انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل کرش خوردن برنامه های گرافیکی هنگام استفاده از درایور جدید انویدیا (حل شد)  (دفعات بازدید: 354 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mobin1387

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 495
  • به زودی اینجا چیزی نوشته خواهد شد!
سلام. چند روزیه که به آرچ مهاجرت کردم و واقعا از مینیمال بودنش به شدت خوشم اومد (اونقدر مینیماله که حتی به طور پیش فرض نصاب هم نداره \\:D/) نصبش کردم (با pacstrap) و الآن دارم با گنوم ۴۰ و درایور انحصاری انویدیا استفاده میکنم (به خاطر کارام مجبور از اون درایور مزخرف انویدیا استفاده کنم)

حالا مشکل اینجاست که همه چی خوبه اما وقتی میخوام رو یک سری برنامه کار گرافیکی و بازی انجام بدم (مثل csgo_linux64) برنامه کرش میده. حدس میزنم که مشکل از درایور باشه چون وقتی مانجراو بودم که درایور ۴۶۰ داشت این مشکل نبود اما الآن با درایور ۴۶۵ مشکل ساز شده.
هرچی گشتم نتونستم مخزن درایور ۴۶۰ رو برای آرچ پیدا کنم. ممنون میشم کمکم کنید.
« آخرین ویرایش: 28 اردیبهشت 1400، 01:00 ب‌ظ توسط mobin1387 »

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
پاسخ : نصب درایور انویدیا نسخه ۴۶۰ (نه ۴۶۵) در آرچ
« پاسخ #1 : 28 اردیبهشت 1400، 11:27 ق‌ظ »
سلام. چند روزیه که به آرچ مهاجرت کردم و واقعا از مینیمال بودنش به شدت خوشم اومد (اونقدر مینیماله که حتی به طور پیش فرض نصاب هم نداره \\:D/) نصبش ...
سلام. برنامه رو داخل ترمینال اجرا کن تا متن خطا رو ببینی. اون موقع بهتر میشه ریشه‌یابی کرد.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین mobin1387

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 495
  • به زودی اینجا چیزی نوشته خواهد شد!
پاسخ : نصب درایور انویدیا نسخه ۴۶۰ (نه ۴۶۵) در آرچ
« پاسخ #2 : 28 اردیبهشت 1400، 12:59 ب‌ظ »
مشکل با دستور زیر حل شد و یک ریبوت حل شد

sudo pacman -S nvidia-dkms nvidia-utils lib32-nvidia-utils nvidia-settings vulkan-icd-loader lib32-vulkan-icd-loader

از همه کسانی که مشارکت کردند متشکرم.
« آخرین ویرایش: 04 خرداد 1400، 01:38 ب‌ظ توسط mobin1387 »