انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: امسال در چه پروژه‌هایی از نرم‌افزار آزاد مشارکت خواهید کرد؟  (دفعات بازدید: 1490 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1258
در سال ۱۴۰۰ تصمیم دارید در کدام پروژه‌ها مشارکت کنید؟
یا
چه کمکی به گسترش نرم‌افزار آزاد خواهید داشت؟

نمونه‌ها

* بهبود ویکی فارسی
* توسعه نرم‌افزار آزاد
* ترجمه مقاله، کتاب، نرم‌افزار
* فعالیت‌های ترویجی
و... [خودتان تکمیل کنید]

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
من خودم میخوام ویکی رو گسترش بدم
یه ترجمه رمان هم هست که جاش اینجا نیست  ;D
برنامه داشتم یه برنامه شبیه bc بنویسم نمیدونم شاید نوشتم

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
البته امروز در واقع نوروز سال ۲۵۸۰ـه، نه ۱۴۰۰. تاریخ و تقویم هجری ربطی به ایران نداره و به ما تحمیل شده.
« آخرین ویرایش: 01 فروردین 1400، 12:30 ق‌ظ توسط آرمان اسماعیلی »
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
من دوست دارم ویکی بنویسم :D
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین \SmHk/

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 318
  • کاربر کوبونتو بودم
من تو فکرم بود یه کتاب مثل a byte of python با اعضای انجمن ترجمه بشه (حتی ویکی یا ... نرم افزاری که فارسی نداره)
ویکی نوشتن هم خوبه ولی به شرطی که سیستم سایت به روز و نتایج ویکی بهتر تو گوگل دیده بشه

پ.ن سال 1400 هم بهتون تبریک می گویم

آفلاین naja

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
نرم افزار که نبود ولی نامه OSI رو کمک کردم ترجمه کنیم همین امروز تموم شد مرج شد تا حصول نتیجه انشاءالله
https://rms-open-letter.github.io/index.fa
پ.ن: حصول نتیجه وابسته به حمایت شما و بقیه دوستان از دبیان، گنوم و سوزه‌اس. میتونید با یه ایمیل به
digitalautonomy@riseup.net
یا یه PR به رپو گیتهاب نامه حمایتتون رو نشون بدید

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
پ.ن: حصول نتیجه وابسته به حمایت شما و بقیه دوستان از دبیان، گنوم و سوزه‌اس.
امیدوارم کل فعالیتتون به «سعی در حذف بنیان‌گذار نرم‌افزار آزاد از بنیادی که تاسیس کرده» و پخش اطلاعات اشتباه (حمایت دبیان؟!) ختم نشه و کار مفیدی هم در کنارش بکنید :)
« آخرین ویرایش: 06 فروردین 1400، 09:59 ب‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
نرم افزار که نبود ولی نامه OSI رو کمک کردم ترجمه کنیم همین امروز تموم شد مرج شد تا حصول نتیجه انشاءالله
https://rms-open-letter.github.io/index.fa
پ.ن: حصول نتیجه وابسته به حمایت شما و بقیه دوستان از دبیان، گنوم و سوزه‌اس. میتونید با یه ایمیل به
digitalautonomy@riseup.net
یا یه PR به رپو گیتهاب نامه حمایتتون رو نشون بدید
چرا دروغ‌های یه مشت اراذل و اوباش فاشیست که کارشون سایبربولی کردن افراد فعال در نرم‌افزار آزاده رو ترجمه کردی؟ ;D
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
اینجا جاش نیست ولی امیدوارم RMS و FSF در مقابل حملات مخالفین و دشمنان نرم‌افزار آزاد مقاومت کنند. عملا در خط OSI کار کردن ضربه به نرم‌‌افزار آزاد هست دیگه چه برسه شرکت و نقش داشتن توی این حمله.

ویرایش: البته من نظراتش رو تایید نمی‌کنم ولی مخالف کنسل کردن آدم‌ها هستم.
« آخرین ویرایش: 06 فروردین 1400، 11:34 ب‌ظ توسط M!lad »
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین naja

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
در مورد حذف خود بنیانگذار یه بنیاد مردمی اگر لایقش نباشه به هر دلیل موردی نمیبینم
در مورد حمایت دبیان که عرض کنم اولا نویسنده نامه عضو پروژه دبیانه و غیر نویسنده بیش از ۱۰۰ نفر از اعضای فعلی یا قبلی پروژه دبیان زیرشو امضا زدن. همچنین proposal اینکه خود پروژه هم اضافه بشه دادن ۲۴ مارس الان ۲۷ مارس شده و ما تا ۳ روز دیگه میفهمیم آیا خود پروژه هم درگیر میشه یا نه.
حالا دبیانم که حمایت نکنه تالا موزیلا، تور، گنوم، x.org و سوزه امضا زدن ردهت، FSF اروپا و EFF هم مخالفت کردن با برگشت استالمن با اینکه امضا نزدن.
هیچکدوم اینا که نام بردم اراذل که نیستن به نظر من. حتی شاید جالب باشه برات که اتفاقا کسی روی rms-support-letter نمیاد issue بد و بیراه بزنه ولی دائما اینو تو rms-open-letter داریم هی پاک میکنن نویسنده و دوتا رفیقش. اینا که اینکارو میکنن بیشتر به اراذل میخورن
همچنین فاشیسم رو ویکی تمرکز قدرت تو یه نقطه میگه و اونی که سالهاست نقش رهبر جنبش رو دستش گرفته و میره استالمن و fsf نه osi

من خودم در مورد اتهامات دروغ یا راست توی appendix نامه بجز اون مورد اپستین که باعث شد ۲۰۱۹ استعفا بده اطلاعی ندارم. من از خود fsf و استالمن خوشم نمیاد. اگر فک میکنید اینایی که نام بردم فاشیستن من باور دارم استالمن و اعضای fsf هر کدوم یه نسخه کارل مارکسن واسه خودشون

اینم این ته بگم که با عوض شدن کل هیئت مدیره دلیل نمیشه که fsf یا پروژه گنو منحل شه این دفعه اولی نیست که همچین اتفاقی برای یه بنیاد میفته. قبلا کل بورد تور عوض شدن ولی همونطور که میدونید الان تور صحیح و سالم سر جاشه

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
در مورد حذف خود بنیانگذار یه بنیاد مردمی اگر لایقش نباشه به هر دلیل موردی نمیبینم
داری می‌گی اگه. در حالی که اگه عدم لیاقتی وجود داشته باشه، عدم لیاقت نویسندگان این نامه برای داشتن استالمنه!

در مورد حمایت دبیان که عرض کنم اولا نویسنده نامه عضو پروژه دبیانه و غیر نویسنده بیش از ۱۰۰ نفر از اعضای فعلی یا قبلی پروژه دبیان زیرشو امضا زدن. همچنین proposal اینکه خود پروژه هم اضافه بشه دادن ۲۴ مارس الان ۲۷ مارس شده و ما تا ۳ روز دیگه میفهمیم آیا خود پروژه هم درگیر میشه یا نه.
حالا دبیانم که حمایت نکنه تالا موزیلا، تور، گنوم، x.org و سوزه امضا زدن ردهت، FSF اروپا و EFF هم مخالفت کردن با برگشت استالمن با اینکه امضا نزدن.
هیچکدوم اینا که نام بردم اراذل که نیستن به نظر من.
نظر شما خیلی مهم نیست. تیمی که گنگ مي‌سازن و افرادی که سطح تفکّرشون بالاتر از مجموع خودشونه رو بولی می‌کنن، قطعاً لات مجازین! نمونه‌اش هم همون موزیلای احمقه که می‌ره کارسازهای شبکه‌های اجتماعی‌ای که آزادی بیان دارن رو خاموش می‌کنه!

حتی شاید جالب باشه برات که اتفاقا کسی روی rms-support-letter نمیاد issue بد و بیراه بزنه ولی دائما اینو تو rms-open-letter داریم هی پاک میکنن نویسنده و دوتا رفیقش. اینا که اینکارو میکنن بیشتر به اراذل میخورن
خب چون rms-support-letter یه حرکت مردمیه که متن نامه‌اش هم شفّاف و مستدله. ولی rms-open-letter یه سری خزعبل که پر از دروغ و افترا و فرافکنیه! طبیعیه که آدم‌ها بیان به کسی که این‌قدر وقیحانه تو روز روشن دروغ می‌گه، فحش بدن!

همچنین فاشیسم رو ویکی تمرکز قدرت تو یه نقطه میگه و اونی که سالهاست نقش رهبر جنبش رو دستش گرفته و میره استالمن و fsf نه osi
نق قول از ویکی‌پدیا (هرچند دقیق نیست): «فاشیسم (Fascism)، در واژه به‌معنای روش‌هایی که برای تمرکز قدرت در حکومت استفاده می‌شود. یک نظریهٔ سیاسی راست افراطی و گونه‌ای نظامِ حکومتی خودکامهٔ ملی‌گرای افراطی است که نخستین بار در سال‌های ۱۹۲۲ تا ۱۹۴۵ در ایتالیا و به دست بنیتو موسولینی رهبری می‌شد و بر سه‌پایه حزب سیاسی واحد، نژادپرستی افراطی و دولت مقتدر و متمرکز، استوار بود.»

نگفته تمرکز قدرت. بلکه داره از یک سری روش برای تمرکز قدرت صحبت می‌کنه که دقیقاً همین رفتار دار و دستهٔ دروغ‌گوهاست که با راستگرایی افراطی، سعی دارن رقیبی که زیر بار زورگویی‌های اون‌ها نمی‌ره و اندیشهٔ آزادش رو حفظ کرده، حذف کنن.

من خودم در مورد اتهامات دروغ یا راست توی appendix نامه بجز اون مورد اپستین که باعث شد ۲۰۱۹ استعفا بده اطلاعی ندارم. من از خود fsf و استالمن خوشم نمیاد.
بله. این هم نمونهٔ منطق باد معده‌ای دوستان که اطلاع ندارم این دروغ‌ها چه‌قدر راستن، ولی با قیافهٔ طرف حال نمی‌کنم، پس باید برکنار شه! این حتا فاشیسم هم نیست؛ ابله‌سالاریه! https://www.dictionary.com/e/pop-culture/idiocracy

اگر فک میکنید اینایی که نام بردم فاشیستن من باور دارم استالمن و اعضای fsf هر کدوم یه نسخه کارل مارکسن واسه خودشون
الآن کارل مارکس رو به عنوان فحش استفاده کردی؟ همینه که این‌قدر بی‌فکری دیگه ((((:
محض اطّلاعات، کارل مارکس، به اذعان موافقین و مخالفینش، بزرگ‌ترین متفّکر قرن بیستم بوده. این افتخار بزرگیه برای ریچارد استالمن که با کارکس مقایسه بشه. گرچه به نظر من، شبیه ترین فرد به مارکس در قرن بیست و یکم، نوام چامسکیه و استالمن هنوز تا رسیدن به این درجهٔ بالا فاصله داره.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
در مورد حمایت دبیان که عرض کنم اولا نویسنده نامه عضو پروژه دبیانه و غیر نویسنده بیش از ۱۰۰ نفر از اعضای فعلی یا قبلی پروژه دبیان زیرشو امضا زدن.
وقتی طرف مقابلتون بزرگنمایی کذبی رو که انجام دادید شناخته، نیازی نیست سعی کنید کار اشتباه‌تون رو توجیه کنید. دروغ و بزرگنمایی کذب، برای زمین زدن یک فردی که عمرش رو در این راه گذاشته، چه دلیلی داره؟! حالا نویسنده احتمالا می‌خواسته خودش رو روی زبون‌ها بندازه، ولی افرادی که امضا کردن چرا اینقدر ساده جوگیر شدن! یه دو تا کار مفید بکنید بجاش.

نمونه‌اش رو توی همین اجتماع فارسی‌زبان هم داشتیم که نرم‌افزاری با پروانهٔ GPLv3 با همین سبک کذب، شده بود نرم‌افزار غیرآزاد و یک سری هم جو گرفته بود و کار مفید که نمیکردن، گفتن حداقل یکی که کمک می‌کنه رو بدنام کنن. آخرش خودتون می‌مونید و حوض‌تون.
« آخرین ویرایش: 07 فروردین 1400، 04:56 ق‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین ahangarha

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 33
نمونه‌اش رو توی همین اجتماع فارسی‌زبان هم داشتیم که نرم‌افزاری با پروانهٔ GPLv3 با همین سبک کذب، شده بود نرم‌افزار غیرآزاد و یک سری هم جو گرفته بود و کار مفید که نمیکردن، گفتن حداقل یکی که کمک می‌کنه رو بدنام کنن. آخرش خودتون می‌مونید و حوض‌تون.

اینکه چنین شخصی با این رفتارها کودکانه، مدیر این انجمن است، مایه تاسف است.

از مدیران انجمن درخواست دارم روشی را برای بررسی شکایت من از ایشان به خاطر رفتارهای مخرب و سوءاستفاده از قدرت مدیریتی برای ساکت کردن منتقدین‌شون به من نشان دهند. ترجیح من این است که کل ماجرا هم عمومی باشد.

امیدوارم سال ۱۴۰۰، بساط این مدل رفتارها از سمت مدیران برچیده بشه.

آفلاین ahangarha

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 33
من خودم میخوام ویکی رو گسترش بدم
یه ترجمه رمان هم هست که جاش اینجا نیست  ;D
برنامه داشتم یه برنامه شبیه bc بنویسم نمیدونم شاید نوشتم

من مثل همیشه نرم‌افزارهای آزاد رو معرفی می‌کنم، درباره نرم‌افزار آزاد و آزادی نرم‌افزار می‌نویسم. ترجمه برنامه‌ها و مستندات هم بخش معمول مشارک‌های من بوده و در کنارش، روی اوپن‌استریت‌مپ هم مشارکت می‌کنم.

اگر جایی دستم برسه و دانش‌اش رو داشته باشم یا بتونم به دست بیارم، در بهبود برنامه‌ها کمک می‌کنم.

در گذشته، برنامه‌نویس حرفه‌ای نبودم. امسال سعی می‌کنم در ۳۷ سالگی، برنامه‌نویس حرفه‌ای بشم و بتونم در پروژه‌های آزاد (به خصوص وب) مشارکت جدی‌تری داشته باشم. آرزوم اینه که بتونم به فرندیکا کمک کنم. حداقلش، کمک کنم به پشتیبانی‌اش از متن دوسویه و اگر بشه، با چیزی مثل ویو، رابط کاربری‌اش رو کاربرپسندتر کنم.

ترجمه نرم‌افزار و مشارکت در اوپن‌استریت‌مپ هم که سر جاشون هستند.