انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ایا اوبونتو میتواند جایگزین سیستم عامل های دیگر شود ؟  (دفعات بازدید: 1219 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
سلام
در آینده ایا اوبونتو می‌تونه جایگزین سیستم عامل های دیگه بشه ؟ مثلا میکروب سافت ویندوزد؟
و اگه این اتفاق بیفتد خوب هست یا بد ؟(منظورم برای کاربران و توسعه دهندگان هست)

راستی الان اوبونتو چقدر کاربر داره؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 405
  • سیستم عامل : ننه اوبونتو
سلام
در آینده ایا اوبونتو می‌تونه جایگزین سیستم عامل های دیگه بشه ؟ مثلا میکروب سافت ویندوزد؟

https://askubuntu.com/questions/80379/how-many-ubuntu-users-are-there-worldwide
میکروب سافت ویندوزد ؟؟ :):):)
دوره lpic1 آقای پیمان هوشمندی راد برای علاقه مندان به لینوکس (مجانی):
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=152339.0

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
سلام

https://askubuntu.com/questions/80379/how-many-ubuntu-users-are-there-worldwide

پس نمیشه به طور دقیق تعداد کاربران را به دست اورد
واسه نرم افزار ازاد و سیستم عاملی مثل اوبونتو ایا تعداد کاربران مهم است؟

نقل‌قول
میکروب سافت ویندوزد ؟؟ :):):)
;D
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
سلام
سلام.
به نظر من که هیچ وقت ممکن نیست. همه‌گیر شدن یه محصول یا تکنولوژی، نیاز به تجاری‌سازی (تبلیغات و برندسازی و فروش و پشتیبانی جهانی و...) داره. تجاری‌سازی هم نیاز به سرمایه‌ی بزرگی داره و هزینه‌های سنگینی به سازنده تحمیل می‌کنه. که بعید می‌دونم کنونیکال سرمایه‌ی آن‌چنان عظیمی داشته باشه.
درسته که کمپانی‌های بزرگ تکنولوژی که امروز می‌شناسیم همگی از یه گاراژ کارشونو شروع کرده‌ن، اما اون‌ها زمانی کار رو شروع کرده‌ن که رقبایی مثل خودشون کم بوده یا اصلا نبوده و فرصت‌های بسیاری در دنیا وجود داشته و بازار مثل امروز اشباع نبوده.
خب یه سری کارهایی از سمت کمپانی‌هایی مثل ردهت و کنونیکال انجام شده اما عموما محدود به بازار enterprise بوده‌ن. مارک شاتلورث یه زمانی رویاهایی تو سرش داشت و می‌خواست وارد بازار consumer بشه و واسه اوبونتو هدف‌گذاری کرده بود که روی ۲۰۰ میلیون دستگاه نصب بشه و این هدف رو فقط از طریق بازار موبایل ممکن می‌دونست (همون زمان هم دیگه در این حد هدف‌های بزرگی تعیین نکرده بود که مثلاً بخواد بازار PC رو واردش بشه و سهم بزرگی بگیره). در نهایت نتیجه این شد که گوشی موبایل ubuntu edge تولید نشد، پروژه‌ی ubuntu touch متوقف شد و یونیتی و ایده‌ی convergence به طور کامل منتفی شد.

مورد بعد اینه که صاحب محصول مجبوره برای رقابت داخل چنین بازاری به یک سری قواعدی تن بده و کارهایی انجام بده که لزوماً با ذات نرم‌افزار آزاد هم‌خوانی ندارن و از نظر ما شاید اخلاقی هم به نظر نرسن.
یه جامعه‌ی کوچیکی هستیم کنار همدیگه داریم زندگیمونو می‌کنیم دیگه. چیکار به بقیه داری؟ (:
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
یه جامعه‌ی کوچیکی هستیم کنار همدیگه داریم زندگیمونو می‌کنیم دیگه. چیکار به بقیه داری؟ (:
درسته ولی واقعا وقتی از صد نفر که میدونن کامپیوتر چیه یک نفر نمیدونه اوبونتو چیه واقعا حس بدیه که دیگران از این ازادی بهره مند نیستند :'(

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
الان هرکی لااقل بلده نرم افزار رو کامپیوتر نصب کنه تو هاله ای از کرک و نرم افزار های انحصاری گیر افتاده و نمیتونه این ازادی رو ببینه
 من حس میکنم اگه یک اتفاقی بیفته که این مه و هاله از بین بره و کاربران هر سیستم عاملی حد اقل بدونن که اینجا چه خبره که بتونه بین اون سیستم عامل و این ازادی انتخاب کنه خیلی خوب میشه
چی گفتم  ;D

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
باید بخودمون یک تکونی بدیم  [-X

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
سیستم‌عامل به تنهایی خودش کافی نیست، بلکه بقیه شرکت‌ها هستن که با تولید نرم‌افزارهای برپایه اون سیستم‌عامل باعث می‌شن که کارایی اون بالاتر بره و بقیه نصبش کنن.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
سیستم‌عامل به تنهایی خودش کافی نیست، بلکه بقیه شرکت‌ها هستن که با تولید نرم‌افزارهای برپایه اون سیستم‌عامل باعث می‌شن که کارایی اون بالاتر بره و بقیه نصبش کنن.
خوب مشکل همینه من نمیگم نرم افزار کمه ولی تا وقتی میکروب سافت ویندوزد هست دلیلی برای نوشتن نرم افزار  ندارن
باید از اوبونتو تبلیغ بشه همه  گیر بشه  دیده بشه تا براش برنامه نوشته بشه

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
نمیشه بشینیم منتظر شرکت های انحصار طلب ](*,)

آفلاین aFard

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 638
  • از دوستاران لینوکس
    • ویرگول من
کرک کردن نرم افزار ها با دزدی هیچ فرقی نداره.
و اگر افراد ی که از ویندوز استفاده میکنند این موضوع را بفهمد ویندوز را کنار میگذارند  ::) و یکی از توزیع های لینوکس را نصب میکنند.
Its The legendery alireza138812

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
منظورت از جایگزین بشه چیه؟
این که یه نفر دیگه از ویندوز استفاده نکنه؟ بله، خیلی راحت می‌شه.
این که هیچ‌کس از ویندوز استفاده نکنه؟ نه. اگه بشه هم اتفاق خیلی بدیه برای اوبونتو و نرم‌افزار آزاد در کل!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
منظورت از جایگزین بشه چیه؟
این که یه نفر دیگه از ویندوز استفاده نکنه؟ بله، خیلی راحت می‌شه.
این که هیچ‌کس از ویندوز استفاده نکنه؟ نه. اگه بشه هم اتفاق خیلی بدیه برای اوبونتو و نرم‌افزار آزاد در کل!
منظورم کلا جایگذین شدن نه ولی مثلا جزو اصلی ها باشه مثلا هرکسی که کامپیوتر میخره ازش بپورسن ویندوز میخوای یا اوبونتو
چرا بده؟ درسته چون به فکر پول نیستن نیازی به کاربر زیاد نیست ولی چرا بده؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
چون افراد باید با علم به این که نرم‌افزار آزاد چیه و چه‌طور کار می‌کنه، انتخاب کنن که بیان رو نرم‌افزار آزاد. کسی که این رو متوجه باشه، اگه مشکلی دید، می‌ره که درستش کنه برای همه. ولی کسی که ندونه، سر مشکل غر می‌زنه و بقیه هم طبیعتاً‌می‌پرن بهش و اون هم در نهایت قهر می‌کنه و می‌ره. فقط یه وقت اضافی برای شنیدن غرههای اون آدم و پریدن بهش هدر رفته که می‌تونست صرف بهبود کلی چیز دیگه تونرم‌افزار آزاد بشه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
چون افراد باید با علم به این که نرم‌افزار آزاد چیه و چه‌طور کار می‌کنه، انتخاب کنن که بیان رو نرم‌افزار آزاد. کسی که این رو متوجه باشه، اگه مشکلی دید، می‌ره که درستش کنه برای همه. ولی کسی که ندونه، سر مشکل غر می‌زنه و بقیه هم طبیعتاً‌می‌پرن بهش و اون هم در نهایت قهر می‌کنه و می‌ره. فقط یه وقت اضافی برای شنیدن غرههای اون آدم و پریدن بهش هدر رفته که می‌تونست صرف بهبود کلی چیز دیگه تونرم‌افزار آزاد بشه.
دقیقا حرف دل ما تو همین انجمن هم از این افراد پیدا میشه و اینجا هم نموندن