انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پرسشی درباره ی حجم فایل های iso  (دفعات بازدید: 473 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
  • ارسال: 232
پرسشی درباره ی حجم فایل های iso
« : 04 اردیبهشت 1400، 06:16 ب‌ظ »
درود.
فایلهای ایزوی موجود در سایت ابونتو حدودا از یک گیگ تا دونیم گیگ (بسته به ورژن) برای دریافت حجم دارند که البته پس از جاگذاری(نصب) تاچندبرابرگسترش میابد.
وقتی بمنظور پشتیبان گیری ازسیستم عامل آپدیت شده فایل ایزو تهیه میکنیم حجم بالائی را میگیره.آیا راهی نیست که فایل ایزو برای ذخیره کردن فشرده بشه یعنی درست مانند فایلهای ایزوی سایت اوبونتو فقط یکی دو گیگ حجم داشته باشه؟
یادآوری میکنم که حجم آپدیتها آنقدرزیاد نیست.
کاملا تازه کار و دارای زوبونتو(18.4) و لینوکس مینت(19.3) همراه با ویندوز اکس پی روی دو رایانه ی (32bit).

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : پرسشی درباره ی حجم فایل های iso
« پاسخ #1 : 04 اردیبهشت 1400، 07:22 ب‌ظ »
درود.
فایلهای ایزوی موجود در سایت ابونتو حدودا از یک گیگ تا دونیم گیگ (بسته به ورژن) برای دریافت حجم دارند که البته پس از جاگذاری(نصب) تاچندبرابرگسترش میابد.
وقتی بمنظور پشتیبان گیری ازسیستم عامل آپدیت شده فایل ایزو تهیه میکنیم حجم بالائی را میگیره.آیا راهی نیست که فایل ایزو برای ذخیره کردن فشرده بشه یعنی درست مانند فایلهای ایزوی سایت اوبونتو فقط یکی دو گیگ حجم داشته باشه؟
همونه دیگه فایل های شخصی و نرم افزار ها و.. همهست
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
  • ارسال: 232
« پاسخ #2 : 05 اردیبهشت 1400، 12:25 ب‌ظ »
درود وسپاس.
کامل تر میگم.
من هیچ چیزی به این سیستم عامل اضافه نکردم. نه نرمافزار گرفتم و نه عکس وفیلم غیره خالص خود لینوکس است و آپدیت هایش که آنها هم آنطوریکه پیش از گرفتنشان نشان میده سرجمع و تا اینجا یک گیگ بوده. که با حساب دونیم گیگ فایل اولیه میشود 3.5 گیگ ولی فایل ایزوئی که ساخته میشه نزدیک به 10 گیگ حجم داره که این نشان میده که فایلها پس از جاگذاری گسترده میشن فقط همین. حالا من میپرسم چطور میتوان از این سیستم عامل گسترده شده یک فایل ایزو ی فشرده مثل همان کاری که سایت خودشان کرده ساخت؟
کاملا تازه کار و دارای زوبونتو(18.4) و لینوکس مینت(19.3) همراه با ویندوز اکس پی روی دو رایانه ی (32bit).

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 05 اردیبهشت 1400، 07:48 ب‌ظ »
ما از xz برای فشرده‌سازی استفاده می‌کنیم. ولثی خب برنامهٔ نصابمون هم قبل از هرچیز، پروندهٔ xz رو باز می‌کنه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین A. Ekramian

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 71
« پاسخ #4 : 05 اردیبهشت 1400، 11:31 ب‌ظ »

برای پشتیبان‌گیری از سیستم‌عامل که به شما فایل iso می‌دهد چه مراحلی طی می‌کنید؟