیز اطلاعات هارد مثل میزان حافظه داخل خود هارد ذخیره میشه. الان مثل این فلش های چینی که می زنن مثلا ۶۴ گیگ ولی می بینی هیچی توش ذخیره نمیشه اونا هم همینجوریه اومدن نرم افزاری اطلاعات رو دستکاری کردن یک حجم الکی زدن

نقل‌قول
اگه firmware آلوده بشه، ممکنه این مشکلات پیش بیاد. معمولا نباید بشه firmware هارد‌ها یا دستگاه‌های جانبی مثل فلش‌ها رو موقع استفاده تغییر داد؛
firmwareهارد بر روی ic در کارخونه نوشته میشه و باید بادستگاه پروگرامر دوباره برنامه ریزی بشه
ویروس ویندوز چطوری میخواد تغیرش بده؟

حجم واقعی فلش های تقلبی  هم توسط firmwareتغیرش میدن  و روی ic فلش پروگرام میکنند ](*,)
من خودم تعمیرکارم .یه چی میدونم دیگه ;)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #27 : 14 آبان 1400، 02:41 ق‌ظ »
البته تغییر ثابت‌افزار،‌کار سختی هم نیست. ابزارهایی مثل LVSF خیلی راحت این کار رو انجام می‌دن: https://fwupd.org/
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #28 : 14 آبان 1400، 02:40 ب‌ظ »
البته تغییر ثابت‌افزار،‌کار سختی هم نیست. ابزارهایی مثل LVSF خیلی راحت این کار رو انجام می‌دن: https://fwupd.org/

با این نرم افزار میشه حجم فلش رو دستکاری کرد؟  ;D
خداحافظ لینوکس!

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #29 : 14 آبان 1400، 03:20 ب‌ظ »
باسلام

نقل‌قول
نقل‌قول
در نقل قول اول دوستمون میگه با ویروس پاسخ من در این مورد بود
که هارد از کار میندازه و... ](*,)

سایتی که شما معرفی کردید رسمی هست ویروس که نساخته
فایل بایوس هست که میشه مستقیم از سایت سازنده دستگاه گرفت
البته برای ویندوز که اینجا برای گنو/لینوکس گذاشته \\:D/
من خودم برای تعمیر فلش های قفل شده از برنامه های شرکتی استفاده میکنم
که برنامه firmware سازنده سخت افزار منتشر میکنه.
« آخرین ویرایش: 14 آبان 1400، 03:24 ب‌ظ توسط goloshon »