انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اسنپ (حل شد)  (دفعات بازدید: 1573 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین - HOSSEIN -

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 250
اسنپ (حل شد)
« : 15 فروردین 1400، 05:15 ب‌ظ »
سلام به همه وقتتون بخیر
یه سوال کوچیک داشتم
این اسنپ چیه؟
« آخرین ویرایش: 20 فروردین 1400، 03:47 ب‌ظ توسط Hossein.Fazel »
عاشق کامپیوتر و کار های مرتبط به اون D;

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1253
پاسخ : اسنپ
« پاسخ #1 : 15 فروردین 1400، 05:26 ب‌ظ »

آفلاین - HOSSEIN -

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 15 فروردین 1400، 05:34 ب‌ظ »
بعد به نظر شما اسنپ بهتره برای نصب نرم افزار یا خود سافتور استور؟

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #3 : 15 فروردین 1400، 06:14 ب‌ظ »
سافتور استور توی اوبونتو به طور پیش‌فرض از snap برنامه‌ها رو نصب می‌کنه. پس فرقی نداره که از سافتور استور نصب کنید یا با دستور snap توی ترمینال.
ولی کلا بهتره که برنامه‌ها رو با apt نصب کنید. تا snap
« آخرین ویرایش: 15 فروردین 1400، 07:53 ب‌ظ توسط Dragon- »
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین - HOSSEIN -

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 15 فروردین 1400، 06:41 ب‌ظ »
سافتور استور توی اوبونتو به شور پیش‌فرض از snap برنامه‌ها رو نصب می‌کنه. پس فرقی نداره که از سافتور استور نصب کنید یا با دستور snap توی ترمینال.
ولی کلا بهتره که برنامه‌ها رو با apt نصب کنید. تا snap
آهان اوکی
راستش قبل از اینکه شما جواب بدهید، توی اینترنت سرچ کردم، چند جا نوشته بودن که بهتره با snap نصب بشه چون اسنپ رو خود شرکتی که اوبنتو رو درست کرده، بوجود آورده و امنیت بیشتری داره
حالا بالاخره از اسنپ نصب کنم یا دستور apt ؟؟!!
« آخرین ویرایش: 15 فروردین 1400، 06:43 ب‌ظ توسط Hossein.Fazel »

آفلاین moheb2000

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 297
  • Hello, World
    • mebrahimi.ir
« پاسخ #5 : 15 فروردین 1400، 06:59 ب‌ظ »
متاسفانه اشتباه نوشتن. اسنپ پروژه ای بود که شرکت کنونیکال برای اینکه پکیج های نرم افزاری روی همه توزیع های لینوکسی اجرا بشن انجام داد ولی مشکلات بسیار زیادی داره. واضح ترین مشکلش که همه باهاش مواجه هستن اینه که سرعت بوت سیستم عامل رو خیلی پایین میاره. مثلا من با ssd اوبونتو برام ۲۰ ثانیه طول میکشید تا بالا بیاد. با حذف اسنپ به ۴ ثانیه رسید.
نکته ی دیگه اینه که اسنپ کاملا اپن سورس نیست و طبیعتا با ماهیت نرم افزار آزاد مشکل داره.
در مورد امنیت هم هیچ نظارتی تا جایی که میدونم روی پکیج های اسنپ نیست. پکیج ها رو شرکت های سازنده منتشر میکنن ولی وقتی پکیج ها رو از طریق پکیج منیجر خود اوبونتو یعنی apt نصب میکنید این پکیج ها کاملا تست شده هستن و اگر مشکل امنیتی یا باگی وجود داشته باشه به سرعت رفع می شن.
پیشنهاد من حذف کامل اسنپ از روی اوبونتو هست

آفلاین - HOSSEIN -

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 15 فروردین 1400، 07:46 ب‌ظ »
متاسفانه اشتباه نوشتن. اسنپ پروژه ای بود که شرکت کنونیکال برای اینکه پکیج های نرم افزاری روی همه توزیع های لینوکسی اجرا بشن انجام داد ولی مشکلات بسیار زیادی داره. واضح ترین مشکلش که همه باهاش مواجه هستن اینه که سرعت بوت سیستم عامل رو خیلی پایین میاره. مثلا من با ssd اوبونتو برام ۲۰ ثانیه طول میکشید تا بالا بیاد. با حذف اسنپ به ۴ ثانیه رسید.
نکته ی دیگه اینه که اسنپ کاملا اپن سورس نیست و طبیعتا با ماهیت نرم افزار آزاد مشکل داره.
در مورد امنیت هم هیچ نظارتی تا جایی که میدونم روی پکیج های اسنپ نیست. پکیج ها رو شرکت های سازنده منتشر میکنن ولی وقتی پکیج ها رو از طریق پکیج منیجر خود اوبونتو یعنی apt نصب میکنید این پکیج ها کاملا تست شده هستن و اگر مشکل امنیتی یا باگی وجود داشته باشه به سرعت رفع می شن.
واقعاً؟؟؟!!!
یه سوال چرا وقتی این نرم افزار باعث کندی سیستم عامل میشه، میان به صورت پیش‌فرض روی اوبونتو قرار می‌دهند؟

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #7 : 15 فروردین 1400، 08:01 ب‌ظ »
فکر کنم می‌خوان اینم مثل systemd بچپونن توی توزیع‌ها. هر چند به نظر من systemd زیادم بد نیست. فقط اگه قسمت‌های مختلفش توی بسته‌های جدا بود و کاربر می‌تونست انتخاب کنه کدوم نصب بشه خیلی بهتر بود. نه اینکه بیاد و استاندارد posix رو ول کنه و بره.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #8 : 15 فروردین 1400، 08:18 ب‌ظ »
واقعاً؟؟؟!!!
یه سوال چرا وقتی این نرم افزار باعث کندی سیستم عامل میشه، میان به صورت پیش‌فرض روی اوبونتو قرار می‌دهند؟

خیلی منطقی از این لحاظ که خودش سازنده اسنپ و میاد میذاره داخلش به صورت پیش فرض در اوبونتو وگرنه داخل توزیع های دیگه اکثرا به صورت پیش فرض نصب نیست.

فکر کنم می‌خوان اینم مثل systemd بچپونن توی توزیع‌ها. هر چند به نظر من systemd زیادم بد نیست. فقط اگه قسمت‌های مختلفش توی بسته‌های جدا بود و کاربر می‌تونست انتخاب کنه کدوم نصب بشه خیلی بهتر بود. نه اینکه بیاد و استاندارد posix رو ول کنه و بره.
امیدوارم اینم مثل سیستم دی فراگیر نشه ...  :(

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #9 : 16 فروردین 1400، 10:16 ق‌ظ »
سیستم‌دی به هیچ‌وجه خوب نیست. برای آشنایی با پشت پردهٔ کسترشش، این مقاله رو بخون: https://unixsheikh.com/articles/the-real-motivation-behind-systemd.html
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
« پاسخ #10 : 16 فروردین 1400، 10:53 ق‌ظ »
باسلام

نقل‌قول
Lennart Poettering and Kay Sievers who started the systemd project in 2010 are both Red Hat employees.

نقل‌قول
It has surprised me that the initial discussion on the Debian mailing list somehow managed to only address SysVinit, Upstart and systemd. Nobody took a serious look at runit or s6. Not only are these systems much more aligned with the Unix philosophy, but they are also much more secure and easy to understand

ویکی دبیان
نقل‌قول
systemd is a system and service manager for Linux. It is the default init system for Debian since DebianJessie. Systemd is compatible with SysV and LSB init scripts. It can work as a drop-in replacement for sysvinit

توی مقاله اشاره شده Red Hat پشت قضیه هست :(

چرا دبیان از Systemd استفاده میکنه؟ ](*,)

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #11 : 16 فروردین 1400، 11:23 ق‌ظ »
این که چرا دبیان و آرچ لینوکس از systemd استفاده می‌کنند خیلی برای من سواله. فکر می‌کنم توسعه‌دهنده‌هاشون مجبور به اینکار شدن.

آفلاین M!lad

• *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #12 : 16 فروردین 1400، 12:09 ب‌ظ »
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #13 : 16 فروردین 1400، 01:55 ب‌ظ »
این که چرا دبیان و آرچ لینوکس از systemd استفاده می‌کنند خیلی برای من سواله.
شاید چون یه suite به این بزرگی و کاملی، واقعا چیز خوبیه و این حرفایی که علیهش می‌زنن شبیه همون بحث‌های «لینوکس یا گنو/لینوکس یا گنو» باشه، نه؟
اینجا دو تا از توسعه‌دهنده‌های آرچ توضیح داده‌ن:
https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?pid=1149530#p1149530
https://www.reddit.com/r/archlinux/comments/4lzxs3/why_did_archlinux_embrace_systemd

قشنگترین قسمت حرفش به نظرم همن جمله‌س:
"I think there might be this other project that possibly is doing something similar. I don't really know anything about it, but I'm pretty sure it is better than systemd"
خب اکی. اگه چیز بهتر هست که استفاده کنین!

به نظرم راه کامل‌تری نبوده که بتونه جوابگوی تمام نیازهای امروزی باشه. البته من نمی‌خوام از هیچ چیزی دفاع کنم یا بحثی بکنم.
« آخرین ویرایش: 16 فروردین 1400، 01:58 ب‌ظ توسط آرمان اسماعیلی »
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #14 : 17 فروردین 1400، 03:51 ب‌ظ »
توی مقاله اشاره شده Red Hat پشت قضیه هست :(

چرا دبیان از Systemd استفاده میکنه؟ ](*,)

چون هرچیزی که ردهت اسپانسرشه، مثل گنوم، سیستم‌دی رو پیش‌نیاز خودشون کردن!

هرچند این کار همیشه در درون تیسم دبیان مورد مناقشه بوده و بارها و بارها سرش دعوا صورت گرفته. حتا عدّه‌ای معتقدند یان مورداک، خالق دبیان، به خاطر فشارهای دولت آمریکا برای وارد کردن سیستم‌دی به دبیان، خودکشی کرده.
« آخرین ویرایش: 17 فروردین 1400، 04:00 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن